İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Tavsiyesi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Öner Kurukuz

Ne kadar zor bir şeymiş bu kamera seçme işi.  😒

bir sürü seçenek var ve karar veremiyorum.

En azından hangi özelliğin ne kadar işime yarayacağı konusunda bilgim yok.

park modu ne kadar gerekecek? Ende zaten bahçe içine garajım var da dışarda park edince gerekir mi?

arka kamera çok mu gerekli?  Almasak ya da sonra alsak takabiliyor muyuz?

off yaa....

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)
11 saat önce, Öner Kurukuz yazdı:

Ne kadar zor bir şeymiş bu kamera seçme işi.  😒

bir sürü seçenek var ve karar veremiyorum.

En azından hangi özelliğin ne kadar işime yarayacağı konusunda bilgim yok.

park modu ne kadar gerekecek? Ende zaten bahçe içine garajım var da dışarda park edince gerekir mi?

arka kamera çok mu gerekli?  Almasak ya da sonra alsak takabiliyor muyuz?

off yaa....

Öncelikle Park modu kitini almayın gerek yok. Şu an için 2018-2019 en iyi kamerası Viofo A129 çift kameralı model tartışmasız.

Bu link : https://goo.gl/QbN31x 

İndirim kodu :  6e587b yada Alibuy1291125 olmalı. ikisinden biri. 

Turkey direk kargo vergiler içinde olarak seçin kargoyu. Alın geçin. Fazla dikkatiniz dağılmasın. 

Arka kamera kesin ama kesin gerekli. 

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Olgu bey,  kamera guzel de fiyati da cok yuksek. Bu kadar bütçem yok. 

500 tl alti bakiyorum,  bu paraya da ya arka kamerasi yok,  olani da kapasitorlu degil,  veya gps yok.  Hep bisey eksik. 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey,  kamera guzel de fiyati da cok yuksek. Bu kadar bütçem yok. 
500 tl alti bakiyorum,  bu paraya da ya arka kamerasi yok,  olani da kapasitorlu degil,  veya gps yok.  Hep bisey eksik. 

1 kere alın, tam alın derim. Kameranın fiyatı uygun sadece bizim ekonomi perişan. Avrupalı - Almanyalı 120 tl ye alıyor biz 5 ile çarpıyoruz..

Bütçeyi zorlamaması adına taksit isterseniz ( ben çoğu zaman yurtdışından pahallı bir ürün alırken öyle yapıyorum ) kredi kartımdan taksitli nakit avans çekiyorum. Örnek 650 tl yi 6 ya böldürüp çektiğimde ortalama 680-700 tl gibi bir rakama geliyor extra cebimden 30-40 tl ödemiş oluyorum ama en azından taksitli alabiliyorum.

Sonra çektiğim o tutarı kredi kartıma tekrar yatırıp ürünü alıyorum. Yurtdışı alışverişi tek parça çekiyor ama ben ödemeyi 6 taksit olarak yapıyorum bankama.

Böldürüm taksitle alın.
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
2 saat önce, Olgu Erhan yazdı:

1 kere alın, tam alın derim. Kameranın fiyatı uygun sadece bizim ekonomi perişan. Avrupalı - Almanyalı 120 tl ye alıyor biz 5 ile çarpıyoruz..

Bütçeyi zorlamaması adına taksit isterseniz ( ben çoğu zaman yurtdışından pahallı bir ürün alırken öyle yapıyorum ) kredi kartımdan taksitli nakit avans çekiyorum. Örnek 650 tl yi 6 ya böldürüp çektiğimde ortalama 680-700 tl gibi bir rakama geliyor extra cebimden 30-40 tl ödemiş oluyorum ama en azından taksitli alabiliyorum.

Sonra çektiğim o tutarı kredi kartıma tekrar yatırıp ürünü alıyorum. Yurtdışı alışverişi tek parça çekiyor ama ben ödemeyi 6 taksit olarak yapıyorum bankama.

Böldürüm taksitle alın.

Olgu Bey, bu şekilde oldu, doğru mu?

330b761647.jpeg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
On 20.12.2018 at 06:26, Olgu Erhan yazdı:

Xiaomi 70 Minutes WiFi 1080P30FPS Araç Kamerası

Merhaba 

Bir arkadaşımız XIAOMI 70mai almak istiyor. Yeni çıkmış. test imkanınız oldumu tavsiye edermisiniz ? 

Banggood

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
8 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 
Bir arkadaşımız XIAOMI 70mai almak istiyor. Yeni çıkmış. test imkanınız oldumu tavsiye edermisiniz ? 

Ali bey bende yakında incelemesini yapacağım gayet başarılı bir kamera.

Arkadaşımız satın alırken bu linki kullansın çünkü bir çok sürümü olabiliyor bu ingilizce doğru link.

Birde mobilden almamalı Masa üstü bilgisayar yada Laptop ödeme onayı hata verebiliyor yoksa. Vergiler dahil almalı ayrıca gps modülünü tavsiye ederim. İndirim kodlarıda ekliyorum.

XIAOMI 70mai Pro ingilizce sürüm

Link : https://goo.gl/hUpiQe
Kupon: 9f68a6 İle 44.79$
Türkiye kargo 0.69$ -Vergiler içinde-

GPS parçası
Takipli kargo 1.3$ ödemesi
Toplam 13.99$
Link : https://goo.gl/d3XSCn

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Macit Aliyev

Arkadaşlar merhaba. Araç kamerası alma niyetim var. Konu biraz güncel olsun diye ve yeni başlık açmamak adına burdan yazıyorum.

