İçeriğe Yönlendir

Bluetooth Amfi Uygulamam

Haşmet Güngör

Recommended Posts

Haşmet Güngör

@Rifat Şeker Arkadaşımızın "Boşa duran hoparlörlerinizi değerlendirin" yazısını okuyunca beni de kaşıntı tuttu.

Bende de evde duran bir sürü hoparlör ve  kabin vardı. özellikle miyadı geçmiş müzik sistemlerinin, kabinli hoparlör sistemleri duruyordu.Onları atmaya kıyamadım ,neden derseniz, şimdi harcı alem  olsa da, bizim gençlik zamanlarımız da, şimdiki gibi ucuz ve öyle kolay elde edilen malzemeler değildi. Rıfat dan farklı olarak kablo karmaşasından kurtulmak için kablosuz yapayım dedim.Önce aşağıdaki  d sınıfı ses modülü aldım.

Bluetooth 4.0 Ses Amfi Devresi / Modülü (TDA7492P 50W + 50W)

7aoZWY.jpg

Trd e 90 tl tabi ki yurtdışında 10-12 dolara almak ve başka versiyonları mevcut.Uğraşmadım aldım.

12 volt beslemeyle  sorunsuz çalıştırdım. Küçük ve büyük kabinlerle denedim.

grkRv5.jpg

P15z25.jpg

Sonuç; olumlu  sorunsuz çalıştı.Elbet de bir hi fi sistemi değil ama tatmin edici buldum. 

Kabin veya hoparlörler kaliteli olunca yeterli.(bendekiler eski de olsalar, kaliteli sayılır.)

Baslar zayıftı ama yazılımla seviyeleri ayarlayınca  oluyor.Bir oda için fazlasıyla yeterli. Fazla çıkış gücü almak için voltajı artırmak lazım  26 volta kadar çalıştığı yazıyor. Onu denemedim fazlasıyla yetti.

alırsanız Bluetoht  4 uyumlu olsun. eski 2,1 ler var ucuz ama  son sürümü almak lazım. Tabi unutmayın Bluetooht  kaynağa 10 metreden sonra verimli olmaz. Modülü kabine monte etmek de mümkün .Bir kutuya yerleştirerek  seyyar yapmak da. Bu konuda sözü @Servet Aydın amcanıza bırakayım mutlaka uygun bir çözümler geliştirir.

Aldığım yer. (Kadıköy de  giderek aldım.)

https://www.direnc.net/bluetooth-4-0-ses-amfi-devresi-modulu-tda7492p

Dokümanları da datasheet dosyasın da mevcut.

• Beğen 11
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İhtiyar diyorlardı senin için. Hala amfi ses sistemi vs uğraşıyorsun abi. Ne güzel.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Biri Allah Lillah aşkına o iki hoparlörün FH85-FH9 hoparlörü olmadığını söylesin. Noolur olmasın... ağğğhhhh göğsüme ağrı giriyor 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Biri Allah Lillah aşkına o iki hoparlörün FH85-FH9 hoparlörü olmadığını söylesin. Noolur olmasın... ağğğhhhh göğsüme ağrı giriyor 

ohoooo daha neler var o odada bir bilsen....

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

He aynen nereden bildin. Lazım mı?

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Birşeyler kapabilirsek konudan belki kulaklarımın pası silinir yeniden . Cihazın ses sistemi problem li sesi bazen geliyor bazen kesiliyor radyo neredeyse çekmiyor gibi0ed39d2ab3ccfd9cf1481e63c9e274e5.jpg92cb189e85fcbd0a1b8bf393b00698c3.jpg8a193e9b3000741efea95f938a1cbfee.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Olm bak küfür ederim. Ağzımın ayarı yok. Bi defolup gidin la 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Güzel basit ve ucuz bir uygulama olmuş, tebrik ederim abi. 

