İçeriğe Yönlendir

Focus IV - İzlenimlerim

Mustafa Erkan

Recommended Posts

Cenk Özeren

Haftasonu bir arkadaşıma araç bakmak için anadolu yakasında bir ford bayine gittik. Dizel Otomatik Focus stline ve Dizel otomatik titanium sedan fiyatları aldık. Stline a 180, titanium a 178 fiyat verildi.

Aracı kullanmadım ancak detaylı incelediğimde izlenimim; Paradan kısalım derken arabadaki kaliteli ne varsa almışlar. Araç içinde alt ve arka bölümlerdeki kalite resmen yerlerde. Hele alt bölümdeki plastik kalitesi dacia kıvamında. Kolçağı kaldırdığınızda karşınıza çıkan plastik malzemeye bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Stline diye verdikleri aracın koltukları ve kumaşları megane da orda paketlerde verilenlerle eşdeğer bana göre.

Bir de türkiyeye gelen focuslardaki arka süspansiyonların torsiyon çubuklu geldiğini öğrenmem ile birlikte resmen hayal kırıklığı yaşadım diyebilirim. Hadi tamam fiyat kaygısı sebebiyle kıstın bazı şeyleri. Ama 180 bin nedir? 150 olsa tamam dicem. 

Oradan çıkıp golf bakmaya vw bayiine gittik. Cam tavan dsg yeni act motorlu golf fiyatına 160 verdi bayi.

Bende fordu severim severek binerim ancak eğri oturalım doğru konuşalım; yeni focus un iç malzeme kalitesi ve işçiliği kesinlikle golf ile boy ölçüşemez. Bu bağlamda arkadaşımın gönlü de golf e kaydı. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Alper Taş

Ben aldım. 2018 model trendx aldım. 130 TL ye. 2009 Mondeo dan sonra küçük ve haliyle kalitesiz geldi. 1.5 benzinli motor. Bagaj büyük. Motor sessiz. Elektrikli gibi. Ses yalıtımı Mondeo kadar iyi. Diz mesafesi hemen hemen Mondeo. Daha dar. 20 cm daha kısa. Orta şaft alçak. İnme binme açısından iyi. Ama bu fiyata hondaya yöneliyor insanlar. Üstelik LPG li. Bunda da kredi avantajı var. Ama demekki LPG liside var çünkü depo ağzının yanında bir o kadar daha boşluk var lastikle kapalı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...