İçeriğe Yönlendir

Petlas w651 / Lassa Snoways 3

Burak Güler2

Recommended Posts

Burak Güler2

Merhabalar,

Acil olarak bir lastik arayışındayım biraz geç kaldım :) Ankarada kar yağmaya başladı ve hava epey soğudu bugün 😌

Sorum şu şekilde. Fiesta aracıma 195/50/r15 yerine daha uygun fiyatlı olması sebebi ile 185/60/r15 ölçüsünde lastik takacağım.

Petlas w651 lastikler 2018 üretim. GG da banka kampanyası ile 4 ünü 700 TL ye alabiliyorum. Kampanya olmadan 750(forumdaşlara bilgilendirme amaçlı).

Lassa Snoways3 2017 üretimliler 725 TL (normalde 775).

Sizce hangisini tercih etmeli? Bu iki lastik arasından. Ankarada yaşamaktayım.

Ya da 200 250 lira daha ekleyerek nokian mı almalıyım ?

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Bu iki tercih arasından Lassayı tercih ederdim. Kullanıcı yorumları olumlu. 

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

2017 de olsa Lassa diyorsunuz o zaman :)?

Şuanda fiyatlar hep yüksek böyle. Bayilerden fiyat alırsanız daha da korkunçlaşıyor şaşmaz civarı için.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Etiket değerlerine bakın derim. 

Yorum bağlantısı

petlas ve lassa hakkında şöyle diyeyim.
bende Toyota var çekiş kontrol ve Esp arkadaşta fluance var sadece abs var.
adam lassa ile benim petlas ile çekiş kontrol ile çatır çutur zorlandığım yeri benden bir miktar fazla zorlanarak çıktı. *Abant /mudurnu yolu *Yani lassa kışlıkta petlas tan iyidir. fiyat olarak farkı bilmiyorum tabi. petlas kışlıklar ömrü bitince lassa veya başka markaya yönelirim. Ama petlas da beni yolda koymadı yalan yok fiyat performans ürünü diyebilirim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Lassadan yana karar kılıp az önce siparişi geçtim. Ölçüler evet orjinalin dışında fakat kışın daha sakin kullanacağımı düşünerek ve fiyat uygunluğu sebebi ile böyle bir ebata yöneldim. Ki benzin kapağında 195 60 r15 bile yazmakta. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) lastikleri tecrübe edince izlenimlerimi aktaracağım.

Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Etiket değerlerine bakın derim. 

Bu konu muamma 😄 petlas bu ebatta c gözükürken lassa da e etiketi vardı. Fakat bazı sitelerde lassa da c gözükmekte. Bir de bu etiket değerleri genel mi veriliyor bilmiyorum. Örneğin petlasların kar da iyi fakat yağmurda kaydırma yapması gibi yorumlar gördüm genelde. Lassa daha dengeli gibi geldi. Bir de 1 2 yıl sonra ki performansları da önemli tabii.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kış lastiği bir ölçü çap olarak büyük olursa hem patinaj olasılığı azalır hemde araç yükseleceği için karlı yollarda daha iyi sürüş olur 

Yorum bağlantısı
Burak Güler2
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kış lastiği bir ölçü çap olarak büyük olursa hem patinaj olasılığı azalır hemde araç yükseleceği için karlı yollarda daha iyi sürüş olur 

Evet Servet Abi ben de sıkıntı olacağını düşünmüyorum pek. Hatta kış olduğu için daha avantajlı olabilir gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Burak Güler2 yazdı:

Merhabalar,

Acil olarak bir lastik arayışındayım biraz geç kaldım :) Ankarada kar yağmaya başladı ve hava epey soğudu bugün 😌

Sorum şu şekilde. Fiesta aracıma 195/50/r15 yerine daha uygun fiyatlı olması sebebi ile 185/60/r15 ölçüsünde lastik takacağım.

Petlas w651 lastikler 2018 üretim. GG da banka kampanyası ile 4 ünü 700 TL ye alabiliyorum. Kampanya olmadan 750(forumdaşlara bilgilendirme amaçlı).

Lassa Snoways3 2017 üretimliler 725 TL (normalde 775).

Sizce hangisini tercih etmeli? Bu iki lastik arasından. Ankarada yaşamaktayım.

Ya da 200 250 lira daha ekleyerek nokian mı almalıyım ?

200-250 TL daha ekleyip Nokian WrD4 almanızı öneririm, ben öyle yaptım.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu

Lastik meyve değildir 1 senede bozulsun. Bu kadar sığ takılmayın tarih konusuna. İkisi arasındaysa seçim Lassa olmalı...

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

250 sizi yormayacaksa Nokian. İlla ikisi arasında bir tercihse Lassa iyidir. Hatta snowwayslarin karlı zeminde tutunuşu hatırı sayılır derecede iyidir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4.kışa girip hala kullanan tanıdığım olmasa bende bu ne la derdim ama değil. Birde wiking. Onunda verimi çok iyi. Lassa yanak dayanımı olarak ileride ancak 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...