İçeriğe Yönlendir

Tavan ve Koltuklardaki Su Lekeleriyle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz ?

Alkın Yılmaz

Recommended Posts

Alkın Yılmaz
(düzenlendi)

Merhabalar, 

Tavanda veya koltuktaki irili ufaklı su lekeleriyle nasıl başa çıkıyorsunuz? Koltuğa yada tavana en ufak bir leke gelsin ıslak mendille yada herhangi nemli bir bezle müdahaleden sonra hemen su lekesi oluşuyor bu lekeleri komple yıkamadan çıkartmanın bir yolu varmı? Özellikle tavanda oluşanları... Tıpkı yazın ter üstünüzde kurur tuzlu gözüküyor ya onun gibi bir tuzu eksik :) Bilen deneyen bir yolunu bulan varsa söylesin lütfen temizlemek için bir müdahale sonrası dahada büyüyor... 

tarihinde Alkın Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Merhabalar, 
Tavanda veya koltuktaki irili ufaklı su lekeleriyle nasıl başa çıkıyorsunuz? Koltuğa yada tavana en ufak bir leke gelsin ıslak mendille yada herhangi nemli bir bezle müdahaleden sonra hemen su lekesi oluşuyor bu lekeleri komple yıkamadan çıkartmanın bir yolu varmı? Özellikle tavanda oluşanları... Tıpkı yazın ter üstünüzde kurur tuzlu gözüküyor ya onun gibi bir tuzu eksik [emoji4] Bilen deneyen bir yolunu bulan varsa söylesin lütfen temizlemek için bir müdahale sonrası dahada büyüyor... 
Merhabalar fabric coat ürünleri ile kumaşlarınız su itici bir hale gelir ve size çözüm olabilir bir çok firmanın ürünü var bütçenize uygun arama yapabilirsiniz
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz
(düzenlendi)

Bu dediğiniz ürünler bundan sonra su lekesi oluşmaması için kullanılıyor değil mi ? Peki ya şimdi önceden oluşmuş lekelere lokal müdahaleyi neyle yapmamız gerekiyor? Tavanda bir kaç adet var sorumlusu benim ıslak mendille sildim leke kaldı bunu nasıl çıkarabilirim internette ipa ile çıkabilir denmiş ama çok az bilgi mevcut

tarihinde Alkın Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Asıl amacı fabric coat ürünlerinin su geçirmemesi kir tutmayı minimalize etmesi.
Sorunuza gelicek olursak muhtemelen aracınızın kumaşları açık renk diye düşünüyorum 'apc' tarzı ürünlerle temizliğini yada sonax vb ürünlerin köpük temizleyici ürünlerini kullanabilirsiniz. Islak mendiller içinde temizleyici maddeler bulunduğu için leke yapıyor malesef.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
9 saat önce, Alkın Yılmaz yazdı:

Merhabalar, 

Tavanda veya koltuktaki irili ufaklı su lekeleriyle nasıl başa çıkıyorsunuz? Koltuğa yada tavana en ufak bir leke gelsin ıslak mendille yada herhangi nemli bir bezle müdahaleden sonra hemen su lekesi oluşuyor bu lekeleri komple yıkamadan çıkartmanın bir yolu varmı? Özellikle tavanda oluşanları... Tıpkı yazın ter üstünüzde kurur tuzlu gözüküyor ya onun gibi bir tuzu eksik :) Bilen deneyen bir yolunu bulan varsa söylesin lütfen temizlemek için bir müdahale sonrası dahada büyüyor... 

Islak mendil yerine apc denilen genel temizleyici ürünler ve mf bezle silebilirsiniz. Apc köpük başlıklı fısfısta olsun, tavanı silerken apcyi beze sıkıp öyle silin, tavana sıkıp ıslatmayın, sarkma yapabilir. Koltuğa su vs gelir ama tavan neden leke oluyor?

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Tavanı bilmem ama koltuklarda lok adlı ürün işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Benim merak ettiğim tavana su nasıl temas ediyor :biggrin:

Benim koltuklarda da vardı, komple yıkadım. Tekrar olmasın diye de kılıf aldım. Çare kılıf. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Önceki focusumun koltukları açık renkti. Su lekeleri ile başa çıkamayınca komple koltukları temizlettim. Ama ilk su damlasında yine leke olmuştu. Çözüm olarak leke oluşunca araçtan inmeden komple lekeli bölgeyi ve çevresini siliyordum. Sabaha kadar kuruyordu. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

su itici önceden uygulanmışsa evdeki koltuktan tükenmez kalem lekesi, sulu boya, pizza yağı, yağlı pastel lekeleri bile çıkıyor. arabadan da çıkar.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

605ab97dc5f9649d3504d56014b77fe3.jpg

ben bundan aldım transporterın koltukları sıldım mis oldu fiestada kapı panzotları passata dokunamıyorım deri diye anca suyla siliyorum kuruma işine gelınce ıkı gınde zor kurudu transporterın koltuklar ama super oldu leke kır kalmadı kullanım şeklide su videoda 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 saat önce, Erkan Işık yazdı:

bundan aldım transporterın koltukları sıldım mis oldu fiestada kapı panzotları passata dokunamıyorım deri diye anca suyla siliyorum kuruma işine gelınce ıkı gınde zor kurudu transporterın koltuklar ama super oldu leke kır kalmadı kullanım şeklide su videoda 

Daha dün ofisteki masamı sildim bununla, üstüne de ipa ile geçtim ki mikroplar tam kırılsın, tabi ofistekiler şok :D

İyi üründür. Transporter tavanı da temizlemişliğim var :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Daha dün ofisteki masamı sildim bununla, üstüne de ipa ile geçtim ki mikroplar tam kırılsın, tabi ofistekiler şok 😀

Yok artik 😱

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Daha dün ofisteki masamı sildim bununla, üstüne de ipa ile geçtim ki mikroplar tam kırılsın, tabi ofistekiler şok :D

İyi üründür. Transporter tavanı da temizlemişliğim var :)

Gözlük camları için ne önerirsin :crazy:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Gözlük camları için ne önerirsin :crazy:

Kendi gözlüklerime klasik reçete bez+fısfıs kullanıyorum,ipa oto camına zarar vermez ama antirefle kaplama oluyor gözlükte, zarar verebilir diye farklı ürünleri denemedim açıkçası :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Kendi gözlüklerime klasik reçete bez+fısfıs kullanıyorum,ipa oto camına zarar vermez ama antirefle kaplama oluyor gözlükte, zarar verebilir diye farklı ürünleri denemedim açıkçası :)

Bende de durum aynı, hiç bir şey sürmüyorum :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...