Araç kamerası sadece araç çalışırken çakmak girişinden olacak şekilde kullanacağım. Park moduna ihtiyacım yok. Çarpışma uyarı, şeritten çıkma ve diğer ıvız zıvıra ihtiyacım yok.

Olmasını istediğim özellikleri:

-Kesinlikle WIFI bağlantılı olması

-Digital ekranı olmasa da olur. 

-GPSli

- Arka kamera olsada olur, olmasa da.

- Görüntü kalitesi iyi olmasını isterim gece çekimlerde en azından plakalar okunsun.

Bütçem 1000 tl. Tavsiye edeceğiniz marka ne olur? 

Olgu abi öneride bulundu: 360 G300 ve Viofo 129. G300 -519 tl , VIOFO 1500 tl. 70 MAI pro var gpssiz 850 tl. 

Başka önerisi olan var mı? 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Serkan Maden yazdı:

https://www.hepsiburada.com/mio-mivue-733-wifi-full-hd-1080p-arac-ici-kamera---3g-sensor-gps-adas-p-HBV00000F6FTA?magaza=Hepsiburada

3 yıldır bunu kullanıyorum gayet memnunum. Alırken Olgu bey tavsiye etmişti. Şuan fiyatı 808 tl. Aradığınız özellikler mevcut.

Cihat Küçükay yazdı:

Yine @Olgu Erhan tavsiyesi ile aşağıdaki kamerayı almıştım. Yaklaşık 1 sene oldu, park modunu da aldım. Yani direkt sigortaya bağladım. Çok memnunum. Tavsiyedir.

https://tr.aliexpress.com/item/4000924444623.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.19574c4d7lqm6C

Serkan beyin kamerası işimi gören cinsten ama Cihat beyin önerdiği Türkiyede yok malesef. Bunun üzerine biraz araştırdım.

360 G500H buldum. Ön 2K - Arka 1080p 160° Geniş Açı Lens Gece Görüşü Dahili GPS Modülü. Fiyatı da eft ile 665 tl ye geliyor. Bu seri Türkiyede çok yeni mayıs ayında gelmiş. 360 G300 ün üst modeli diye geçiyor. 

https://www.sherman.com.tr/360-G500h

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Cihat Küçükay yazdı:

Yine @Olgu Erhan tavsiyesi ile aşağıdaki kamerayı almıştım. Yaklaşık 1 sene oldu, park modunu da aldım. Yani direkt sigortaya bağladım. Çok memnunum. Tavsiyedir.

https://tr.aliexpress.com/item/4000924444623.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.19574c4d7lqm6C

Cihat bey, sizin kamera ne kadar sürede geldi? vergi ne kadar ödediniz? 

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Bugun aliexpres üzerinden Xiaomi 70 Mai Pro plus (GPS + wifi) siparişi verdim. Kargoyla beraber 650 tl ödedim. Gümrük tutarı ne kadar olur yaklaşık?

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Cihat bey, sizin kamera ne kadar sürede geldi? vergi ne kadar ödediniz? 
20 günde geldi. Sadece 18 TL civarında bir ücret ödemiştim, bayağı şaşırmıştım [emoji41]
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Cihat Küçükay yazdı:

20 günde geldi. Sadece 18 TL civarında bir ücret ödemiştim, bayağı şaşırmıştım emoji41.png

sizin kamera aliexpreste çinde kalmamış. polonya ve ispanya var ama onlarda Türkiyeye göndermiyorlar. Bu kameraya niyetlenmiştim ama bulamadığım için 70 mai pro plus aldım.

Kamera faturasını düşük mü yapmışlar acaba? Ondandır belki 18 tl gümrük ödemesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
sizin kamera aliexpreste çinde kalmamış. polonya ve ispanya var ama onlarda Türkiyeye göndermiyorlar. Bu kameraya niyetlenmiştim ama bulamadığım için 70 mai pro plus aldım.
Kamera faturasını düşük mü yapmışlar acaba? Ondandır belki 18 tl gümrük ödemesi.

İnanın hatırlamıyorum. Şu anda alsanız yine böyle gelebilir, biraz şans işi oldu artık.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Macit Aliyev yazdı:

Gear bestten alabilirmişsiniz 😎 Ama fiyat bayağı bir yükselmiş 🙄

Gearbest

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Cihat Küçükay yazdı:

Gear bestten alabilirmişsiniz 😎 Ama fiyat bayağı bir yükselmiş 🙄

Gearbest

Evet gördüm onu ama fiyatı 900 tl üzeri oluyor. O yüzden bende 70 mai pro tercih ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kadir Kaya29

Philips cvr208 veya viofo wr1 düşünmekteyim.

Kullanan ya da önerisi olan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Teşekkür ederim şimdiden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben viofo alırdım... 

Wifi olması.. daha kibar olması tercih sebebim olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Kadir Kaya29 yazdı:

Philips cvr208 veya viofo wr1 düşünmekteyim.

Kullanan ya da önerisi olan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Teşekkür ederim şimdiden.

Konu birlestirildi. Buradan detaylı bilgi edinilebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...