İçeriğe Yönlendir

LPG Dolum Ağzı

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Önder Kurtcalı

İyi günler arkadaşlar. Lpg dolum ağzını söksem gaz kaçağı olurmu?

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

bildiğim kadarıyla depoda kesici ayrıca emniyet subap var . yani sadece borudaki gaz dışarı çıkar fakat yine de riskli durum. lpg tankının markasına yılına göre değişebilir. bence profesyonel yardım almanız en iyisi olacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
8 dakika önce, Murat Azalma yazdı:

bildiğim kadarıyla depoda kesici ayrıca emniyet subap var . yani sadece borudaki gaz dışarı çıkar fakat yine de riskli durum. lpg tankının markasına yılına göre değişebilir. bence profesyonel yardım almanız en iyisi olacaktır.

Bende emin olmadığım için sormuştum. Allah korusun kaza anında darbe sonucu kırılır ezilirse gazmı kaçıracak depoda emniyet kesici olması gerekir. Yokmu net cevap verecek usta?

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

LPG montajı yapan ustanın numarasını zorda olsa bulup aradım düşündüğüm gibi borunun içindeki hariç kaçırmaz dedi. Arızalı çıkarsa bindebir kaçırabilirmiş.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Sökülür ama dolum ağzı ile depo arasındaki borudaki lpg dışarı çıkar açık alanda ve ateşle yaklaşmadan yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Görüş ve önerilerini belirten arkadaşlara teşekkürler. Dolum ağzını biraz gevşetdim  tısladı sonra kesildi söküp çıkartım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Önder Kurtcalı yazdı:

Bende emin olmadığım için sormuştum. Allah korusun kaza anında darbe sonucu kırılır ezilirse gazmı kaçıracak depoda emniyet kesici olması gerekir. Yokmu net cevap verecek usta?

her lpg deposunda manuel vana vardır, ayrıca gazı geri kaçırmayı önleyen cekvalf, ancak o valf sıkça bozulmuş olabiliyor. vana yı kapatır öyle işlem yaparsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
39 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

her lpg deposunda manuel vana vardır, ayrıca gazı geri kaçırmayı önleyen cekvalf, ancak o valf sıkça bozulmuş olabiliyor. vana yı kapatır öyle işlem yaparsınız.

Manuel vanayı bilmiyorum stepne halısını kaldırıp bakmadım. Ne olur ne olmaz söktüğüm dolum ağzını yerine taktım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Valla bence ugrasilacak son islerden bitanesi.Cok tehlikeli oldugunu dusunuyorum.kesinlikle usta ve bu isin ehli kisilerce bakilmasi onarilmasi kontrol edilmesi gereken islerden oldugunu dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden yapıldı bu ?

Tampon söküleceği için dolum ağzı çıkarıldı.

2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Valla bence ugrasilacak son islerden bitanesi.Cok tehlikeli oldugunu dusunuyorum.kesinlikle usta ve bu isin ehli kisilerce bakilmasi onarilmasi kontrol edilmesi gereken islerden oldugunu dusunuyorum.

Ellemek istemezdim. Mecbur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...