İçeriğe Yönlendir

Goodyear Venezuela'dan Ayrılıyor

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Hiper enflasyon ve ekonomik krizin pençesindeki Venezuela'dan çekilen şirketler arasına lastik üreticilerinden Goodyear da katıldı.

Amerikalı şirket, yaptığı açıklamada "Venezuela'da lastik üretimini durdurmak zor bir karar oldu." derken amaçlarının operasyona devam etmek olduğunu fakat ekonomik koşullar ve ABD yaptırımlarının bunu imkansız hâle getirdiğini belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada çalışanların tüm haklarının ödeneceği ve kıdem tazminatı ödemelerinde her bir çalışana 10'ar adet de lastik verileceği belirtildi.

2014 yılından beri krizde olan Venezuela'da kaliteli lastikler karaBorsa yüksek fiyatlara satılıyor. 2.5 milyona yakın Venezuelalı hiper enflasyon, elektrik kesintileri, gıda ve ilaç kıtlığı nedeniyle bu süreçte ülkeyi terk etti.

Kaynak

https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2179960-goodyear-venezuela-dan-ayriliyor-iscilere-haklarinin-yani-sira-10-ar-lastik-verilecek

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Yiyecek ekmeği olmayan adama 10'ar adet lastik vermek de bir acayipmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hep derler ya her şeyin aşırısı da hayırlı olmaz. Maalesef o kadar petrole rağmen batık bir ekonomik durum. Umarım kısa sürede toparlarlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Bir gün bu Amerika batar inşallah.O zaman tüm dünyaya rahatlık gelir.

Amerika batarsa suç atacak başka birini elbet buluruz.

Eyyyy Almanya :)

Başkalarının kötülüğünü isteyeceğimize niye onlardan daha iyi olmaya uğraşmıyoruz acaba?

• Beğen 6
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

maden fakiri Almanya, 60 sene önce falan komple yakık yıkıktı, şimdi endüstri devi... demek ki madenle, lafla, çorba kasesi dolmuyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Bir gün bu Amerika batar inşallah.O zaman tüm dünyaya rahatlık gelir.

Batmaz bence... 

Mesela Dünyadaki en değerli ilk 10 şirket

1. Google
  2. Apple
  3. Amazon
  4. Microsoft
  5. Tencent
  6. Facebook
  7. Visa
  8. McDonald’s
  9. Alibaba
  10. AT&T
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

maden fakiri Almanya, 60 sene önce falan komple yakık yıkıktı, şimdi endüstri devi... demek ki madenle, lafla, çorba kasesi dolmuyor.

Adamlar çalışkan.. Planlı, programlılar.

Benim tamirci diyor ki.. Hiç bir alman malı takımım bozulmuyor.. Kaybolduğu için yeniliyoruz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O nasıl bir enflasyon öyle ya.. 

Aynı ay içinde fiyatlar ikiye katlayabiliyormuş.. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Youtuber'ın birisi 50 dolar ile gitmiş oranın en lüks otelinde kalmış videosu var 50 dolara bir çanta para vermişler 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Youtubta adamın biri (bizim vatandaşımız) venezuelada bir otelde tomarla venezuela parasını almış oynuyordu.Kusura bakmayın ama yeminle tuvalet kağıdı daha değerli gibi yorumlar vardı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
15 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Youtuber'ın birisi 50 dolar ile gitmiş oranın en lüks otelinde kalmış videosu var 50 dolara bir çanta para vermişler 

11 dakika önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Youtubta adamın biri (bizim vatandaşımız) venezuelada bir otelde tomarla venezuela parasını almış oynuyordu.Kusura bakmayın ama yeminle tuvalet kağıdı daha değerli gibi yorumlar vardı.

Venezuela'da şu an hırsızlık ve gasp had safhada. O videoları tam izlediyseniz, 8. katların camlarına bile demirler taktırılmış. 50$ harcayıp otelde kalacağım diye video çekmek, büyük cesaret. 50$ için 5 parçaya bölerler adamı orada şu an :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Elektrik kesintileri sebebiyle etler bozuluyor. Bu etleri de normal etten ucuz fiyata satıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Sani sana katılıyorum.Bu konuda başından beri aynı kanaat ve düşüncedeyim.Keşke duygularımızla değilde millet olarak mantığımızla hareket edebilsek.Herşeyi Allahtan bekler olduk.Adam sigaranın dibine vuruyor.Günde 2 paket.Camide dua ediyor Allahım bana sağlık ver.Allah koşulsuzda verir şüphesiz amma sadece buna bel bağlayıp niyet edip çabalamadan Cenab-ı Allah verir mi? Çalışmak, üretmek, ürettiğini pazarlayabilmek.Bir iphone maliyeti ne kadar ki 10 bin küsür liraya satılıyor?...Yine de alıcısı var mı? Var.Şüphesiz Allah adildir.Hakedene hakettiğini verir.Adamlar çalışıyor, üretiyor ve ürettiğini satıyor ki Cenabı Allahta dünyalıklarını veriyor...(Amerikanlar, Japonlar, Almanlar v.s)Sömürgeciliklerini istisna tutuyorum.Amerikaya beddua edeceğim amma telefonlarını kullanıyorum...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
27 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Venezuela'da şu an hırsızlık ve gasp had safhada. O videoları tam izlediyseniz, 8. katların camlarına bile demirler taktırılmış. 50$ harcayıp otelde kalacağım diye video çekmek, büyük cesaret. 50$ için 5 parçaya bölerler adamı orada şu an :)

Onları da izledim uzun uzun yazmadım ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...