İçeriğe Yönlendir

Doğu Ekspresi ile Kars'a Yolculuk

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Servet Aydın
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok canım o kadar sürmüyordur yolculuk... 

Git gel yaparız 

4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Trenin önüne radarlı sensör koysak çarpışmayı önleyebilir miyiz?

https://ieeexplore.ieee.org/document/7954146

cevap evet

https://www.fersil-railway.com/en/systems-softwares/automatic-stop-braking/

Manyetik fren yapılsa balata yerine 

5 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

ben sivastan 24 saate gittim ama 9 ay sürmedi...adını marşandiz koyuyorlar çocuğun...

Doğum saatini ayarlasak 

Şimdi, Kemal Korkmaz yazdı:

Trende mangal yanar mı ?

Deneriz 

1 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Trenden çıkan duman mangal dumanı değil miydi?

Değilmiş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Fren mesafesi önemli hocam. Ani frende ne kadar metrede durabilir. Birde burada hemzeminden illa geçmek isteyenler oluyor, radar ordan geçebilecek aracı kapsama alanına alıp yığmasın büyün yolcuları öne. 

onu hesap edecek artık yazılım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
25 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Değilmiş 

Enjektör arızalıdır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yakında bi arkadaşım gitti, dönüşte uçakla gelmek lazım dedi, hava kararınca da baya canları sıkılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Enjektör arızalıdır

Meme yapmıştır belki 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Trenin önüne radarlı sensör koysak çarpışmayı önleyebilir miyiz?

Hiç gerek yok bunlara. 

Hangi hatta hangi tren var otomatik olarak denetlenecek. hepsi bu..

Bunu yapmak zor değil. 

Bana bıraksınlar bu işi 6 ayda cüzi bir bütçe ile çözerim. 

Ciddi bir mühendis uygun bütçe ile 1 ayda çözer tüm Türkiye hatlarını.. 

Ha işi bilmeyenler yaptırırsa çok ciddi bütçeler harcar ama sonuçta çalışmaz..  

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
2 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Sen çevreyi izliycen Abi telefondan kafayı kaldırmazsın ki...

Doğru Diyor @Mehmet Ozyurek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bizim bir arkadaş 15 gündür bilet almaya çalışıyor ama maalesef denk getiremedi.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 saat önce, Tahir Ak yazdı:

en son 4,ayda yaklaşık 30 kişiden fazla kişinin öldüğü trenlerden korkar olduk. En güvenli ulaşım aracından ölümlerin oldukça yüksek olması işin doğasında vardır gerçi

fıtratında var fıtratında, son ankaradaki kazada tren yolunun  kontrol güvenlik sistemi yok çalışmıyor , nasıl ama , sırf siyaset yüzünden dedi roportaj daki kişi , tv de ama tabi fox tv de

3 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Gidiş geliş bayağı uzun sürer bence . Giderken Trenle Gelirken Uçakla...

c5243ff3b176af294af43b3fa4d2909e.jpg

Bu tek kişi fiyatı ise uçmuşlar hemde nasıl uçmuşlar , çok fazla 2 çocuk anne baba olsa olur bak o zaman ne bu ya sanki yazın 5 yıldızlı herşey dahil otele gidiyoruz 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Erzurum ‘dayım. Dün gece -13 dü. Faranjit oldum, şimdi yatarak bu mesajı yazıyorum. Bırakın şu fantazileri. 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
önceden haydarpaşa - kars arası idi.
sosyetik olmadan evvel çok gittim. hem istanbul sivas hem de sivas kars.
müthiş seyir zevki olan ve keyifli bir yol. Tabi bizim masamızda şarap dantel ve kurtlu fransız peyniri yoktu...
Sivas Haydarpaşa 22 saat sürüyordu . Numarasız ile de gittim koltuk kapmaca oynanıyor resmen [emoji16]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

