İçeriğe Yönlendir

Tiguan - Jant Lastik Ebat Değişimi

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Şimdi dostlar, bizim yeni kasa trend bir tiguanımız var. Alalı 2.5 yıl oldu. 17 jant lastikte 18.000 km yaptı. Şimdi benim görüşüm 2-3 yıl arası lastik değiştiririm kaç km yaptığı önemli değildir benim için. Şimdi sorum şu başka bir yerde benim aracın 18 inç higline jant lastik buldum. Sıfır araçtan çıkmış. 1000 km yapmış.

17 jant trend jant lastik verip. 18 Jant lastik alınırmı. Üzerine 2200 tl para istiyor. Kendi aracımdaki Lastikleri yazın değiştireceğim. Sadece onlar bile 2400 tl tutuyor.

17 inç trend jantla devam edip yazın sıfır lastikmi takayım yoksa 2200 tl verip 1000 km de olan 18 inç higline jant lastik mi alayım. Araba daha heybetli olacak gibide duruyor. Jantlar da şunlar

Trend bu

9842c27a8cd827314e6fbd578f4f6c4e.jpg

Higline de bu

18c58650eb14976ebdf619aaf2793256.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arda Abi 18'e geçişe bir şey diyemem ama aradaki istenen fark çok fazla bence, ki karşılığında bana göre bitik olmayan bir lastik ve yine temiz orijinal jant vereceksin.

Aradaki fark bence en fazla 1000 lira olur, oda lastiğin yeni olmasından.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Araba yakışıklı olur diğer lastikte 3 senelik lastik 18000 km yapmış tahminimce çok da kullanılmıyor yatmakta yakında yanaklar çatlamaya başlar. 

Sonrasında lastik alacan oda 2400 tutuyormuş. Bunları alınca jantlar bedavaya gelmiş olacak... Hankooklarda güzel duruyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Araba yakışıklı olur diğer lastikte 3 senelik lastik 18000 km yapmış tahminimce çok da kullanılmıyor yatmakta yakında yanaklar çatlamaya başlar. 
Sonrasında lastik alacan oda 2400 tutuyormuş. Bunları alınca jantlar bedavaya gelmiş olacak... Hankooklarda güzel duruyor..

Kemal patron ne yapalım fikrin
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Arda Abi 18'e geçişe bir şey diyemem ama aradaki istenen fark çok fazla bence, ki karşılığında bana göre bitik olmayan bir lastik ve yine temiz orijinal jant vereceksin.
Aradaki fark bence en fazla 1000 lira olur, oda lastiğin yeni olmasından.

Selçuk ben de farkındayım fark biraz fazla ancak lastikleri sıfırlamış olacağım. Birde jant üst model olacak. Aracı satarkende fark ettirir diye düşünüyorum. Bakalım buradaki arkadaşlar ne derse ona göre hareket edeceğim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

18 lastiklerin üretim tarihi benim için belirleyici olurdu. eğer eski ise almazdım ama 2018 tarihli ise farkta biraz daha pazarlık edip alırdım sonuçta yaza zaten o parayı vermem gerekecek jantlar beleş gelmiş gibi bir şey olur.

ama lastik tarihi eski ise o zaman yaza veya bir sonraki yaza tekrar lastik almak gerekir oda boşa masraf olur. sizin aracın jant lastik takımını kendiniz satsanız zaten jant parası çıkar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Arda abi bence mantıklı senin lastikler zaten çok çok iyi durumda değildir yani 2.5 yıl olmuş artı 18 ebatında lastik alınmaya kalkınsa 600-700 den aşağı lastik yoktur artı o jantlar alınmaya çalışılsa en az 2-2.500 lira olacak yani eğer takas yaparsan jant yada lastik bedavaya gelmiş olacak ve duruşu bile çok değişir.. ben olsam direkt değişirdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
18 lastiklerin üretim tarihi benim için belirleyici olurdu. eğer eski ise almazdım ama 2018 tarihli ise farkta biraz daha pazarlık edip alırdım sonuçta yaza zaten o parayı vermem gerekecek jantlar beleş gelmiş gibi bir şey olur.
ama lastik tarihi eski ise o zaman yaza veya bir sonraki yaza tekrar lastik almak gerekir oda boşa masraf olur. sizin aracın jant lastik takımını kendiniz satsanız zaten jant parası çıkar. 

