İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Aracım Çalışmıyor

Kemal Çakmak

Recommended Posts

Kemal Çakmak

Aracım çalışmıyor acil yorumlarınızı bekliyorum. Kontağı açtığımda ibreler dibe vuruyor ve klima kapalıyken açılıyor ve marş almıyor. Takviye ile çalıştırdıktan sonra birkaç kez normal çalıştı. Sonra yine aynı duruma geldi. Yine takviye yaptık bu sefer çalışmıyor. Selamlar

Kemal Ckm.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Akü bitmiş. Geçmiş olsun. Yeterli voltaj olmazsa marş basmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
1 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Akü bitmiş. Geçmiş olsun. Yeterli voltaj olmazsa marş basmaz.

+1

Yorum bağlantısı
Kemal Çakmak
+1
Teşekkürler, inşallah aküdendir.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Havalar soğuyunca bu tip durumlar hortlar. Kuru akü oluca şarj tutmaz. Değiştirmek gerekir. Iyisinden alın. Varta iddiali şimdilerde.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Kemal abi Akü sorunudur.

Ayrica tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Akü sorunlu olsaydı takviye yapınca her seferinde çalışırdı. Akü zayıf olabilir ama başka sorunlar da olabilir.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Akü sorunlu olsaydı takviye yapınca her seferinde çalışırdı. Akü zayıf olabilir ama başka sorunlar da olabilir.
Veren akude zayıf olabilir. Kontak açınca direkt ibreler son yapıp tekrar düşüyorsa tek sebebi voltaj sorunu. Genelde akü bitmiş oluyor. Kontrol şart tabi. Başka birşeyden de olabilir. Kaçak vs.olabilir
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Takviye yerine saglam bir aku denemek lazim yinede calismasa dusuk elektrik ile denemenin zarari olmus olabilir bir usta arac kendini sigorta marifeti ile yuksek akimdan korur ama dusuk akimin zarar verecegi durumlardan koruyamaz dusuk aku ile fazla dolanmamak lazim demişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Çakmak

Kontagi açınca göstergelerin selamlama (dibe vurup  geri gelmesi) yapmasının (ki bu normalde olmayan birşey) bir mantığı vardır belki ama anlayamadığım şey klima neden açılır. Ben hiçbir zaman klimayı açık bırakmam ki. Ve klimayı kapatıp tekrar dedediğimde yine açılıyor. Buna yorum yapacak varmı aramızda.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Gunumuz arabalarinda aku dusunce tutarsızlık yapabiliyor araclar. aku degisimi yapinca sorun ortadan kalkar buyuk ihtimalle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Halıcı

Kemal bey geçen yıl bu zamanlar aracımın aküsü bittiğinde birebir aynı şeyler gerçekleşti.Kontağı çevirdiğimde ibreler hareket etti, paneldeki tüm sembol ışıkları yandı ve klima çalıştı.klimayı kapatıp marşa bastım almadı.Aklıma direkt akü geldi zira önceki akü bitişinde yine kış mevsiminde ve öncesinde hiç belirti vermeden aynı şekilde bir anda

gitmişti.Oto elektrikçi sağlam bir aküyle gelip aracı çalıştırdı.Yeni bir akü alıp taktım ve sorun kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Çakmak

Arkadaşlar teşekkürler yorumlarınız için. Ben yakın zamanda aracima obdII arıza tespit cihazı bağlamıştım ama bu cihazı da bir türlü kullanmadım. Cihazın araç beynini karıştırmış olabileceğinden korktum zira akü hiçbir sinyal vermemişti. Kış başında aküye saf su eklemek istemiştim, aracımın mevcut aküsü kapalı sistem miş  tabiki saf su da ekleyemedim. Akü de hiçbir işaret vermeyince beyinden şüphelenmiştim. Artık yeni akü almak şart oldu.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Akü değiştiğinde tüm sorunlarla vedalaşacaksınız, akünüz garantili olsun mümkünse garanti belgesini sağlam bir yerde muhafaza edin, varta bile olsa 1 senede bozulduğu oldu benim, garanti belgesini bulamayınca yenisini almak zorunda kaldım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Çakmak
(düzenlendi)

Cem bey,

Varta almak istiyorum ama çok fazla şikayet var marka hakkında. Gerçi şikayet olmayan marka yoktur daalternatif olarak hangi markaları önerirsiniz.

tarihinde Kemal Çakmak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
8 dakika önce, Kemal Çakmak yazdı:

Cem bey,

Varta almak istiyorum ama çok fazla şikayet var marka hakkında. Gerçi şikayet olmayan marka yoktur daalternatif olarak hangi markaları önerirsiniz.

CCA'sı yüksek, Silver Kalsiyum (Gümüş Kalsiyum) en az 72Ah'lik bir akü almanız gerekiyor. Bunlara dikkat ettiğinizde markaların aşırı farkedeceğini sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
24 dakika önce, Kemal Çakmak yazdı:

Cem bey,

Varta bozulduğunda, mutlu aldım. 2 sene hiç sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

2014 yılından beri varta kullanıyorum. Bu kışı atlatirsam gelecek sene yeni alacağım. Vartadan memnunum. Yine varta alırım herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...