İçeriğe Yönlendir

Hybrid Otomobiller Ne kadar Ekonomik. Hypermiller neden Hybrid sever.

Ali Darbaz

Recommended Posts

6 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Sen Ben derken 😃  Ali'ye tornavida getir dersen keser veya boru anahtarı getirebilir. 

ustalığıma laf ettirmem :D  bak @Servet Aydın servet abiye sor nasıl usta olduğumuda anlatsın sana ⛏️

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlaya yanlaya gitmiştir diye hevesle açmıştım... 

Abi Senin zamanından , 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

hybrid otomobil nedense hiç ekonomik olacak gibi gelmiyor.

garanti bittiğinde özellikle tamir bakım masrafı kapalı kutu 

Toyota şu an 10 sene batarya garantisi veriyor.

Çinli'ye bataryada ben de güvenmem ama ülkemizde akü fabrikaları var, bu işe de bi yönelseler keşke...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
17 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Toyota şu an 10 sene batarya garantisi veriyor.

Çinli'ye bataryada ben de güvenmem ama ülkemizde akü fabrikaları var, bu işe de bi yönelseler keşke...

Ben bir iki video izledim. Batarya değişimi, Conta yakmış bir motorun contasını değiştirmekden çok daha kolay. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Ali Darbaz yazdı:

Ben bir iki video izledim. Batarya değişimi, Conta yakmış bir motorun contasını değiştirmekden çok daha kolay. 

Ben de paylaşmıştım bu videoyu. Gerçekten çok kolay. Tek ihtiyaç tork anahtarı ve bi kaç tornavida. Tabi bir de pil ihtiyacı var :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

boşa tartışmayııııın, hibrit ara modeldir ve petrol sistemi çökmesin diye oyalamadır, fiyatlarıyla üreticileri yine kar ettiren boş iştir....

araç ya tam elektrik olacak yada tam petrol yakıtlı, haa hibrit ne zaman işer yarar, 400 km sadece elektrikle gidecek gücü olacak, sonrası yakıtla gidecek, sadece böyle, 3-5 km. menzille anca söverim ben hibirite, 3-5 km. gideceksem bisiklete binerim ki zaten biniyorum, günde 30 km yapıyorum hemde, dün bir dolaştımki sormayın, yakıt bir öğlen yemeği idi :D

toyotaya bakalım, işe yarar aileye uygun model auris touring sporttan başlar  Rav 4 le devam eder, düdük chr yani kutu almam,  auris 147 bin tl den başlar bu fiyat ile fena değil, rav4 244 binden başlar ve gereksiz sınıfa girer....

devam et, turbo benzinli al geç....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
5 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

boşa tartışmayııııın, hibrit ara modeldir ve petrol sistemi çökmesin diye oyalamadır, fiyatlarıyla üreticileri yine kar ettiren boş iştir....

araç ya tam elektrik olacak yada tam petrol yakıtlı, haa hibrit ne zaman işer yarar, 400 km sadece elektrikle gidecek gücü olacak, sonrası yakıtla gidecek, sadece böyle, 3-5 km. menzille anca söverim ben hibirite, 3-5 km. gideceksem bisiklete binerim ki zaten biniyorum, günde 30 km yapıyorum hemde, dün bir dolaştımki sormayın, yakıt bir öğlen yemeği idi :D

toyotaya bakalım, işe yarar aileye uygun model auris touring sporttan başlar  Rav 4 le devam eder, düdük chr yani kutu almam,  auris 147 bin tl den başlar bu fiyat ile fena değil, rav4 244 binden başlar ve gereksiz sınıfa girer....

en güzeli 8 silindir amerikan gerisi boş :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

2.2 dieselde fena değil, yerim dinamolu arabayı :D

neyi yiyon 2.2 dieselle über fieastayımı :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
50 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Abi Senin zamanından , 

Ae86 Levin bu.

bu video yerine initial D filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Türkçesini belki bulamayabilirsiniz ama İngilizce altyazılı bile gideri var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Tüm satışlar üreticileri kâr ettirme amacı ile yapılmıyor mu zaten?

Hybrid'in son kullanıcıya tek kazandırımı gerçek bir yakıt ekonomisi. Mesela Avrupa'da gittiğim ülkelerde bir çok taksi hybrid. Zira şehir içi yakıt tüketimi düşük olduğundan dizelden daha çok tercih ediliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Tüm satışlar üreticileri kâr ettirme amacı ile yapılmıyor mu zaten?