Ama hi-fi düzeyinde bir işlem yapılacaksa en basit işlem Masconi gladen amas bluetooth kitini şiddetle tavsiye ederim. Optic out bile veriyor cihaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

La derdin ne bilemedim. Nostalji olduysan neyse , ihtiyacın varsa ve istiyorsan  euroları al gel, evi biliyon. Senden kıymetli mi

2 tanede bundan var.

lqk6ZE.jpg

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Birşeyler kapabilirsek konudan belki kulaklarımın pası silinir yeniden . Cihazın ses sistemi problem li sesi bazen geliyor bazen kesiliyor radyo neredeyse çekmiyor gibi0ed39d2ab3ccfd9cf1481e63c9e274e5.jpg92cb189e85fcbd0a1b8bf393b00698c3.jpg8a193e9b3000741efea95f938a1cbfee.jpg

bu sistemler oldbutgold serisi maşallah default_smile.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sen hiç çift ekrandan kalkış yaptın mı pistten...

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
bu sistemler oldbutgold serisi maşallah default_smile.png  
Kesinlikle tek kolon ile sesi 3 ün üzerine açamıyorum evde sesi kesiklik yapıyor bir defa sesi 10 yaptım radyo yu kurcalarken ses geldi korkudan yere düştüm aklım gitti
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Kesinlikle tek kolon ile sesi 3 ün üzerine açamıyorum evde sesi kesiklik yapıyor bir defa sesi 10 yaptım radyo yu kurcalarken ses geldi korkudan yere düştüm aklım gitti
ortaokul yıllarımda hala oğullarında vardı cam kapaklı dolabı falan vardı onun içinde üst üste üniteler.arada yanına gelir hayranlıkla bakardım uzay mekiği gibi. sesi açınca o zamanlar kasetten çalan şarkının kalitesini hatırlıyorum tok dengeli...
neden şimdiki sistemler böyle değil hiç anlam veremem. güle güle kullanın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
ortaokul yıllarımda hala oğullarında vardı cam kapaklı dolabı falan vardı onun içinde üst üste üniteler.arada yanına gelir hayranlıkla bakardım uzay mekiği gibi. sesi açınca o zamanlar kasetten çalan şarkının kalitesini hatırlıyorum tok dengeli...
neden şimdiki sistemler böyle değil hiç anlam veremem. güle güle kullanın
Orijinal japon üretimi bunlar diğerleri Malezya yada Çin diye biliyorum. Teşekkürler bi temizlik yapıp tekrar çalıştıracağım bakalım ses çıkacak mı ?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sen hiç çift ekrandan kalkış yaptın mı pistten...

Nolur yazma. Dayanamıyorum 

Bir saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

La derdin ne bilemedim. Nostalji olduysan neyse , ihtiyacın varsa ve istiyorsan  euroları al gel, evi biliyon. Senden kıymetli mi

2 tanede bundan var.

lqk6ZE.jpg

Yurolar feda olsun. Konum at dedem elleri öpülesi dedem 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Güzel basit ve ucuz bir uygulama olmuş, tebrik ederim abi. 
Ama hi-fi düzeyinde bir işlem yapılacaksa en basit işlem Masconi gladen amas bluetooth kitini şiddetle tavsiye ederim. Optic out bile veriyor cihaz.
Helix hec BT yi de ekleyebilir miyiz?
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yurolar feda olsun. Konum at dedem elleri öpülesi dedem 

Anlaştık sen bendeki kiti kutuya yerleştir seyyar yap, kolonlar senin  içine özel filtre bobin bile takmıştım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Anlaştık sen bendeki kiti kutuya yerleştir seyyar yap, kolonlar senin  içine özel filtre bobin bile takmıştım.

Ctesi tükkanda buluşalım. Tandır benden ama 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ctesi tükkanda buluşalım. Tandır benden ama 

@Çağlar Bayur ve @Cem Işık  olmadan mı? tefe koyarlar bizi. Hele Cem, dedeye servis veremedim diye mazallah atar kendini bir yerlerden. Zati özlemiş ocakbaşını

@Coşkun Basan

Önce sıkı bir temizle, spreyle falan  olmadı zaten sende kangoo var Gebze yolu seni bekler.kolonları kaptırsan bile alet çalışır😀

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çağlar ve Cem gelecekler zaten. Sıkıyorsa gelmesinler hadi bakalım 

Başkan gelmezse bende gelmem ama 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...