İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Mavi Duman

Mustafa Çetin 35

Recommended Posts

Mustafa Çetin 35
(düzenlendi)

Öncelikle iyi forumlar 

sorunum var sizden Bilgi almak istiyorum 

bursa Uludağ da çalışıyorum 1.4 tdi ford fiesta aracım var 3 gün kar altında sogukta kaldıktan sonra araç çalışmadı ertesi gün güneş çıkınca güneş e aldım aracı çalıştırmadan marş yaptım zor da olsa çalıştı ( ısıtma buji ışığını bekledim direk marş yapmadım fakat 3 sn de direk söndü) fakat ilk 10 dk motordan garip sesler geldi gaz verdikçe hafif hafif  sanki pistonlar zorlanıyor gibi 40 dk kadar çalıştırdım araç kendine geldi daha sonra ki günler çalıştırdım arabayı fakat mavi duman atıyor bayağı bi fazla antifriz Mevcut yağ eksiltmiyor fakat çok fazla mavi duman atıyor bunun sebebi nedir 

tarihinde Mustafa Çetin 35 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çetin 35
37 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

enjektörlere baktırın.

Enjektörler yeni bakımdan çıktı başka bir sebebi olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
10 saat önce, Mustafa Çetin 35 yazdı:

Öncelikle iyi forumlar 

sorunum var sizden Bilgi almak istiyorum 

bursa Uludağ da çalışıyorum 1.4 tdi ford fiesta aracım var 3 gün kar altında sogukta kaldıktan sonra araç çalışmadı ertesi gün güneş çıkınca güneş e aldım aracı çalıştırmadan marş yaptım zor da olsa çalıştı ( ısıtma buji ışığını bekledim direk marş yapmadım fakat 3 sn de direk söndü) fakat ilk 10 dk motordan garip sesler geldi gaz verdikçe hafif hafif  sanki pistonlar zorlanıyor gibi 40 dk kadar çalıştırdım araç kendine geldi daha sonra ki günler çalıştırdım arabayı fakat mavi duman atıyor bayağı bi fazla antifriz Mevcut yağ eksiltmiyor fakat çok fazla mavi duman atıyor bunun sebebi nedir 

Mavi duman ilk çalıstırmada mı mevcut ilk çalıstırma ise enjektörün birinde   kacırma damlatma vardır kım yapdıysa o ustaya söyle  ayrıca uludagda tek kızdırma degıl 3 -4 sefer kızdır bırak kızdır bırak sonra bas calısıncada kendı halınde 10 dk calıssın motor ısınınca kendıne gelır arac

Yorum bağlantısı
Mustafa Çetin 35
13 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Mavi duman ilk çalıstırmada mı mevcut ilk çalıstırma ise enjektörün birinde   kacırma damlatma vardır kım yapdıysa o ustaya söyle  ayrıca uludagda tek kızdırma degıl 3 -4 sefer kızdır bırak kızdır bırak sonra bas calısıncada kendı halınde 10 dk calıssın motor ısınınca kendıne gelır arac

Kontağı açtığım zaman kızdırma buji ışığı yanıyor ve 3 sn de geri sönüyor doğal olarak görevini yapmıyor die düşünüyorum yaklaşık 15 sn kadar çalışması gerekmiyor mu.

yakıt tam yanmadığı için mavi duman atıyor olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Kontağı açtığım zaman kızdırma buji ışığı yanıyor ve 3 sn de geri sönüyor doğal olarak görevini yapmıyor die düşünüyorum yaklaşık 15 sn kadar çalışması gerekmiyor mu.
yakıt tam yanmadığı için mavi duman atıyor olabilir mi ?
Isındığı zaman söner, 15 sn çalışan arızalıdır, yada -30 gibi soğuklarda o süre kadar çalışır.
Yorum bağlantısı
Mustafa Çetin 35
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motordaki yağ ne ?
Yağ eksiltmiyor mu bu motor ?

Motordaki yağ ı bilmiyorum fakat 1 yıldır bakım yapan özel servis koyuyor.

uludağ a aracı getirene kadar duman die bişey yoktu arabada .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağı da bilmelisiniz ama.. Bilmeden ilerleyemeyiz.. Belki de yağ yanlış koyuldu.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çetin 35
On 10.12.2018 at 23:56, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motordaki yağ ne ?

En ufak yağ su eksiltme Yok antirizi var 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 09.12.2018 at 23:53, Mustafa Çetin 35 yazdı:

Enjektörler yeni bakımdan çıktı başka bir sebebi olabilir mi ?

bir daha baktırın :) enjektörlere tam olarak ne yapıldı kaça yapıldı?

On 10.12.2018 at 23:56, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motordaki yağ ne ?

tdci da dumanın rengi sadece yağdan gelmiyor, aslında artık yağ yakandan da mavi gelmiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Çetin 35
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bir daha baktırın :) enjektörlere tam olarak ne yapıldı kaça yapıldı?

tdci da dumanın rengi sadece yağdan gelmiyor, aslında artık yağ yakandan da mavi gelmiyor

Uludağ a çıkana kadar sıkıntı yoktu araçta en ufak bakımları eksiksiz enjektörlerde mazot donar gibi bişey duydum böle bişi olabilirmi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Mustafa Çetin 35 yazdı:

enjektörlerde mazot donar gibi bişey duydum böle bişi olabilirmi? 

olmaz tam tersi soğuk depoya dönen mazot orayı bile ısıtır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...