Hybrid'in son kullanıcıya tek kazandırımı gerçek bir yakıt ekonomisi. Mesela Avrupa'da gittiğim ülkelerde bir çok taksi hybrid. Zira şehir içi yakıt tüketimi düşük olduğundan dizelden daha çok tercih ediliyor.

menzilleri ne peki, sadece elektrikle...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
3 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Ae86 Levin bu.

bu video yerine initial D filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Türkçesini belki bulamayabilirsiniz ama İngilizce altyazılı bile gideri var.

He he he ... Abi onun İngilizceTürkçe çevirisini 3 sene evvel ben katkıda bulunmuştum :) . Tüm otomobil teknik çevirimleri bana ait :) . Ben olmasam , Atmosferik motor yerine, doğal emmeli motor yazısı yazacaklardı :) 

17 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

30 km yolun 13 km sini elektrikle gitmeniz mümkün. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Mercedes E300de testi izledim. Ve çok beğendim.

En güzeli plug-in olması ve menzilinin 100km’ye kadar çıkabilmesi. 

Bunun en büyük avantajı şehir içinde günlük kullanımın neredeyse tamamını elektrik ile yapabiliyorsunuz. 

Haricinde uzun yol yapacağınız da dizel motor ile yine ekonomik olarak seyahat edebiliyorsunuz. Tamamen elektrikliler gibi uzun yolda şarj etme problemi yok ama şehir içinde tamamen elektriklilerin ekonomik özelliğinden de yararlanmış oluyorsunuz. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

2017 sonu dayım CHR bakıyordu. İzmitte CHR alan bir arkadaşıyla görüştü. 10 lt'nin altına inemedik bir türlü cevabını alınca almaktan vazgeçti. Zaten içi de dar aracın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

dur kalk trafik harici, bence bir avantajı yok. bir Toyota yaris sahibi bahsetmişti çok da az yakmıyor aslında diye. çünkü elektrik motorunun bataryası çok ufak uzun yol için. illa ekonomi ise problem tam elektrikli lazım. yada ne bileyim sadece elektrik motorunun bataryasını şarj eden tekerlerden bağımsız bir benzin motoru neden koymazlarki?

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

hem hybrid hem benzin hem dışarıdan şarja takılan araçlar olsa.
bina önlerine üniversal prizler yapılsa. immobilizer sistemi ile benim fişe senin araç takınca şarj etmese sadece benim araca şarj bassa.
Araç geceden sabaha boşta duruyor bari şarj olsun

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

ustalığıma laf ettirmem :D  bak @Servet Aydın servet abiye sor nasıl usta olduğumuda anlatsın sana ⛏️

Sen bir Cem iki. Vur deyince öldürüyonuz 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
2 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

hem hybrid hem benzin hem dışarıdan şarja takılan araçlar olsa.
bina önlerine üniversal prizler yapılsa. immobilizer sistemi ile benim fişe senin araç takınca şarj etmese sadece benim araca şarj bassa.
Araç geceden sabaha boşta duruyor bari şarj olsun

Olmaz cok zor . 1 aydir evimin sokaginda park yeri bulamadigimdan 4 5 dk yuruyus mesafesi baska mahallede park halinde. Istanbulun cogu yerinde olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Olmaz cok zor . 1 aydir evimin sokaginda park yeri bulamadigimdan 4 5 dk yuruyus mesafesi baska mahallede park halinde. Istanbulun cogu yerinde olmaz

10 arabalık otoparkımız var. Sadece i10 duruyor. :) 

Gel istersen sana ucuz fiyata kiralıyayım :) 

al5gyR.jpgP1qGpv.png

Yorum bağlantısı

2019 dan sonra zorunlu olmalı mesela. yoksa şu an uygulanmaz
Yorum bağlantısı
19 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

10 arabalık otoparkımız var. Sadece i10 duruyor. :) 

Gel istersen sana ucuz fiyata kiralıyayım :) 

al5gyR.jpgP1qGpv.png

hayat sana güzel :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

menzilleri ne peki, sadece elektrikle...

Bir önceki mesajımda yazmıştım. Uygun koşullarda 6km şu an rekoru. Yani hiç benzin motoru devreye girmeden gittiği mesafe.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bir önceki mesajımda yazmıştım. Uygun koşullarda 6km şu an rekoru. Yani hiç benzin motoru devreye girmeden gittiği mesafe.

Toyota hoşuna gitmiyorsa seri Hybrid audi A3 etronlar var. 

Bu da seri hybrid. En klasik yöntem , ama 35 40 km menzil var. 

Burda Awd versiyon seri hybrid. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...