İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Marş Basıyor Ama Çalışmıyor

Fecri Acar

Recommended Posts

Fecri Acar

arkadaslar arabamın ısı sensörü{hararet müşürü} kırılmıştı farkettım sureklı fan acıyordu sanayiye götürdüm o müsürü iptal edip üzerinde baska bir müsür vardı[tofas müsürü} onu aktif hale getirdi motor ısınınca fan devreye gırıyor ama 5 dk bir fan acıyor  araba mars bastığı halde calısmıyor gaz pedalını koklenyınce calısıp bırakıyor tup gosterge ısıgı yanıp sönüyor..zarzor calıştırıp benzınlıge kadar gittik arabada sarsıntılı bır calısma asırı ses vıtes gecislerınde vuruntu araba kafayı yedi stop etti mars bastı almadı akü bitti öylece bırakıp eve gittim  araba yeni revizyondan cıktı 20 gün önce  98 otomatik glx

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Isı müşürü ile marş sorunu alakasızdır..

Öncelikle Ateşleme sistemini kontrol edin 

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Isı müşürü tofasınkileri takmakla yanlış yapmışsın orjinal takman lazım, marş basma buji, buji kablosu bobinle alakalı ateşleme sistemine bakılmalı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fecri Acar
On 11.12.2018 at 16:25, Mehmet Çelebi yazdı:

Isı müşürü tofasınkileri takmakla yanlış yapmışsın orjinal takman lazım, marş basma buji, buji kablosu bobinle alakalı ateşleme sistemine bakılmalı 

ısı müşürünü orjinali ile degiştırdım  sıkıntı devam ediyor akü hemen bosalıyor arabayı calıstırdıgım gibi fan devreye gırıyor daha sonra normal fan acması gereken yerde acıyor  stop edip calıstırınca yıne fan acıyor hafif gaza basinca stop ediyor  rolantidede düzensiz calısıyor  sonra stop ediyor yolda giderken sankı arabayı tutan bisey var tekleme oluyor vs.....

On 11.12.2018 at 13:21, Mehmet Ozyurek yazdı:

Isı müşürü ile marş sorunu alakasızdır..

Öncelikle Ateşleme sistemini kontrol edin 

abi aküyle alakası olur mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Isı müşürü ile akünün de alakası yoktur 

Ancak diğer sorunlar için akü tabiki sebep olabilir.. 

Yorum bağlantısı
Fecri Acar
On 17.12.2018 at 16:24, Mehmet Ozyurek yazdı:

Isı müşürü ile akünün de alakası yoktur 

Ancak diğer sorunlar için akü tabiki sebep olabilir.. 

abi aküyü degistirdm fan sorunu duzeldı sımdı yururken tekleme stop etme arttı.motor yagıda hemen bıtıyor motor sıcakken yag damlatıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öncelikle yağın kaçak noktasını bulmalı ve çözmelisin.

Önce motoru alttan yıkat,  bir gün sonra alttan inceleyin kaçak yerleri belli olur. 

Tekleme ve stop etme için de ateşlemeyle ilgili parçalara bakmalısın. (Buji, buji kablosu, bobin) 

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
On 19 Aralık 2018 at 08:55, Fecri Acar yazdı:

abi aküyü degistirdm fan sorunu duzeldı sımdı yururken tekleme stop etme arttı.motor yagıda hemen bıtıyor motor sıcakken yag damlatıyor

Yağ kaçağı muhtemelen keçeden gibi tarifiniz onu gösteriyor kısa bir süre önce başıma geldi işçiliği zahmetli Mehmet abinin dediği gibi bir yıkatın izlemleyin ama inşallah keçe değildir tekleme meseleside ateşlemeyi kontrol ettirin lakin tesisattanda çıkabiliyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...