İçeriğe Yönlendir

2019 Trafik Sigortası Primleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Selim Kaya

Şu da var tabi. Herkes yaptırsın diye risklilere daha fazla imkan sağlanıyor. Sonuçta o da gelecek bana vuracak. Sigortası olmasa ayrı ni dert. Daha adil bi sistem olmalı yine de. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Adamdan alırsın malını sattırırsın. Yaptıraydı.... bak o zaman herkes nasıl kuzu...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aslında araba kendi kendine kaza yapmaz. Şoför kaza yapar. Arabaya poliçe yerine şoföre poliçe daha mantıklı. Şimdi ben gidip bir başkasının arabasıyla kaza yaparsam, onun hasarsızlığı gidiyor. Niye bu mantıksızlık düzelmez ki ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Aslında araba kendi kendine kaza yapmaz. Şoför kaza yapar. Arabaya poliçe yerine şoföre poliçe daha mantıklı. Şimdi ben gidip bir başkasının arabasıyla kaza yaparsam, onun hasarsızlığı gidiyor. Niye bu mantıksızlık düzelmez ki ?
Askeriyenin mantığına benziyor bu iş. Dağa taşa ceza vermek gibi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
32 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Kullanılmıyor ise yapmaz tabi. Ama kullanılıyor. Kim kullanıyor nasıl kullanıyor nerye gidiyor nasıl hız yapılıyor..Bunları OBD ile alabiliyoruz. Direksiyon hareketlerini bile kaydediyoruz. Adam gibi kullanılan araba hemen belli oluyor. Bu açıdan önemli.

Elbette araç yolda kendi başına gitmeyecek biri sürecek. Ama kim? Gidip kaza yapınca genellikle asıl ruhsat sahibine yazılmıyor mu? Polis de gelmiyor zaten?

Risk gerçekleşmeden hesap etmek lazım. Gerçekleştikten sonra değil yani.

Aynı asker için 

G3 mü MPT mi daha güvenli misal? asker aynı.. peki sigortası aynı mı olacak kaza riski?

Yahut güneydoğuda kullanılan silah ile manisada talimde kullanılan silahların sorun çıkarma risk olasılıkları askere mi silaha mı bağlı? Kullanıma mı bağlı.

Bu zaten araçların kaza istatistiği ile marka model bazında yapılıyor. Bir de kullanım profili eklenmeli.

Sadedce hafta sonu AVM ye giden araçla sürekli teşvikiye maslak git gel yapan araç aynı olmamalı.

ve kullanım tarzı da tabi. Gazlıyor mu napıyor?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Kemal Kollu
(düzenlendi)

Trafik sigortası,

2017 yılında alınan bir aracın 2019  itibarı ile ödeyeceği mebla kaç paradır.

tarihinde Kemal Kollu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 saat önce, Kemal Kollu yazdı:

Trafik sigortası,

2017 yılında alınan bir aracın 2019  itibarı ile ödeyeceği mebla kaç paradır.

Bu şekilde bilemeyiz.. Çok kriter var.. 

Şayet her şey standart ise.. 850 lira civarı.. 

Yorum bağlantısı
Kemal Kollu

Kriter olarak herhangi olumsuzluk yok yani standar bir durum 850 tl nin altında bulmak mümkünmüdür.

Yorum bağlantısı
Kemal Kollu
(düzenlendi)

2017 model bir aracın

2018 yılında ilk kullanımda trafik sigortası bedeli 900 tl küsür olarak çıktı

2019 yılı bu sene için ödemesi çıkan trafik sigorta bedeli ise 830 tl civarı

Bu karşılaştırma standart hatası olmayan arac için uygulanan sigorta bedelimidir.

Basamak olarak ödenmesi gereken meblamıdır

Yoksa farklı sigortalarda daha uygun fiyat bulabilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Kemal Kollu yazdı:

2017 model bir aracın

2018 yılında ilk kullanımda trafik sigortası bedeli 900 tl küsür olarak çıktı

2019 yılı bu sene için ödemesi çıkan trafik sigorta bedeli ise 830 tl civarı

Bu karşılaştırma standart hatası olmayan arac için uygulanan sigorta bedelimidir.

