İçeriğe Yönlendir

Focus I - ABS İkaz Lambası

Hasan Güngör

Recommended Posts

Hasan Güngör

Herkese selamlar,

Aracımın abs ikaz lambası çalıştırmadan önce bekleyince sönüyordu ancak sönmedi yaklaşık 1 km sonra yeniden stop edip çalıştırınca söndü.

Bunun sebebi ne olabilir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Güngör
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

akünüz zayıflıyor olabilir

Abi akü yaklaşık 2 ay önce sıfır takıldı .Bu hata daha öncede olmuştu ancak bikere yaptı ve bir daha yapmamıştı.Bu gün birkez daha yaptı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

umarım abs beyni değilidr keşke akü olsaydı. teker dönmeye başlamadan yanıyor ve hiç sönmüyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk marş öncesi sönmüyorsa bence yine akü zayıf. Yada aküleri zayıflatan bir sorun var.
İlk önce bu ihtimali bi göz önünde tutun.

Yorum bağlantısı
Hasan Güngör
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

umarım abs beyni değilidr keşke akü olsaydı. teker dönmeye başlamadan yanıyor ve hiç sönmüyor mu?

Arabayı alalı bir yıl olcak bugün ikinci kez yaptı sadece.marş öncesi sönmedi ancak stop ettikten sonraki marş öncesi söndü.cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Oyumu ABS sensöründen yana kullanıyorum. 

Işık sönmediği zaman şunu deneyebilirsiniz. Yarım kontakta aracı çalıştırmadan + akü kutup başını söküyoruz. 10 dakika bekleyip tekrar takıyoruz. Aracı çalıştırıyoruz, 20 km hızı geçince kendisi sönüyor. Bunun gibi bir durumla karşılaşıyorsak ön ve arka ABS sensörlerini ve okuma tekerini temizliyoruz. Sökmüşken sensörlerde de ölçüm yapılabilir. Sensör arızalı ise temizlik yeterli gelmeyebilir. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan

Bende de benzer problem bu gün gerçekleşti. stop start ile baktım gitmiş. Bir ara ustama sormuştum ıslandığı için olabilir demişti. Malum havalarda yağmurlu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çamurdan yada yağlanan sensörden ötürüde oluyor aynısı. gres yağı bulanan bir sensörde başıma gelmişti. abs ışığı kasislerden geçerken bazen yanıp sönüyordu.

Yorum bağlantısı
Kenan Demir

Benim ABS de sürekli yanıyordu. Geçen sene kışlık lastikleri taktırdığımda oldu. Abs kablosu kopmuş sol ön teker sürtmüş. 

Yorum bağlantısı
Hasan Güngör

Herkese merhaba cevaplar için teşekkürler.İki gün boyunca yandı daha sonra kendiliğinden söndü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...