İçeriğe Yönlendir

Kango - Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı Montajı

Coşkun Basan

Recommended Posts

Coşkun Basan

2011 yeni kasa Kangoo ma hız sabitleyici ve sınırlayıcı ekledim . Keyfini sürüyoruz 937191cb5a8088e673eaf879390f38ec.jpg

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2011 yeni kasa Kangoo ma hız sabitleyici ve sınırlayıcı ekledim . Keyfini sürüyoruz 937191cb5a8088e673eaf879390f38ec.jpg

Detay alalım.
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Detay alalım.
Mehmet abi araçta alt yapısı var sabitleyici ve sınırlayıcı tuşu + direksiyon üzerindeki sistemi kumanda eden tuşları aldım direksiyonda tuşlara denk gelen yerleri kestim ( airbag e denk gelmiyor ) tuşları monte ettim. Renault clip cihazı ile sistemi aktif ettirdim bu kadar 125+55 parçalar 100 lira sistem aktif leme ile toplam 280 TL tuttu2dc3855fa5d8cf524d7500ef5d7bd2bc.jpg4f1a5699da1471f1e63a4a2b52f38cdf.jpg35de8ab53da7f4ef84259fe8972ba93d.jpg
4.4 litre nedir Allah aşkına. Elmalı ya git gel yaparken 6 litre şimdi şehir içi takılıyorum 7 litre ortalama, yaktiracaksiniz bana arabayı, hemde mazotla [emoji16]
14.5 km nin ortalaması 4.3 lt trafik yok gibi motor sıcak araç 6 ileri normal tüketim
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Coşkun Basan yazdı:

Mehmet abi araçta alt yapısı var sabitleyici ve sınırlayıcı tuşu + direksiyon üzerindeki sistemi kumanda eden tuşları aldım  

Harika olmuş.. 

Yeni konu olarak bölüyorum bunu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Güzel olmuş. Direksiyonu keşmek büyük cesaret.

Sadece tanıtmak için 100 tl bence iyi para.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

280 lira kar etmiş Renault tebrikler. Eliniza sağlık.

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Güzel olmuş. Direksiyonu keşmek büyük cesaret.

Sadece tanıtmak için 100 tl bence iyi para.
Direksiyon u değişen araç için ikinci elde çok senaryo yazılıyor derdi anlatmak zor olur diye düşündüm.
Sanayi de beyin tamiri yapan yer buldum orjinal cihazı vardı 100 lira istedi
280 lira kar etmiş Renault tebrikler. Eliniza sağlık.
Renault böyle şeylerden kâr edecek diye çok müşteri kaybediyor + marka imajı düşüyor
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kullanım hakkında biraz bilgi vereyim .

1) Direksiyon un sol tarafında far yükseklik ayarının hemen üzerinde hız sabitleyici yi ve sınırlayıcı yı aktif eden 3 konumlu tuş var buradan hız sabitleyici açılır

2) direksiyon üzerinde solda + ( artı ) ve - ( eksi ) tuşu var sağda R ve O tuşu var Hız sabitleyici 30 km altında çalışmaz . 30 üzerinde bir hızda frene yada debriyaj a basmıyor iken + tuşuna basar iseniz bulunduğunuz hıza sabitlenir + tuşu ile 2 şer 2 şer hız artar eksi ilede 2 şer ritmik hız azalır . R tuşu na basılınca hafıza da kalan son hıza aracın hızını ayarlar

3) O tuşu sabitleyici yi devreden çıkarır. Debriyaj yada fren'e  basılınca da sabitleyeci devre dışı kalır.

4 ) Hız sınırlayıcı ise yukarıda 3 konumlu olarak bahsettiğim tuşdan sınırlayıcı konumuna getirilip direksiyon üzerinde + yada R tuşuna basınca hızı o andaki hıza sınırlar sınırı + yada - ile azaltıp çoğalta bilirsiniz

cef89afb5a01c3db25c3cb25413f09e9.jpg

2bc97c62227bb29397c78969e627f337.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
10 saat önce, Coşkun Basan yazdı:

30 üzerinde bir hızda gaza frene yada debriyaj a basmıyor iken

Gaza basıyor olmanız hız sabitleyicinin çalışmasına engel olmaz. 

10 saat önce, Coşkun Basan yazdı:

Debriyaj fren yada gaza basılınca da sabitleyeci devre dışı kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Teşekkürler bende daha yeni öğreniyorum sistemi . Hemen düzeltelim yazıyı
Teşekkürler bende daha yeni öğreniyorum sistemi . Hemen düzeltelim yazıyı
Mesajda değişiklik yapamıyorum [emoji17]
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bende tuşa 1-2 sn aralıklı basarsam 1'er 1'er artırıp azaltıyor ve yavaş yavaş hızlanıyor. Eğer tuşa 2-3 sn basılı tutarsam 10'ar 10'ar artırıyor hızı ve dip gaz yaparak hızlanıyor araç. Birde bunu deneyin sizdede belki o şekilde olabilir.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Coşkun Basan yazdı:

Mesajda değişiklik yapamıyorum emoji17.png

Düzelttim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Güle güle kullan, yaza kadar satmazsam ben de yapacağım, uzun yol yaza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

eskiden Cc icin; Kontrol bende olmali derdim pek sicak bakmazdim. Ama uzun yolculuklarda ara ara kullanir oldum. Rahatlik sagliyor.Yorgunluga neden olmuyor ,Uzun seyahatlerin eziyete donusmemesine katkisi buyuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Birilerinin fikri mi gelmedi yoksa kendi mi gelmedi yoksa arabasinda var mi :)

Elinize saglik. Cc ozellikle rampa cikarken iyi oluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Coşkun, alıştır kendini. Sınırlayıcı ile aracı kullan. Ciddi düşüyor yakıtı. Güzel olmuş beğendim. 

9 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Birilerinin fikri mi gelmedi yoksa kendi mi gelmedi yoksa arabasinda var mi :)

Bizde oem var şekerim 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Coşkun, alıştır kendini. Sınırlayıcı ile aracı kullan. Ciddi düşüyor yakıtı. Güzel olmuş beğendim. 
Bizde oem var şekerim 
Dedim ya arabasinda var o zaman diye :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
eskiden Cc icin; Kontrol bende olmali derdim pek sicak bakmazdim. Ama uzun yolculuklarda ara ara kullanir oldum. Rahatlik sagliyor.Yorgunluga neden olmuyor ,Uzun seyahatlerin eziyete donusmemesine katkisi buyuk.
Bende tek başıma 850 km yol yapıyorum bana destek olur diye düşündüm keşke yolculuk öncesi yapsaymışım
Bizde oem var şekerim 
Teşekkürler abi . Masrafını çabuk çıkartacak gibi 4 günde 130 km yaptım ortalama 5.0 şu anda ortalama hız da 30-- 32 civarında olmalı
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...