İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - 2007 TDCİ Yakıt Deposu Kaç LT?

Ali Dur

Recommended Posts

Arkadaşlar, kaç km yol yapıyorsunuz şehir içinde? Vallahi ben 450 km deyince Cat lamba yanıyor. Dolduyorum 42 lt alıyor. Kaç lt bunun deposu yahu? :))

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
14 dakika önce, Ali Dur yazdı:

Arkadaşlar, kaç km yol yapıyorsunuz şehir içinde? Vallahi ben 450 km deyince Cat lamba yanıyor. Dolduyorum 42 lt alıyor. Kaç lt bunun deposu yahu? :))

58.5 lt. 

Şehiriçi sürüşe göre değişir. 42 lt alsa bile normal bir sürüşle 550-600 km civarı yapmanız lazım.

Ben son depoda 49 litre mazotla 593 km yapmışım. Hepsi şehiriçi.

Yorum bağlantısı
4 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

58.5 lt. 

Şehiriçi sürüşe göre değir. 42 lt alsa bile normal bir sürüşle 550-600 km civarı yapmanız lazım.

Ben son depoda 49 litre mazotla 593 km yapmışım. Hepsi şehiriçi.

O zaman benim depom 45 lt. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir ki? Yani yanlış depo mı takmışlar ki arabaya :) Sizin değerlerinize göre son mazot fiyatlarıyla 51 kuruş çıkıyor. Benim de 51-52 kuruş arası değişiyor. Tabii ki lt hesabı yapmak lazım ama hesap böyle aşağı yukarı. Yani benim takıldığım aslında deponun küçük takılmış olması muhtemel mi? Ya da yakıt deposu mu değişmiş acaba? Çünkü 2.0 dizel otomatik arabanın deposu 45 lt olmaz herhalde... 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
31 dakika önce, Ali Dur yazdı:

O zaman benim depom 45 lt. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir ki? Yani yanlış depo mı takmışlar ki arabaya :) Sizin değerlerinize göre son mazot fiyatlarıyla 51 kuruş çıkıyor. Benim de 51-52 kuruş arası değişiyor. Tabii ki lt hesabı yapmak lazım ama hesap böyle aşağı yukarı. Yani benim takıldığım aslında deponun küçük takılmış olması muhtemel mi? Ya da yakıt deposu mu değişmiş acaba? Çünkü 2.0 dizel otomatik arabanın deposu 45 lt olmaz herhalde... 

Şamandıranız bozuk olabilir. 

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
1 saat önce, Ali Dur yazdı:

Benimde goremedigim 6litrelik bir kayip var ama arastirdigima gore 7-8 litrelik bir acil durum rezervuari var olurda boru depo patlarsa diye dusunulmus bir emniyet icin

Yorum bağlantısı
27 dakika önce, Halil ibrahim Oruc yazdı:

Benimde goremedigim 6litrelik bir kayip var ama arastirdigima gore 7-8 litrelik bir acil durum rezervuari var olurda boru depo patlarsa diye dusunulmus bir emniyet icin

Yani öyleyse bile bu bilinir bir şey olurdu sanki, yani burada mk3 dizel mondeoya binip de yakıt lambası yanıp fulleyince 42-43 lt alan başka kullanıcı yok sanırım. :) Şamadıra bozuk olması böyle bir soruna yol açar mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lamba yanınca yolda kalmadığına göre, depoda hala yakıt var. yaklaşık 10 -12 lt civarı olmalı. deposu 55 lt olarak ilan edilmişti. Denemek için yolda kalana kadar gidilir, kendiliğinden stop edince fullenrise tam olarak kaç lt aldığı ortaya çıkar. ancak hava yaparsa çok uğraştırı söyliyeyim.

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
6 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

lamba yanınca yolda kalmadığına göre, depoda hala yakıt var. yaklaşık 10 -12 lt civarı olmalı. deposu 55 lt olarak ilan edilmişti. Denemek için yolda kalana kadar gidilir, kendiliğinden stop edince fullenrise tam olarak kaç lt aldığı ortaya çıkar. ancak hava yaparsa çok uğraştırı söyliyeyim.

Caglar hocam bunu denemek istedim ama benzin pompasi odeyecek durumum yok heleki yolda kalip cekici arayisina girmekte cabasi. Ama zannedersem depo dibi borular arasinda sabit kullanilamayan bir yakit var yada kronik bir.sorunda olabilir. Rezervuar konusu hakkinda 6 litrelik kullanilamayan bir deger mevcut.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

5-7lt arasında genleşme için bir boşluk olur. Halk arasında yedek depo filan diyorlar. 

Normal olan lamba yandığında 5-6lt yakıt kalmasıdır. 

Denemek isterseniz depoyu dibine kadar bitirmek gerek. Bagaja 5-10lt şişe ile yakıt alın. Depo bitip yolda kalana kadar devam edin. Zaten doldurduğunuzda hesap ortaya çıkar

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

55ltdir kendisi. Işık erken yanar, ışığa ve ibreye zamanla alışır insan. Km hesabından bilir Mondi ne durumda diye. Bende 55lt yi görmedim hiç ama 50lt almışlığım var. Bende genelde 45lt alıyordum ışık yanınca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Işık 80 km menzil kalınca yanıyor Focus da ki 0 yazdığı halde gittiğim oldu 1kere, Mondeo da öyleyse 6 7 litre vardır siz yakıt alırken.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo hava yaparsa 1 saat uğraşmak garanti.
Qashqai ile petrole giderken yolda mazotum bitti. Stop etmiş halde girdim petrole. İki marşta düzgünce çalıştı
Mondeo için kılavuzda 58,5 yazar ancak ben 55 üstü almadım hiç.

Yorum bağlantısı
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mondeo hava yaparsa 1 saat uğraşmak garanti.
Qashqai ile petrole giderken yolda mazotum bitti. Stop etmiş halde girdim petrole. İki marşta düzgünce çalıştı
Mondeo için kılavuzda 58,5 yazar ancak ben 55 üstü almadım hiç.

Mehmet bey, şimdi depo lambası yanar yanmaz genelde alırım ben ve her defasında fullerim. Aşağı yukarı 42 lt mazot alır. Yani demekki bayağı erken yanıyor olmalı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey, şimdi depo lambası yanar yanmaz genelde alırım ben ve her defasında fullerim. Aşağı yukarı 42 lt mazot alır. Yani demekki bayağı erken yanıyor olmalı...

Litreye göre değil de. Tüketime göre yanıyor.
80 km menzil kalınca yanıyor.
Bu bazen 10 litre bazen 6 litre oluyor.

Zamanla şamandıralar da bozuluyor biraz.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...