İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Motor Sogukken Gelen Garip Ses

Orhan Ünall

Recommended Posts

Orhan Ünall
(düzenlendi)

Öncelikle herkese merhabalar 2014 1.5 fiesta dizel sahibiyim. Sabah aracimi calistirip biraz bekliyorum. Debriyajdan ayağımı çektiğim an bir gıcırtı sesi geliyor ön sag taraftan. Vites küçültmelerindede ayni sesi duyuyorum boyle degisik bir gicirti sesi isin garibi 15-20 km yol gittikten sonra ses  kesiliyor araba ısındıktan sonra ses felan olmuyor. Basina gelen varsa aydinlatirsa cok sevinirim.

tarihinde Orhan Ünall tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Kayın biraderimde 2013 dizel focus var. Bahsettiğiniz ses o araçta da var. Servis normal birşey olduğunu söylemiş Muhtemelen focus 3 - 3,5 larda kronik bir ses. Fiestalarda da kronik olabilir.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünall

Bir zarari olmadi fakat ben yaptigi sesten nefret ediyorum. Acaba bir parcasindan dolayi felan mi yapiyor?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

motor ilk çalıştığında özellikle soguk havalarda garip sesler gelebilir bu sesler absürd seviyelere ulaşmadıktan sonra normal dir 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

motor ilk çalıştığında özellikle soguk havalarda garip sesler gelebilir bu sesler absürd seviyelere ulaşmadıktan sonra normal dir 

Fazlasıyla katılıyorum, özellikle kış ayında soğuk parçalardan gelen ufak tefek seslere kafayı çok takmamak lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...