Basamak olarak ödenmesi gereken meblamıdır

Yoksa farklı sigortalarda daha uygun fiyat bulabilirmiyiz

Plaka önemli.. Hasarsızlık indirimi kademesi önemli.. İfadenizden ilk yıl indirim alacağını yani 5. basamakta olduğunu anlıyorum ancak. plaka da gerekli yorumlamak için.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Plaka önemli.. Hasarsızlık indirimi kademesi önemli.. İfadenizden ilk yıl indirim alacağını yani 5. basamakta olduğunu anlıyorum ancak. plaka da gerekli yorumlamak için.. 

Merhaba 

Mehmet abi, Benim Mayısda kasko trafik biticek. İkisi için ne kadar bir bütçe ayırmam gerekiyor. Şimdiden birikime başılayım. 

34ky5113 , hasarsız 4 ncü senem olcak 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba 
Mehmet abi, Benim Mayısda kasko trafik biticek. İkisi için ne kadar bir bütçe ayırmam gerekiyor. Şimdiden birikime başılayım. 
34ky5113 , hasarsız 4 ncü senem olcak 

Bu bilgilerle trafiğine tahmin yürütebilirim ancak. Kaskoya yorum yapamam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu bilgilerle trafiğine tahmin yürütebilirim ancak. Kaskoya yorum yapamam.

1000 1200 liraya ikisini halketmeye çalişacagim. Bakim + sigortalar bu sene beklenmedik şekilde üst üste geldi. Hakkimizda hayirlisi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

1000 1200 liraya ikisini halketmeye çalişacagim. Bakim + sigortalar bu sene beklenmedik şekilde üst üste geldi. Hakkimizda hayirlisi. 

Bence mümkün değil.. 

Acayip hesaplar yapman acayip kısıtlaman gerekebilir. .

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mahmut Yurt

Vatana Millete Hayırlı olsun!!!

Kuralları İhlal Eden Sürücüler Ek Prim Ödeyebilir!
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın konuyla ilgili değişiklik yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.( 24 Nisan 2019)

Yönetmelikle, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmeliğe "Risk değerlendirmesinde esas alınabilecek trafik kuralı ihlalleri sonucu sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde kullanılabilir." ibaresi eklendi.

Ek madde ile;

- Sürücülerin trafik kuralları ihlali sonucu aldığı ceza puanları sigorta primi belirlenirken dikate alına bilir.

- Ehliyete el konulma haline bunun süresi ve nedenleri de sigorta priminin tespitinde dikkate alınabilir.

Böylece trafik kurallarını ihlal eden, ceza puanı uygulanan sürücüler daha fazla trafik sigortası ödeyebilir.

FotoÄraf açıklaması yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kemal Kollu
(düzenlendi)

2017 model aracimin 

2018 Trafik sigortasi bedeli 900 tl civarinda odedim 

2019 da odedigim Trafik sigortam da 830 tl 

2020 de odeyecegim Trafik sigortam 

Aracim standar sorunsuzdur ne kadar olabilir 

Tesekkur ederim ilginize

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

800 civarında olur tahminen.
%20 civarında indirim alırsınız ancak aylık %1,5 artıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
41 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

800 civarında olur tahminen.
%20 civarında indirim alırsınız ancak aylık %1,5 artıyor.

Mehmet ab, 30 tl karşılığında tüm İmmleri 250000'ne çıkardım . Bu biraz daha iyi oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
54 dakika önce, Kemal Kollu yazdı:

Trafik sigorta odemelerim her yil 800 tl mi olacak 

Hayır tabiki.. 

Mesela şu an 34 plaka için dip fiyat 600 lira civarıdır.. Ancak bu 600 de seneye zaten en az 720 olur... 

Sizin bu yıl 830 ödeme sebebiniz mevcut hasarsızlık indiriminizdir. 

Siz 4. yılda minimum'a ulaşırsınız ancak siz oraya ulaşana kadar gelen zamlar sebebiyle 600 ü tabi ki göremezsiniz.. 

Yorum bağlantısı
Kemal Kollu

Aynen Mehmet bey size katiliyorum

Yapacak birsey yok

Tesekkur ederim bilginize

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...