sırf siyaset yüzünden dedi roportaj daki kişi , tv de ama tabi fox tv de

Yakında kapatırlar onu da.. ortalık güllük gülistanlık olur.. Tren kazaları da duymayız ondan sonra.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Hiç gerek yok bunlara. 
Hangi hatta hangi tren var otomatik olarak denetlenecek. hepsi bu..
Bunu yapmak zor değil. 
Bana bıraksınlar bu işi 6 ayda cüzi bir bütçe ile çözerim. 
Ciddi bir mühendis uygun bütçe ile 1 ayda çözer tüm Türkiye hatlarını.. 
Ha işi bilmeyenler yaptırırsa çok ciddi bütçeler harcar ama sonuçta çalışmaz..  
var zaten. Ama bu sistem arıza yapınca işler fena oluyor [emoji16]
Sivas Haydarpaşa 22 saat sürüyordu . Numarasız ile de gittim koltuk kapmaca oynanıyor resmen [emoji16]
24 saatten aşağı gelemedim hiç. indikten sonra da bir 24 saat te sallanırdım durduğum yerde [emoji23]

Yakında kapatırlar onu da.. ortalık güllük gülistanlık olur.. Tren kazaları da duymayız ondan sonra.. 
isabet olur...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Yataklı vagonda yer bulma şansınız yok.Hepsi turizm şirketlerine kiralanmış durumda.Her akşam gece 1-2 gibi 30 gün sonrasını satışa açıyorlar,kuşetli denk getirme ihtimali var.Gün boyu devamlı kontrol ederseniz,bilet iptali olan kuşetliler düşüyor.24 saat koltukta giderim derseniz o vagonlarda yer her daim var.Bir arkadaşım gurur meselesi yaptı 28 mart a komple vagon kiraladı.vagon 3.850,00 tl ertesi gün 5.000,00 tl teklif ettiler😥 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
isabet olur...
Abi Saçlar kazık gibi olurdu yolculuk sonrası [emoji16]
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

biz yıllarca kullandık doğu expresini o zamanlar kimse beğenmezdi hatta yüzüne bile tükürmezlerdi.. şimdi bir meşhur oldu memlekete giderken bile bile zor bulunuyor.. kompartımanı kapatırdık biz 2 kişi olduğumuzda en arka vagondaki yataklıyı kapatırız.. 

en keyifli yolculuk türü araç yolculuğundan bile çok severim rahattır.. yeme içme tuvalet gibi sıkıntıları yok.. kapıyı perdeyi kapatınca ev gibi oluyor zaten..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Ben geçen sene Nisan ayında Van gölü ekspresi ile 24 saatlik bir yolculuk yaptım Ankara'ya çok beğendim. Hatta hayatımda hiç o kadar güzel uyumamıştım :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Ben geçen sene Nisan ayında Van gölü ekspresi ile 24 saatlik bir yolculuk yaptım Ankara'ya çok beğendim. Hatta hayatımda hiç o kadar güzel uyumamıştım :)

nerden basladi yolculuk?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

nerden basladi yolculuk?

Van'ı gezdik daha sonra Tatvan'a geçtik oradan bindik trene

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Van'ı gezdik daha sonra Tatvan'a geçtik oradan bindik trene

Feribotla keyifli olmustur.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Geldiğiniz de semaver çayınızı hazır ederim ben. Ertan ve Muhammed abilerim 5 yıl kadar önce ekspres gelmişlerdi Sarıkamış yürüyüşüne katılmıştık beraber.

nQ7naV.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ben seyahat etmedim. Fakat bir tanıdığım Ankara-Kars 24 saat dedi. Git-Gel sıkıcı olur, tek yön mantıklı olur dediğini hatırlıyorum. Yol ve trenlerin trafik yoğunluğuna akibetinin ne olacağını bilmeden yazmak ne kadar doğrudur bilememekle birlikte (Bu iş mühendislik ister. O da bende yok. Fakat yetkililer bir açıklama yapmalıdır diye düşünmekteyim), TCDD neden bu kadar rağbet gördüğü halde hala günde tek sefer yapar. Sonuçta trenin hangi km de hangi hızla gideceği önceden belirlenmiştir. Günde bir kaç sefer olmuyor mu? Sanırım TCDD nin bütçe sıkıntısı var. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...