İçeriğe Yönlendir

C4 - Sol Arkadan Gelen Su Sesi Nedir

Uğur Orşen

Recommended Posts

Uğur Orşen

Arkadaşlar aracım 2005 Citroen C4 bugün farkettim sol arka koltukta oturduğum zaman araç hareket ettiğinde su çalkalanma sesi geliyor benim bildiğim kadarıyla benzin deposu sağ arkada bu su çalkalanma sesi nedir araç biyerden su mu alıyor anlamadım gitti. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Arka cam su fıskıyesinin borusundan gelme ihtimali var, üst direkten geçip arkaya gidiyor söz konusu boru.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Depodan geliyordur.Su sesi benim arabada depo neredeyse tam dolu olduğunda oluyor.Bildiğiniz lokurtu şeklinde benzin depoda çalkalanıyor.Dalga kıran çok iyi tasarlanmamış sanırım ses yapıyor.Sizdeki durumda bundan ibarettir.Arka tarafta su sesi yapacak başka bir neden bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Orşen

Bencede benzinden geliyordur ses diye tahmin ediyorum yoksa aracın su alabileceği bir yer yok arkada ama depo sağ tarafta ama sesin sol taraftan gelmesi bana gerip geliyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yansıma yapıp diğer taraftan ses gelebiliyor bazen, bu arada bagajda görünmeyen kısımda stepne bölgesinde su vs varsa onlarında etkisi olabilir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
3 saat önce, Uğur Orşen yazdı:

Arkadaşlar aracım 2005 Citroen C4 bugün farkettim sol arka koltukta oturduğum zaman araç hareket ettiğinde su çalkalanma sesi geliyor benim bildiğim kadarıyla benzin deposu sağ arkada bu su çalkalanma sesi nedir araç biyerden su mu alıyor anlamadım gitti. 

Marşpiyenin tahliyesi tıkanmış ve su dolmuş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Özkan Gülenç

bu konuyla ilgili size bir anımı anlatmak istiyorum.

2006 model citroen C4 aracım varken arka taraftan bariz  su çalkalanma sesi geliyordu. Arkadaşım dedi ki kapının alt kısmında tahliye deliği vardır, toz ve kirden tıkanmıştır elinle dıştan yokla su varsa boşalır dedi. Önce ön taraftan başladım iki kapıdan da bir şey çıkmadı. arka tarafa geçtiğimde kapının birini yokladım yine bir şey çıkmayınca boşuna uğraştığımı düşünmüştüm ki, son kapıya geldiğimde ise (dolu olan o kapıymış) elimi sürtmem ile suyun boşalması bir oldu.

sanki arabayı sokakta yıkamış gibi etraf su oldu. Neden o kapıya su dolmuş olabilir diye düşündüğümde ise, arabaya cam filmi yaptırırken o kapıda camın dibindeki fitil yerinden çıkmıştı. Cam filmini yapan çocuk demek ki fitili yerine iyi oturmamış (yada hiç uğraşmamış olacak ki) ilk yağan yağmurda kapı içerisine deli gibi su girmesine neden oldu.

Bu tarz durumlarda yapacağınız ilk iş kapının alt kısmını elinizle yoklamanız..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...