İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Kargo Takip Yardım

Misafir

Recommended Posts

Malum siteden bir ürün aldım fakat kargoyu takip ettiğimde ayın 3 den beri hep aynı pozisyonda.ne zaman gelir herhangi bir sıkıntı var mi diye daha önce alışveriş yapmış yada konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

RP112222299CN takip numarasi.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Selamlar. Takip numaranıza göre siparişinizi 27.11.2018 de vermiş gibi gözüküyorsunuz. şu an da 04.12.2018 de uçak postası için alınmış. Sanırım uçağın dolmasını bekliyorlar. Bu bilgiler doğru ise henüz 15 gün olmuş sipariş verdiğiniz süre. umarım kısa zamanda ürününüzü alabilirsiniz. 27.12.2018 - 16.01.2019 tarihleri civarında ürününüz elinize ulaşmış olabileceği de bilgiler arasında. İyi günler.

Yorum bağlantısı
3 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gelmesi 10-15 günü geçecektir biraz beklemeniz gerekiyor.

Gonderinini son durumunu http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden görebilirsiniz.

Buradan sorguladigimda 10 gün hep aynı pozisyonda. Sanırım biraz daha beklememiz gerekecek.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Ben sürekli alışveriş yaparım, hiç gelmediği olmadı. En geç 30 günde geldi. Teslim aldığım halde sitelerinde hala aynı pozisyonda gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o takip sisteminde hala havada gözüküyor iken eve teslim edilmiş bilre oluyor. şimdiye kadar kaybolan olmadı bende

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimki 12 kasımdan beri uçakta görünüyor.. 

malezya havayolu ise sakat bak O

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Son gününü geçirmeyin ki.. Gelmez ise iade talep edin. 

Arkadaş 1-2 kere kaçırdı son gününü gitti para dedi ama 1 hafta sonra ürün geldi :)

Bir arkadaşta ürün gelmedi diye para iadesi aldı daha sonra ürün geldi satıcı ile görüştük hallettik.

En azla 300tl kadar ürün aldım şuana kadarda olumsuz bir sorun yaşamadım. Bir kere eksik ürün geldi satıcı ile görüştüm gelen ürünün ve paketin resimini istedi daha sonra eksik ürünüde gönderdi.

Şuana kadar  maddiyatı küçük büyük 40'ın üzerinde ürün aldım %90 2 ile 3 hafta arası elime ulaştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Son 2.5 yılda 200den fazla aldığım malzeme oldu 2018 yılı kargo açısından pek iç açıcı değil gelmeyen şeyler oldu. Facebooktan aliexpres gruplarına baktığım kadarıyla çoğu kişide böyle sorunlar oluyor. 

Aynı zamanda son 1 yılda kargo süreleri uzadı daha önce ortalama 3 haftada gelen kargolar şimdi en az 1 ay sürüyor.(takipliler hariç)

Ücret iadesi konusunda sorun yok bizim buradaki sitelerden daha kolay iade alabiliyosunuz zaten takipli kargoysa gümrüğe takılmadığı sürece gelir.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Benim siparişte de bilgisayardan ve telefondan bakınca farklı bilgiler veriyor. Benim iş arkadaşları da sürekli kullanıyorlar. Daha sorun yaşamadılar. 

Bu arada gümrükte sorun yaşayan oldu mu hiç?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
26 dakika önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Benim siparişte de bilgisayardan ve telefondan bakınca farklı bilgiler veriyor. Benim iş arkadaşları da sürekli kullanıyorlar. Daha sorun yaşamadılar. 

Bu arada gümrükte sorun yaşayan oldu mu hiç?

1 defa gümrüğe tabi tutuldu 80 cent gümrük vergisini kapıya gelen ptt ci tahsil etti. makbuzu ile tabii

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Benim çinde toplamada görünen kargom dün geldi :) Son güne kadar beklemeye devam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim de, hala uçakta görünen paketim az önce geldi.. 

XMv3oO.png 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Benim paketim vardı. Siparişi verdim çinden dağıtıma çıktı yazıyordu 5 gün içinde geldi. Ama kargo takipte hala sevk edildi yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
valla ben 3d pirint aldım o bile geldi .

Ne zaman koyacaksın ilana.
Yenisi çıkmıştır onun.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Benim kamera gümrüğe takıldı sanırım. Bugün eve kağıt geldi. Değer tespiti yapılamaya eşya gelmiş kredi kartı ödeme belgesi ve kimlikle başvuru yapınız diye.

22 euro limitin 4 euro üzerinde onu tahsil edecekler galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

RG965209628CN
Bende 8 liraya h7 LED almıştım, göndermeyecek yol yapıyor Çinli arkadaş :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdoğan Temur

Bugün ptt elemanı ile karşılaştık. Sordum nerede benim kargolar. Abi hepsini sizin kutu içine koydum demez mi. Baktık 4 parça kargo yatıyor orada :) 

Posta kutusunu kullanmıyoruz hiç aklıma gelmedi bakmakta.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Geç geliyor ama gelmeyen olmadı bir tanesi tam 2 ay da geldi bayağı ürün aldım en erken de 15 günde geldi şimdi ki siparişler kaç günde gelecek bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...