İçeriğe Yönlendir

Laufen I Fit Ice Tecrübeler

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Donmus kar ustune, gunduz yagan yagmurdan  sonra gece ayazida vurunca yerler tam buz pateni yapilacak kivama gelmis.Ayakta bile durmak cok zor.

Lastikleri tam test etmis olmam itibariyle forumda bilgisi dursun.

İslak yol sartlarinda harika.Karli zeminlerde katur kutur affetmiyor.egim inis cikislari harika.

Lakin buz ve egim isin icine girince biraz sapitmaya basliyor.Ki test etmek zorunda kaldigim sartlar yukarda yazdigim ekstrem durumdu.Belkide tum kis lastikleri ayni tepkiyi verecektir onu bilemem ama cam buz denen yapida tutunamadi..Yinede alacak olanlara tavsiye ederim.biraz pahalilar ama guzel lastik demek yanlis olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Buzlu zeminde çivili lastik hariç Tüm markalar aynı tepkiyi verecektir, kaçarı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

Buzlu zeminde çivili lastik hariç Tüm markalar aynı tepkiyi verecektir, kaçarı yok.

Evet.Hicbir tutunma emaresi yok buz uzerinde.Civi takilabilir bir lastik fakat Civilerin fiyatini sordugumda tanesine 4 lira dediler, Sonra Lastige baktim yuzlerce yuva vardi 😬

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Evet.Hicbir tutunma emaresi yok buz uzerinde.Civi takilabilir bir lastik fakat Civilerin fiyatini sordugumda tanesine 4 lira dediler, Sonra Lastige baktim yuzlerce yuva vardi 😬

Çivili lastik ile kuru asfalt tecrüben oldu mu hiç bilmiyorum ama , buzda kaymaktan beter kayar kuru asfaltta.kar- buZ hiç kalkmayan bir dağ başında yaşasan düşünme taktır derdim ama arada bir bile olsa kuru asfalta girmek zorunda olduğundan, çivi işi de riskli:)

Yorum bağlantısı

Ruslar civili lastik kullaniyor heralde bi kac resim videoda gormustum

bizim kis lastigini onlar yazlik die kullanirr muhtemelen😬

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
15 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Çivili lastik ile kuru asfalt tecrüben oldu mu hiç bilmiyorum ama , buzda kaymaktan beter kayar kuru asfaltta.kar- buZ hiç kalkmayan bir dağ başında yaşasan düşünme taktır derdim ama arada bir bile olsa kuru asfalta girmek zorunda olduğundan, çivi işi de riskli:)

Kit gibi olsa keşke,lazım olduğunda kendinden otomatik çıksa :) 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

O modelleri de var, belli bir sıcaklığın altına düştüğünde sivilce gibi çiviler çıkıyor içinden, ama Ülkemizde var mı bilemedim. 

Edit: Şimdi baktım, Nokian Hakkapeliitta diye bir model. Çİviler kendiliğinden çıkıyor. Yurdumuzda da mevcutmuş.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Benim kışlık lastiklerim çivili. Kuru asfaltta kaydığı durumu hiç yaşamadım Cem hocam, lakin inanılmaz derecede ses yapıyor. Sırf bu uğultudan dolayı bu kış takmayacağım dedim ama hava şartları bu kış ağır olacak gibi.

Şöyle de bir durum var; aracı 2017 Ocak ayının başında aldım. Üzerinde bu çivili lastikler vardı. Trabzon' dan İstanbul' a geliyoruz ve Ankara' ya uğramamız gerekli. Biliyorsunuz o sene de İstanbul' a çok sağlam kar yağmıştı. TEM ve E-5 kilit. Biz dönüş yolunda Bolu' da tipiye yakalandık ve İstanbul' a kadar hep yoğun kar yağışı altında geldik. TEM' den geliyoruz yanımdaki abimi Avcılar' a bırakacağım ve Metris yönüne geri döneceğim. Her taraf yolda kalmış araç dolu, sağlı sollu tek gidişlik yol kalmış. Ben endişeliyim, geriye de tek döneceğim ve hiç kar tecrübem yok. Abim tecrübeli, bak şimdi dedi. Müsait bir yerde hızlandıktan sonra ani fren yaptı ve araba hiç kızaklamadan durdu. Yol bu arada çiğnenmiş ve sıkışmış kar. Daha sonra hiç patiye düşmeden kalktı ve devam etti. O zaman içime su serpildi:)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

yok kuru asfaltta kullanmadim.bitane is yerine ikame arac gelmisti onda vardi civili,bi onda gorduk 😊

Yorum bağlantısı
Hamit inan
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Kaliteli lastiklerde silica denen malzeme daha yoğun buda buzda tutunmayı sağlıyor. Cama buza tutkallı gibi yapışıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Laufenn yeni karşılaştığımız bir marka, yurt dışı yorumları genelde başarılı

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Hep merak etmişimdir. Kışlık lastiklere 1 cm sunta vidası, yada alçıpan vidası atsak işe yarar mı? Lastik kalınlığı 1 cm'i tolere eder. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
35 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Hep merak etmişimdir. Kışlık lastiklere 1 cm sunta vidası, yada alçıpan vidası atsak işe yarar mı? Lastik kalınlığı 1 cm'i tolere eder. 

içine gömülür zamanla ordan patlatır. hava kaçırtır vs vs lastiği öldürür bana göre

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
9 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Boyle bir lastik vardi galiba. Nokianin olabilir. Buna benzer bir haber okumustum bir ara...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

hakkapelita var. Bahsettiginiz mantikta calisiyor. icinde jel yapida bir madde var belirli sogukluk degeri olustugunda disari dogru cikiyor civiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

laufenler nere uretımı geldı endonezyomı acaba ben master mınıbuse aldım yazlıgını endonozya üretımı geldı otomobıl gurubu uretım yerı neresıdır acaba 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
On 14.12.2018 at 18:21, Serkan Aktay yazdı:

aliexpresste dediğiniz şekilde lastik vidaları var ama pahalı

Yorum bağlantısı
Cem Işık
On 14.12.2018 at 18:21, Serkan Aktay yazdı:

Lastikte vida olursa hava kaçırır, şambriyel(iç lastik) kullanmak gerekir.Bence uğraşmaya değmez. 1 cm çok uzun olur ayrıca,lastikten dışarı 1-2 mm çıkması gerekiyor,fazlası iç lastiği de yırtar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...