İçeriğe Yönlendir

Sandero Stepway 1.5 dCi Easy R Deneyimleri

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Bir soru sorsam. Dışarda hava 5 derece klima otomatik ve 23 dereceye ayarlı. AC kompresörü devreye girermi yoksa AC ye basarak mutlaka devre dışı bırakmalımıyız.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
48 dakika önce, Cihaner Öztürk yazdı:

Bir soru sorsam. Dışarda hava 5 derece klima otomatik ve 23 dereceye ayarlı. AC kompresörü devreye girermi yoksa AC ye basarak mutlaka devre dışı bırakmalımıyız.

Girer.

10 derece altı zaten elektrikli ısıtma var araçta. Buğu olmadığı sürece klima gereksiz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Antalya adrasan dan çekildi. Kar ve güneş bir arada.
Araç 500 km şehir dışı 400 km şehir içi ortalama 5.2 ile 900 km yapıyor. Depo 50 lt. Uzun yolda 1000 km yi geçer. Ancak bu araçla 1.500 km yaptığını söyleyen tanıdıklarım oldu. Bence hayal kurmuşlar. Lastikler yaza dönse motor açılsada yapacağını tahmin etmiyorum.
939205adeb6f99a0e3de90609810f7cc.jpg6e67f6a89207ae7feeba57e59acef436.jpg
Araç ankara beypazarı mı kayıtlı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Araç ankara beypazarı mı kayıtlı
Hayır. Merkezdeyim. Ama işlemler oradan yapılmış olabilirmi bilmiyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihaner Öztürk

Antalya-Ankara seyahati tamamlandı. Hava 0 derece dolaylarında,  kısmen rüzgarlı, hız düz yolda 92-96 aralığında ve araçta 2 kişi ile yaklaşık 100 kg bagaj mevcut. Ankara'ya 4.5 ortalama ile vardım. Sakin kullanıldı ve 6.5 saatte seyahat tamamlandı. Ortalama hız 80 e yakın.

Tek üzüntüm Afyon Sivrihisar arasında tamamen düz bir yerde takla atmış bir araç gördüm. Malesef genç bir arkadaş koltuğa sıkışarak muhtamelen vefat etmiş. İtfaiye ve ambulans müdahale etmiyordu. Bakmadan geçtim ama ailesi sürekli gözlerimin önüne geldi. Aman dikkat.

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihaner Öztürk

Ankara, Gümüşhane, Ordu, Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Ankara olarak 2500 km. lik seyahat sonucu; 2 kişi bagaj full, normal yolda 100-110 km hız. Yayla gezileri, köyleri ziyaretler. Hava genelde kapalı, lastikler 34 psi. Ortalama yakıt 4.8 lt. Yakıt Opet diesel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Cihaner Öztürk

Ankara, Antalya, Kuşadası, Şirince ve Afyon üzerinden 2.250 km lik seyahatim bitti. 3 hafta sürdü. Yolun yarısı uzun yol diğer yarısı şehiriçi diyebiliriz. Bagaj ful, arka koltuklar kısmen dolu. Lastikler 33, 34 arası. Tüketilen yakıt 110 litre. 4.9 ortalama dizel tüketimi. Sürüş genelde sakin. Araç 1.5 diesel easy r vites.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cihaner Öztürk

Merhabalar. Dün aracı uzun yolda kullandım, sıkıntı yoktu. Bugün avm dönüşü sonradan hava kirliliği sensörü olduğunu öğrendiğim lamba yandı. 444 yardımı aradım çekelim dediler ve gece aracı servise çektik. Sanırım katalitik ile ilgili sorun ve çekilmesine gerek yoktu. Yarın bakılacak. Bilgisi olan arkadaşlardan durum değerlendirmesi rica ediyorum, şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Araç 18500 'de ve geçen hafta 2 kere uzun yol yaptım. Şehir içi kullanımlarda sıkıntı oluyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kat tıkanması biraz devirli kullanım olup olmadığı ile ilgili olduğu kadar kötü yakıtla da ilgilidir. Uzun yolda yüksek devir de bir süre kullandınız mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Hacı Şenyurt yazdı:

Kat tıkanması biraz devirli kullanım olup olmadığı ile ilgili olduğu kadar kötü yakıtla da ilgilidir. Uzun yolda yüksek devir de bir süre kullandınız mı?

