İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Bagaj Kapağı Açılmaması

Mehmet Çelebi

Recommended Posts

Mehmet Çelebi

Forumda araştırdım ama bulamadım değişik bir arızayla karşı karşıyayım 2006 model bagaj kapağı ne kumandadan nede bagajdaki düğmeden açılmıyor anahtarla açılıyor bunda sıkıntı yok işin ilginci bagj açık olduğunda bagajın lamba yanmıyor ama plaka lambasının ışığı yanıyor  normal seyir anında bagaj kapağı açık uyarısı veriyor kablolarına baktım problem yok sigortasını bulamadım nereye bakmam lazım dsha önce başına gelen varmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Tan
Forumda araştırdım ama bulamadım değişik bir arızayla karşı karşıyayım 2006 model bagaj kapağı ne kumandadan nede bagajdaki düğmeden açılmıyor anahtarla açılıyor bunda sıkıntı yok işin ilginci bagj açık olduğunda bagajın lamba yanmıyor ama plaka lambasının ışığı yanıyor  normal seyir anında bagaj kapağı açık uyarısı veriyor kablolarına baktım problem yok sigortasını bulamadım nereye bakmam lazım dsha önce başına gelen varmı
Benimde başımda ustaya götürdüm yaptı akşamına yine çalışmamaya başladı benimki ara ara çalışıyordu tamirden sonra hiç açılmamaya başladı. Usta parça gelecek haber edecekti ama unutuldum heralde arayan soran yok akşam iş çıkışı da kapalı oluyor genelde çözemedim. Benimkine switch arızalı dedi parça 400tl filan gerekmiyorsa kapağı iptal edip sadece içeri kumandayı aktif edelim dedi ve uyguladı ama tutmadı. İnşallah iyi bir usta bulup sorunu kökten çözersiniz..

SM-A600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bagaj kilidinde ufak bir swiç var. micro switch denen türden. Büyük ihtimalle onunla alakalı bir problem olabilir.

Ama kumandadan da açılmadığına göre bagaj giren kablo demetini bi kontrol edin derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Kablolarda sıkıntı Göremedim, switch arızası pek sanmıyorum ama söküp bakacam bi yerden şasemi alıyor başka arıza orayımı etkiliyor anlamadım ışıkları açtığımda plaka ışıklarıda yanmıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 08.12.2018 at 20:28, Mehmet Çelebi yazdı:

Kablolarda sıkıntı Göremedim, switch arızası pek sanmıyorum ama söküp bakacam bi yerden şasemi alıyor başka arıza orayımı etkiliyor anlamadım ışıkları açtığımda plaka ışıklarıda yanmıyor 

Benim Mondeo da benzer sorun vardı. Ne düğmeden ne iç düğmeden açılıp kapanıyordu. Kilit motoru çok zayıf çekiyordu ben dışardan duyuyorum ancak çok cılız sesti. kontakla açıp kapatıyordum. Bu olay bagaj aynı anda sık sık açılıp kapanınca yapıyordu. Sonra kendiliğinde düzeliyordu. Şükür son zamanlarda sorun yaşamaz oldum. Gerçi ben sadece yakıt almadan almaya kullanıyorum araç eşimde. O da şikayetçi değil..

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
4 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Benim Mondeo da benzer sorun vardı. Ne düğmeden ne iç düğmeden açılıp kapanıyordu. Kilit motoru çok zayıf çekiyordu ben dışardan duyuyorum ancak çok cılız sesti. kontakla açıp kapatıyordum. Bu olay bagaj aynı anda sık sık açılıp kapanınca yapıyordu. Sonra kendiliğinde düzeliyordu. Şükür son zamanlarda sorun yaşamaz oldum. Gerçi ben sadece yakıt almadan almaya kullanıyorum araç eşimde. O da şikayetçi değil..

Valla abi benimkinde hiç ses yok işin ilginç yanı anahtarla açıyorum bagaj ışığı yanacagına plakalık ışığı yanıyor anlamadım gitti

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
15 saat önce, Mehmet Çelebi yazdı:

Valla abi benimkinde hiç ses yok işin ilginç yanı anahtarla açıyorum bagaj ışığı yanacagına plakalık ışığı yanıyor anlamadım gitti

Sonradan mı oldu?

Yorum bağlantısı
Yavuz Kara2

mehmet bey sorununuz bagaj kapagına giren kabloların kırılıp birbiyle temas etmesi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Evet sorunu çözdüm kablo kopmuş yardımlarınız için teşekkür ederim ilk başta bende oradan şüphelenmiştim ama tam görememişim iyice hortumu sıyırınca ortadan kablonun boşta olduğunu gördüm şimdi problem kalmadı 79e759dcc4298b1e9827b6e92c48ed0f.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...