Mehmet bey lastikler 2018 yılı üretimi birde adamın dediği doğru ise patlamaz lastikler. Bakalım artık hayırlısı ne ise o olsun..
Arda abi bence mantıklı senin lastikler zaten çok çok iyi durumda değildir yani 2.5 yıl olmuş artı 18 ebatında lastik alınmaya kalkınsa 600-700 den aşağı lastik yoktur artı o jantlar alınmaya çalışılsa en az 2-2.500 lira olacak yani eğer takas yaparsan jant yada lastik bedavaya gelmiş olacak ve duruşu bile çok değişir.. ben olsam direkt değişirdim

Benimle aynı şeyleri düşünüyorsun. Ancak buradaki arkadaşlardanda bilgi almak istiyorum. Benden farklı düşünüp doğru karar vermemi sağlayabilirler Emre. Teşekkürler fikrin için
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Şimdi, Arda Bülent Güzel yazdı:

Mehmet bey lastikler 2018 yılı üretimi birde adamın dediği doğru ise patlamaz lastikler. Bakalım artık hayırlısı ne ise o olsun..

RFT lastik ise kaçmaz Arda abi ama adam neden değişiyor ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Pazarlık ile 2000 e indirebilirseniz  alınır. 18 bin km çok değil aslında, sizdeki  lastikler  bitik  değil ki. Karşı taraf da jant +  lastik alacak sizden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Satan lastikçi. Jant lastiği değiştirmiş birisinden almış. Kısaca oda takastan almış
Pazarlık ile 2000 e indirebilirseniz  alınır. 18 bin km çok değil aslında, sizdeki  lastikler  bitik  değil ki. Karşı taraf da jant +  lastik alacak sizden. 

İki tarafta karlı gibi. 2100 tl bile vermiyor.
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Takas için her zaman müşteri denk gelmez lastikçiye. Gelse sizdeki gibi onun kabul edeceği bir alternatif gelmez.  Takassiz satmaya kalksa 4000 -4500 tl  ister ki onu da herkes vermez. 

Kısaca bu takas sizin için şans ise aynı durum  lastikci için de geçerli . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Emre içi silikonlu patlayınca kendisini onarıyor diyor. Bu ne demek ben anlamadım sen biliyormusun bu ne demek
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Tiguan kullanıyorum ve 17 jantlarla araç bence uyum içinde. 18 de yanak inceleceği için konfor konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Lastikleriniz 18.000 de ve bence 2 yıl daha çok rahat kullanabilirsiniz. 18 inç ve birde patlamaz lastikse araç çok sertleşecek buna emin olun. Tabi konfor sizin için ne kadar önemli bilemiyorum.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Tiguan kullanıyorum ve 17 jantlarla araç bence uyum içinde. 18 de yanak inceleceği için konfor konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Lastikleriniz 18.000 de ve bence 2 yıl daha çok rahat kullanabilirsiniz. 18 inç ve birde patlamaz lastikse araç çok sertleşecek buna emin olun. Tabi konfor sizin için ne kadar önemli bilemiyorum.

18 inç lastiğin yanağı 50 olduğu için konfordan çok ödün vermez. Bunlar runflat değil anladığım kadarı ile. Satıcı bile bilmiyor bence. Birşeyler diyor duruyor. 17 inç jantın desenini sevmiyorum birazda ondan değiştireyim mi diye düşünüyorum. Tiguan bizim evin ikinci aracı. Asıl konfor aracı benim kullandığım Audi A6. Tiguan bizim çocukları okuldan götür getirde kullanılıyor. Lastik konusunada gelirsek ben 2-3 yıl arasında değiştirme tarafıyım.
17 daha iyi lastik sarsıntı daha az.

17 inç ile 18 inç çok farketmez gibi geliyor
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Benim anlamadığım ve aklıma takılan durum? 2200 tl fark istiyor. Sizdeki jant lastiği kaça sayıyor?

Bu araca söylediğiniz gibi lastikler run flat'se yanakları daha sert ve konfor farkı var diğer modellere göre birde jantı 18'e çıkartınca eskiye göre baya konfor farkı hissedersiniz onuda göz önüne alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
23 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Emre içi silikonlu patlayınca kendisini onarıyor diyor. Bu ne demek ben anlamadım sen biliyormusun bu ne demek

Arda abi onu hiç duymadım ya run flat lastik sandım patlayınca bile belli bir süre yolculuğa devam edilebilen lastik yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
On 13.12.2018 at 17:52, Arda Bülent Güzel yazdı:

Abi lastiğin içinde yumuşak bir katman var, bally yapıştırıcı benzeri kıvamda, çivi vs battığında o katman lastiği onarıyor.conti de var bildiğim seal diye geçiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...