Opet dışı yakıt kullanmam. Özellikle Ankara Gerede arası uzun rampalar var, ister istemez uzun süreler yüksek devir çeviriyorsunuz. Ara sıra bende 6 yerine 5 ile kullandım.

Bu ara aracı sabah teslim ettim, makinaya bakmadan anlayamayız dedi. Yani bu arıza lambasının yanması sadece tıkanma ile ilgili olmayabilirmiş. Akşama belli olur, hayırlısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Opet dışı yakıt kullanmam. Özellikle Ankara Gerede arası uzun rampalar var, ister istemez uzun süreler yüksek devir çeviriyorsunuz. Ara sıra bende 6 yerine 5 ile kullandım.
Bu ara aracı sabah teslim ettim, makinaya bakmadan anlayamayız dedi. Yani bu arıza lambasının yanması sadece tıkanma ile ilgili olmayabilirmiş. Akşama belli olur, hayırlısı.

Hadi bakalım hayırlısı olsun inşallah.
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Haber geldi. Alçak basınç egr'si arızalanmış. Parça yok sipariş verdiler.  

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Gülermisin ağlarmısın. Şimdi de haber verdiler parça depoda gözükmüyor. Yurt dışı sipariş olacakmış. 15-20 gün sürermiş. Kesin süre belli olunca arayacaklarmış. Şaka mı, bu motordan Türkiye'de milyonlarca arabada var. 1.5 dci reno. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cihaner Öztürk yazdı:

Gülermisin ağlarmısın. Şimdi de haber verdiler parça depoda gözükmüyor. Yurt dışı sipariş olacakmış. 15-20 gün sürermiş. Kesin süre belli olunca arayacaklarmış. Şaka mı, bu motordan Türkiye'de milyonlarca arabada var. 1.5 dci reno. 

Bu ne ki, geçen aylarda hava filtresi yoktu stoklarda. 1.5 ay bekledik.

İnanmadım müşteri hizmetlerini aradım, "ülkede başka bayiiden yollayın, araç km bakımından filtresiz mi çıkacak" dedim, "hiç bir bayiimizde kalmadı, fransa'dan gelmesini bekliyoruz, garantiniz etkilenmeyecek, merak etmeyin" dediler...

Yerine araç istediniz, di mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

İnternette olan parça stokta yok :) Geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Yurt dışından haber gelince müşteri ilişkileri beni arayacakmış. Tabi ki araç talebinde bulunacağım.

Sani Gerşon yazdı:

Bu ne ki, geçen aylarda hava filtresi yoktu stoklarda. 1.5 ay bekledik.

İnanmadım müşteri hizmetlerini aradım, "ülkede başka bayiiden yollayın, araç km bakımından filtresiz mi çıkacak" dedim, "hiç bir bayiimizde kalmadı, fransa'dan gelmesini bekliyoruz, garantiniz etkilenmeyecek, merak etmeyin" dediler...

Yerine araç istediniz, di mi?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sani Gerşon yazdı:

garantiniz etkilenmeyecek, merak etmeyin" dediler..

Motor etkilenecekmiymiş ? :oghk:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

Motor etkilenecekmiymiş ? :oghk:

Onu da sordum, 100bin'den evvel motorunuza bi şey olursa korumamız altında dedi. Ömründen yemesi umurunda değil :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Cihaner Öztürk

Merhabalar,

Stepway aracımın 2. yıl bakımını yaptırdım. 1 yılda 12 bin km yapmışım. Bakımdan sonra motor acaip derecede sessizleşti. Motordan gelen klasik dizel tıkırtıları azaldı. Geçen senede benzer şeyler olmuştu. Demekki konulan yağ kalitesi 12 bin km. ve 1 yıl kriterlerini karşılamıyor. Bakım yaklaştıkça sesler artıyor. Bu sefer 6. ayda sadece yağ değişimi yapmayı düşünüyorum.  Ne dersiniz?

Not:Ankara Cihan yetkili servis.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...