İçeriğe Yönlendir

Güneş Panelli Getz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Benim Fiat dizel 20binde bir bakımı 10 değil.
Dakikada çevirdiği devirden ses çıkıyor yükten değil [emoji6]

Hocam yanlış.. Motor yükü = Motor sesi.  Benzinli atmosferik motorlar, yükde değilse ses çıkarmaz. Buyrun bu benim kaydım. Motorun sesini duyarsanız not alın.

Fiat'ın dolandırıcılığıymış. Renault'ta iki motor da aynı km'de bakım görüyor.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
42 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Benim Fiat dizel 20binde bir bakımı 10 değil.
Dakikada çevirdiği devirden ses çıkıyor yükten değil emoji6.png

Hocam duzeltme icin tesekkerlerde dizel araba ile atmosferik benzinliyi kiyasliyorsunuz. Yukarda videolarimi attim. İzleyebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Dizel benzinli ayrımı yapmadan aynı motor için, rolantide, 2000 devirde ve 3000 devirde çıkardığı sesler aynı olabilir mi?

Hocam duzeltme icin tesekkerlerde dizel araba ile atmosferik benzinliyi kiyasliyorsunuz. Yukarda videolarimi attim. İzleyebilirsiniz. 
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
14 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Dizel benzinli ayrımı yapmadan aynı motor için, rolantide, 2000 devirde ve 3000 devirde çıkardığı sesler aynı olabilir mi?

Hocam nasil kiyasliyacagiz. Ben onu anlayamadim. Dizel basinc altinda patliyan bir yakit , benzin ateşleme ile batliyor. Sıkıştirma oranlari bile farkli. Nasil kiyasliyabiliriz. Yakitlarin yogunluklari bile degişir. 

Multijetin sese bakin tir tir ediyor.

Buda yeni nesil atmosferik 1.2 benzinli

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben dizel benzinle aynı sesi çıkarır demiyorum ki, 2000 devirde ki ses atıyorum 60 DB 3000 devirdeki ses 70 DB. Motor ne yakarsa yaksın devir sayısı arttıkça seste artar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
15 saat önce, Evren Erakçora yazdı:
Alternatör ne kadar yük bindirir motora? Düşük sürtünmeli lastik kadar tasarruf yapar mı

Klima yükü kadar bindirir sanırım

1d5469c4d424941997e166e387d33645.jpg 

Bu sekıl bir arac alınsa ıkınci el daha eko olmazmı dıyelım aldık bunu bize artı eksı ne cıkarır masraf

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
3 saat önce, Erkan Işık yazdı:
Klima yükü kadar bindirir sanırım

Getz kendince hibrit yapmış [emoji3526]
Bu sadece elektrikli değil miydi?
10 yaşına gelmeden pil grubunu değişim gerekebilir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...