İçeriğe Yönlendir

Toplu Taşıma ve Şehirler Arası Hakkında

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
22 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Mesela vezneciler durağı  yolcuları ,yoğun üniversite  öğrencileridir. Güya yüksek tahsil görüyorlar.

Öğrenim başka şey eğitim başka şey.

4 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Daha da eskiye gidersek bayanların önceliği vardı, erkekler hemen kalkar bayanlara yer verirdi.

Arap olmadan önce centilmen bir toplumduk açıkcası. Sürücüye araç içinden bağırırlardı. 'bayan var' diye.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)

Küçük şehirlerde de toplu taşıma pek iç açıcı değil. Evim ile okulum arası tam 5.5 km. Evim de okulum da şehirin ana arterleri üzerinde. Toplu taşıma ile okula gitme niyetindeysem, evimin önünden özel halk otobüsüne binebiliyorum. Yalnız okula gitmek için ondan inip başka bir araca binmem ve üstüne 1 km yürümem gerekiyor. Aktarma hakkı yok. 5 lira harca üstüne yürü, üstüne balık istifi git, sonra diyorlar neden toplu taşıma kullanılmıyor. Biz medeni kılığında medeniyetsiz bir milletiz. Ne yazık ki şehir planlaması, aile planlanası, bütçe planlaması bize uğramamış. Hatta içinde planlama olan her sözcüğe kapalıyız. Koşsan varılacak mesafeye toplu taşıyamamak ancak bizde olur. 

Geçen başganı yolda görünce diyemedim ya la 😀

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ümit Yeşil

Elektrikli araçlar ne zaman ülkemizde toplu taşımada kullanılır hale gelecek. Karsan, Temsa, Akia vb yerli şirketler elektrikli otobüs üretiyor. Köklü bir değişiklik için ne bekleniyor. Anlamak mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Yeşil yazdı:

Elektrikli araçlar ne zaman ülkemizde toplu taşımada kullanılır hale gelecek. Karsan, Temsa, Akia vb yerli şirketler elektrikli otobüs üretiyor. Köklü bir değişiklik için ne bekleniyor. Anlamak mümkün değil.

ne kadar gecikirse insanlık o kadar zaman kazanır.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

25 km giden elektrikli motor-bisiklet var

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

25 km giden elektrikli motor-bisiklet var

25 km ben ayakta open top gidemem :( 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

25 km ben ayakta open top gidemem :( 

Motor veya Bisiklet yav :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

İstanbul’da akbil zamlandı. %15.

4,025₺ oldu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...