İçeriğe Yönlendir

Xiaomi A2 Lite'ı emekliye ayırdık Xiaomi 12 Lite ile devam ...

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
anlatılmaz yaşanır, huvay...
Bu ara g700 almıştık pişman olmuştuk, soğuğum o markaya, yazılım desteği sıfırdı.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

7000 tl verilmez. Oppo nihayet geldi. Alayının üstünden atlayan makina 

Hayirli olsun. Find x mi aldin abi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ayfon olsa böyle olmazdı.

E tabii, standart donanım olunca. 

12 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Performans hızlandı mı? Hızlanmadıysa at telefonu çöpe :D

Hıda pek bi fark yok aynı. Sorun düzeldi gibi sanki ama biraz kullanayım da anlarız.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
13 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Hayirli olsun. Find x mi aldin abi

Şu an flört aşamasındayız. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Şu an flört aşamasındayız. 

Normal. Cok seksi bir telefon😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 27.01.2019 at 17:23, Sani Gerşon yazdı:

Şu ana kadar bu şikayetle gelen büyük güncelleme yaşayan kullanıcıların sorunlarını çözdü. Ne zararı olabilir ki?

Sorun tam olarak çözülmedi. 1/4'e kadar düştü. Önceden çok rahatsız ediciydi. Güncellemelerle çözülür umuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selçuk Keleş

Android 9 yaramadı bu telefona. 8'e dönmek istiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Android işte.. biri yarasa diğeri yaramaz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
4 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Mi 8 Lite kullanıyorum. Mobil veride kopma oluyor.  Önerilen şey  sürüm düşürmek. :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Xiaomide ozellikle dusuk modellerinde yazilim biraz problemli malesef. Rom islerinden anlamayana pek uygun degil. Miui turkiye forumunda adim adim anlatimli rom kurma rehberleri var. Forum uyeleri yardim sever

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

Son güncellemelerden sonra biraz daha iyi gibi, artık çok az takılma oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Selçuk Keleş

Android 10 geldi, şimdilik bir sorun görünmüyor.
Telefonun açma kapama tuşu bozuldu sanki, eskisi kadar hassas değil çoğunlukla iki defa bastırmam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş

Dokunmatik düzgün çalışmıyor, servise göndereceğim, garantisi devam ediyor. 

Telefonun üstünden sürekli bildirim ekranı çıkıyor (ghost touch).

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Yetkili servis kullanıcı hatası diyerek telefonu garantiden çıkardı ve ekran değişimini ücretli (486 TL) yapacağını bildirdi. Kabul etmedim, telefonu geri istedim, tüketici mahkemesine dilekçe verdim.
Nasıl olduysa artık, ikinci sıfırlamadan sonra artık sorun düzeldi gibi görünüyor, şu anda kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Keleş yazdı:

Yetkili servis kullanıcı hatası diyerek telefonu garantiden çıkardı ve ekran değişimini ücretli (486 TL) yapacağını bildirdi. Kabul etmedim, telefonu geri istedim, tüketici mahkemesine dilekçe verdim.
Nasıl olduysa artık, ikinci sıfırlamadan sonra artık sorun düzeldi gibi görünüyor, şu anda kullanıyorum.

Kalibrasyon falan yok mu telefonlarda.. Navigasyon cihazlarında olurdu. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Ben de Mi A2 Lite kullanıyorum, genel olarak gayet memnunum. Android 9 ile bazı dezavantajlar geldi sadece. Mesela çift dokunmayla ekran uyandırma vardı gitti, sanırım pil tasarrufu gereği max ekran ışığı da android 9'a geçince eskisinden daha kısık gibi. 

Batarya hala ilk günkü gibi uzun gidiyor. Ben de 2018 Kasım indirimlerinde 1210 tl'ye Delta garantili olanını almıştım henüz servislik bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
M. Asım Kahraman yazdı:

Ben de Mi A2 Lite kullanıyorum, genel olarak gayet memnunum. Android 9 ile bazı dezavantajlar geldi sadece. Mesela çift dokunmayla ekran uyandırma vardı gitti, sanırım pil tasarrufu gereği max ekran ışığı da android 9'a geçince eskisinden daha kısık gibi. 

Batarya hala ilk günkü gibi uzun gidiyor. Ben de 2018 Kasım indirimlerinde 1210 tl'ye Delta garantili olanını almıştım henüz servislik bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.

Benim telefon 10'a geçeli baya oldu. Memnunum ben de, başka bi sıkıntısı olmadı. Ekran uyandırmayı kapattıkları kötü oldu çok kullanışlıydı. Umarım sorun olmaz çünkü servisin durumu bu işte. :) 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Kalibrasyon falan yok mu telefonlarda.. Navigasyon cihazlarında olurdu. 

Bakmadım ama dokunmatik testinde sorun yok gibi görünüyor. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş
Mehmet Ozyurek yazdı:

ayfon alsan böyle olmazdı 😛

Kesinlikle ...

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

1 yıldır kullanıyorum. kapalıyken alarmı çalmayan güneşte ekranı okunmayan saf Android ile yavan bir telefon. iyi tarafı ekran kasa oranı ve bataryası hızı da güzel kasmıyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tahir Ak yazdı:

1 yıldır kullanıyorum. kapalıyken alarmı çalmayan güneşte ekranı okunmayan saf Android ile yavan bir telefon. iyi tarafı ekran kasa oranı ve bataryası hızı da güzel kasmıyor

Kapalı telefon neden alarm çalsın ki ?

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Kapalı halde denemedim ama birçok marka kapalıyken alarm çalıyor. Genelde gece uçak moduna alıyorum. Bu haliyle tüm radyasyon yayımı kesiliyor mu bilmem???

Selçuk Keleş yazdı:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
M. Asım Kahraman yazdı:

Kapalı halde denemedim ama birçok marka kapalıyken alarm çalıyor. Genelde gece uçak moduna alıyorum. Bu haliyle tüm radyasyon yayımı kesiliyor mu bilmem???

Telefonun kapalıyken uyanıp alarm çalması bana saçma geliyor, güvensiz de. Mesela ayfon da kapalıyken çalmıyor ve olması gereken de bu. 
Sar değeri düşük A2 Lite'ın. Evde wifi modem var mı, onu da kapatıyor musunuz ?

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

gece açık başımda durmasını istemememden olabilir. 20 yıl önceki teknoloji bana bunu sunabiliyordu.eski LG g3 telefonum da kapalıyken alarm çalardı
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Selçuk Keleş yazdı:

Telefonun kapalıyken uyanıp alarm çalması bana saçma geliyor, güvensiz de. Mesela ayfon da kapalıyken çalmıyor ve olması gereken de bu. 
Sar değeri düşük A2 Lite'ın. Evde wifi modem var mı, onu da kapatıyor musunuz ?

Wifi modemi kapatmıyorum ama yattığımız odaya baya mesafeli. Telefonu ise yanı başıma koyup yatıyorum o yüzden uçak moduna alıyorum. Tabi olması gereken gece tüm dalga yayan cihazları susturmak ama dikkat etmiyoruz işte.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...