İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 1.4 TDCI Geç Çalışma Problemi Çözümü

Kadri Balakçı

Recommended Posts

Kadri Balakçı

Arkadaşlar merhaba, aracım 2009 fiesta 1.4 Tdci . Aracım 1 -2 gün beklediğinde geç marş alıyordu. Bir hafta çalıştırmazsam 3-5 marşta zor çalışıyordu. Samsun'da özel serviste, önce yakıt geri gidiyor düşüncesi ile mazot filtresi değişti.Geri dönüş hortumları kontrol edildi ve enjektör pulları ve oringleri değişti ama sonuç aynıydı. Sonunda arıza, mazot pompası basınç müşürü ve rail müşürü(sensörü) değişimi ile halledildi.Şimdi anında marş alıyor.Arasıra yaptığı tekleme sorunu da ortadan kalktı. Bu tip problemi olan arkadaşlara yardımcı olur maksadıyla konuyu açtım. Bu parçaları da değerlendirmelerine alabilirler.Bakımlı araç ile sorunsuz ve kazasız günler dilerim.

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Bu sensörlerin fiyatı nedir

150₺ + işçilik ile FRP (Fuel Rail Pressure) sensörünü değiştirmiştim.
Rail hattındaki yakıt basınç sensörü imiş.
Yorum bağlantısı
Kadri Balakçı

Pompa basınç sensörü "Bosch" marka 450 TL. ,rail sensörü  aracın kendi orjinali  "Sensata" marka 150 TL. + işçilik bedeli.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin YAVUZ

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Aracim 2009 1.4tdci ford Fiesta soğuk havalarda geç çalışma sorunu vardı ozel servis kızdırma bujilerini değiştireceğiz dedi değiştirirken kırdılar, kapak açılıp tornaya gönderdiler kızdırma bujileri değişti lakin uzun zamandır araba geç çalışıyor once aku dediler kontrol edildi, sonra marş motoru saglam denildi sonra, mazot filtresi değişti hava filtresi değişti mazot geri kaçırıyor olabilir dediler mazot pompasi ile mazot filtresi arasına valf atildi. su yada yağ kaçağı yok ancak sorunum şu bir gece bekleyen aracım sabah ilk çalıştırmada uzun marş alıyor çalışıncaya kadar ise duman atıyor sonra duman atma vs. Yok ama araç havalar ısınmasına rağmen geç çalışıyor. Ve sabah ilk çalıştırmada geç çalışıp duman atma olduktan sonra birdaha defalarca marş basayim sorun olmuyor hatta sabah ilk marş sorunundan sonra hemen kapatıp yeniden marşa bassamda sorun olmuyor aninda çalışıp duman atmıyor dediğim gibi gece bekleyip sabah ilk marşta sorun..beyazimsi dumanda çalışınca duruyor...bana bi yol gösterin kime gidecem pompacimi, ford servisimi inanın arabadan soğudum. Özetle gece bekleyince geç marş alip, çalışıncaya kadar beyazımsı bir duman atan araba var sonrasinda ise defalarca marsa basın ,gaza basin, rolantide durun dumanda yok sorunda havalar soğuk ondan diyen olabilir evet soğukta daha belli oluyor daha zor çalışıyor ama 15 derecede denedim bugün aracı yine beyaz duman attı yardım edebilcek varsa sevinirim yada kime gitmeliyim.

On 11.12.2018 at 18:12, Kadri Balakçı yazdı:

Pompa basınç sensörü "Bosch" marka 450 TL. ,rail sensörü  aracın kendi orjinali  "Sensata" marka 150 TL. + işçilik bedeli.

Kadri bey sizinde ilk çalıştırmada çalışıncaya kadar beyazımsı bir duman atma sorununuz varmiydi.

Yorum bağlantısı
Ufuk Erdoğan

Merhaba Kadir Bey,

sizinkine benzer sorunu yaşayan ve soruna hala kesin bır çözüm bulun çok sayıda kullanıcı var. Sızın aracınız söyledşğiniz parça değiştirildikten sonra benzer problemleri tekrarladı mı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin YAVUZ
(düzenlendi)
7 saat önce, Ufuk Erdoğan yazdı:

Duman sorunu ve geç çalışma sorunu beni yıldırdı bu araçtan. Yok mu fikri olan üstadlar

tarihinde Hüseyin YAVUZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Enjektöre bakılmadı mı ?

Geç çalışan her dizelde ilk önce enjektöre bakmak gerek.

Yorum bağlantısı
Hüseyin YAVUZ
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektöre bakılmadı mı ?

Geç çalışan her dizelde ilk önce enjektöre bakmak gerek.

Yarın ilk işim baktiracagim mehmet bey bi diesel pompaciya gidip.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kadri Balakçı

Hüseyin bey merhaba ,benim araçta beyaz duman atma sorunu yoktu. Şu an anında marş alıyor; soğuk havada dahi . Bununla ilgili hiçbir sorunum kalmadı.Umarım siz de çözüm bulmuşsunuzdur. (mesajınızı yeni aldım.)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İbrahim ERİKLİOĞLU
Hüseyin YAVUZ yazdı:

Yarın ilk işim baktiracagim mehmet bey bi diesel pompaciya gidip.

Hüseyin YAVUZ Bey sizin aracın aynı sorunu benim araçda da var naptınız bir çözüm bulabildin mi saygılar 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...