İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabamız Megane 2

Osman Uslu

Recommended Posts

Osman Uslu

Herkese Merhaba,

Haziran ayında bizim biberle yolları ayırdıktan sonra araç arayışımız başlamıştı.

Elimizdeki para ile alabileceğimiz sedan araçların en başında Megane geliyordu. Bizde Megane 2 bakmaya başladık. Sonunda bütçemize uygun olan bir araç bulduk Sakarya' da.

Sakarya'da ki ada uzman oto ekspertizin forum indirimi sayesinde aracımızı orada ekspere soktuk. Bu aşamada yardımcı olan @İnan Çınar abiye çok teşekkür ederim, eksik olmasın.

Aracımız 2005 Model 1.6 16v dynamique modeli. 163.xxx Km de .Boya değişen takıntım olmadığı için boyanan ve değişen yerlerini sorun etmedim. Motor performansı %86 civarında çıktı dayno testinde.

İçinde her Megane 2 de göreceğimiz döşeme sarkmalar mevcut maalesef. Onları kendim yeniden kaplamayı düşünüyorum. yapılacak bir kaç işlemi var onları halledeceğim inşallah kendim. Buradan da sizlerle paylaşırım. Şimdilik bir tane resmi var elimde onu paylaşıyorum. Maşallahınızı alırız :) Kendimce gördüğüm eksiklikleri tamamladıktan sonra resimlerini paylaşacağım.

Resimden de anlaşılacağı üzere sol farımız değişik :) 

Şuana kadar gördüğüm bir kaç özelliğini yazayım.

• Far ve yağmur sensörü. Yol bilgisayarı. 
  • Derinlik yüksekli ayarlı elektrikli direksiyon
  • Dijital klima. Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar.
  • 4 cam otomatik. Merkezi kilit. Arka camlarda çocuk kilidi
  • 6 ya da 8 adet hava yastığı varmış kendim saymadım. benim arabada kaç tane var bilmiyorum.
  • Açık kalan camları anahtardaki kilit düğmesine iki kere basınca kapatıyor. 
  • Arka iki kapıda makam perdesi. Arka camda perde. 
  • Kapı tutamaçlarında saklama gözü. Ön paspasların altında saklama gözü. Arka koltukların üste kısmında 3.stop lambasının önünde saklama gözü. 

şimdilik aklıma gelenler bunlar sizlerinde bildiği özellikleri varsa paylaşın benimle bende gördükçe yazarım buraya.

7aoE0N.jpg 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Osman Uslu yazdı:

Motor performansı %86 civarında çıktı dayno testinde.

hayırlı olsun :nazar: bu %86 yı görünce ne düşündüzün? ne yaptınız? satın alımda bir faktör oldu mu? düşünceniz nedir ? alıcılar ne düşünüyor merak içindeyim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

hayırlı olsun :nazar: bu %86 yı görünce ne düşündüzün? ne yaptınız? satın alımda bir faktör oldu mu? düşünceniz nedir ? alıcılar ne düşünüyor merak içindeyim

13 senede %14’ü gittiyse , bi 30-40 sene daha gider düz mantıkla😁

hayırlı olsun, güzel seçim:)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Hayırlı olsun Osman kardeşim, sen değer verip yardım istedikten sonra bizim boynumuzun borcu yardımcı olmak...
Güle güle kullan...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Hayırlı olsun, üzerinizdeki yükü atmışsınız güle güle kullanın. Testte çıkan motor gücünü ben de merak ediyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

hayirli olsun. gule gule kullanin. Motor yuzdesi olayi beni bitiriyor 10 yasinda arabaya gozumun onunde %110 cikaran oldu 😵

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Kazasız, belasız :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

13 senede %14’ü gittiyse , bi 30-40 sene daha gider düz mantıkla😁

hayırlı olsun, güzel seçim:)

çekirdek mi bu yedikçe bitsin %11 kalsın falan :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Hepinize çok teşekkür ederim. Dayno testlerine bende çok inanmam. %110 çıkan araçları bende gördüm. 90 beygir arabaların 98- 100 beygir çıktığını da gördüm  Ben sadece eksper raporundan bir kac bilgi vermek için yazdım. Performansta fena sayılmaz ufak bir mesafede sıkıştırdım biraz 180 - 190 bandına kadar geldi. Motor kısmında bir sorunumuz yok şimdilik inşallahta olmaz. Dün yokuşta geri geri yanşırken duman artırdık biraz debriyaj balatasından inşallah ciddi bişey olmamıştır. Biraz araştırdım genelde olan birşeymiş. Onun dışında memnunum Alllah pişman ettirmesin. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
20 dakika önce, Osman Uslu yazdı:

Performansta fena sayılmaz ufak bir mesafede sıkıştırdım biraz 180 - 190 bandına kadar geldi.

istatistik için soruyorum, yani ekspertiz firması size dyno yapmasa da o ücreti verirmiydiniz? 86 yerine 100 çıksa 100 yerine 86 çıksa pazarlıkta etken mi size göre?

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Her ne kadar çok inanmasam da insanım aklında gene bir fikir oluşturuyor. Ama 86 yerine 60 çıksa belki almazdım ya da bir ustaya ve ya sersive baktırırdım. Zaten satıcı ile de epeyce konuştuğumuz için motorun durumunu anlatmıştı. O yüzden başka bir yere gösterme gereği duymadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Daha önceki aracınızı bilmiyorum ama bu araçtan memnun kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu
44 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Daha önceki aracınızı bilmiyorum ama bu araçtan memnun kalırsınız.

Daha önceki aracım 1.25 ghia fiesta idi. çok memnundum. sürüş zevki inanılmazdı. biraz küçüktü tek derdimiz buydu. biraz büyütelim diye satmıştık.

İnşallah dediğiniz gibi olur memnun kalırız.  

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
23 dakika önce, Osman Uslu yazdı:

Daha önceki aracım 1.25 ghia fiesta idi. çok memnundum. sürüş zevki inanılmazdı. biraz küçüktü tek derdimiz buydu. biraz büyütelim diye satmıştık.

İnşallah dediğiniz gibi olur memnun kalırız.  

Fiestadan sonra baya iyi gelir bu araç size bence :) 

Fiesta kadar pratik olmaz belki ama konfor ve güvenlik açısından daha iyi hissettirecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Konfor kısmı şimdiden hissettirdi. Dün bozuk bir yola girdik, eşim dedi ki eski arabamız olsaydı kafamız tavana değerdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu
14 saat önce, Onur Çelebi yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın :nazar:

10 saat önce, Mustafa Cerci yazdı:

kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah:nazar:

Teşekkür ederim inşallah. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...