İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Müşterilerine Kullanılmış Araç Satmış

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Volkswagen müşterilerine test aracı sattı!

volkswagen-musterilerine-test-araci-satt

Alman otomotiv devinin adı daha önce ABD'de emisyon skandalına karışmıştı. Şimdi de Volkswagen hakkında yeni bir haber ortaya çıktı. Alman basını, markanın Avrupa ve Kuzey Amerika’da 6,700 adet yeni veya kullanılmış test aracı sattığını bildirildi.
Alman basınına göre, Volkswagen Avrupa ve Kuzey Amerika'da yanlışlıkla 6,700 adet yeni veya kullanılmış test aracı sattı.

Alman makamları, konuyla ilgili Volkswagen'e karşı yasal işlem yapılıp yapılamayacağını araştırıyor.

VOLKSWAGEN ARAÇLARI GERİ ÇEKECEK Mİ?

Şirket halihazırda Almanya Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi'ni durumla ilgili bilgilendirdi. Yetkililer Volkswagen'in otomobilleri geri çağırmasına hükmetti.

volkswagen-passat-yeni-motoruyla-geliyor

NE KADAR KULLANILMIŞ ARAÇ SATILDI?

2006 ile 2018 yılları arasında satılan 6,700 test aracından yaklaşık 4,000'inin Almanya'daki müşterilere, geri kalanlarının da diğer Avrupa ülkeleri ve Kuzey Amerika'daki müşterilere teslim edildiği açıklandı.

HER BİR ARAÇ İÇİN CEZA VERİLEBİLİR!

Fakat Alman gazetesi Der Spiegel'in raporuna göre Volkswagen, 2010 ile 2015 yılları arasında "belirsiz üretim statüsüne" sahip 9,000 araç sattı. Volkswagen Grubu'na ait diğer markaların test aracı sattığına dair bir bulguya ise rastlanmadı.

Volkswagen Almanya'daki söz konusu modelleri geri satın alacak. Alman makamları, geri çağırdığı her bir araç için Volkswagen'e ceza verme konusunu değerlendiriyor. Kaynak: Handelsblatt, Der Spiegel

Kaynak : Ahaber

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Çalışanlar bir firmaya ancak bu kadar zarar verebilir. Bunların bir gün ortaya çıkacağını nasıl düşünemezler neden çinli vs firmaymış gibi bir düşünce içinde haraket ederler anlaşılmaz. Biz vw kullanıcıları dahi bu işlerden etkilendik araç değerlerimiz düştü.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Aslinda avrupada test araclari satisa sunuluyor zaten. Tabi musteriye bu soyleniyor ve sifir degerinin altina satis yapiliyor. Bu sekilde satilmasi cok ayip olmus gercekten. Ben baska bir yerde vw nin test araclarinin sifirdan farkli oldugunuda okudum. 6000 tane aracin bu sekilde satisi sadece calisanlarla alakali diye dusunmuyorum bu arada. Vw bu skandaldan da etkilenmeyecektir bence

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

eren bey sifirdan farkli dan kastiniz nedir? Donanim ozelliklerimi yoksa kalite farki vs mi?

1 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Ben baska bir yerde vw nin test araclarinin sifirdan farkli oldugunuda okudum. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

eren bey sifirdan farkli dan kastiniz nedir? Donanim ozelliklerimi yoksa kalite farki vs mi?

Kalite farki aanirim. Detayli yazmiyordu. Belirsiz uretim diye geciyormus

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Arkadaşın birine attım bu haberi tepkisi şöyle oldu. 'Abi Almanlar test edip de yollamış, daha napsın adamlar' ben şok [emoji2962]. Bu nasıl bir vw aşkı dedim...
Bu diğer Avrupa ülkeleri yazıyor ya haberde, kesin Doğuş Oto almıştır onların hepsini..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Arkadaşın birine attım bu haberi tepkisi şöyle oldu. 'Abi Almanlar test edip de yollamış, daha napsın adamlar' ben şok [emoji2962]. Bu nasıl bir vw aşkı dedim...
Bu diğer Avrupa ülkeleri yazıyor ya haberde, kesin Doğuş Oto almıştır onların hepsini..
- Gecinemiyoruz, maas yetmiyor, her seye zam
- kime oy vereceksin?
- tabii ki iktidara!

Aşkın gözü kördür :)
  • Beğen 5
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alıntı yaptığınız yerde hangi manav tercüme etmişse,, bilgiler hatalı ve yanıltıcı

Edit: kaynağa baktım da... bir gülme aldı beni :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Alıntı yaptığınız yerde hangi manav tercüme etmişse,, bilgiler hatalı ve yanıltıcı

Edit: kaynağa baktım da... bir gülme aldı beni :)

Yurtdışı kaynağını ben de okudum bu haberin. Test amaçlı üretilen araçların satıldığını, km'lerinin sıfırlandığını yazıyordu. Sen farklı ne okudun abi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yurtdışı kaynağını ben de okudum bu haberin. Test amaçlı üretilen araçların satıldığını, km'lerinin sıfırlandığını yazıyordu. Sen farklı ne okudun abi?

üretim bandından, seri üretim den  çıkmayan araçların tip onay belgesi olmaz. bu kural doğrultusunda söz konus araçlar hiçbr zaman bayilerin satış ağına katılmamalı idi. km falan bilmem o işin süsü, teknik adamım, güzel de mangal yakarım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

6700 tane test aracı nasıl oluyor onu anlamadım ben.
Üretilen bir modeli kaç araçla test ediyorlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bende spiegelden okudum simdi de bence bu isin altinda kesin baska is var.

Ceviriyi yapani gercekten ayrica tebrik etmek gerekli... :)

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Birçok model test araçlarını hurdaya çıkartıp satıyor. Bunlarda kullanılmışları satıyor..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Banddan 5000 pasat çıkar. 1 taneyi ayırır tesletlerde kullanırsın. Eksik gedik olan yerleri düzeltir ve vitrine koyar satarsın. Bu gayet mantıklı ancak, ilgili araçların rakamları daha makul olmalıdır. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

vw, eksperle anlaşmış bence :rofl:

Experle anlasilarak fiyat sisirilmistir lakin aracimiz sifir ayarindadir. Cok pis keriz silkeliyoruz. Girtlagina kadar full. Hayalet cam tavan tok kapi. Hurda araclarla karistirmayin. Bos laf icin aramayin. Kalbinizi kirarim. ((::

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Naki Çatalyürek

Arkadaşlar Üretimde kullanılan 6700Test  aracı olmaz. Ayrıca bayii ağına verilen araçlar bayii envanterine kayıtlıdır ve sınırlı bir periyot sonrası avantajlı fiyatla satışa sunulur. Bu araçları sadece 

Volkswagen değil !

bütün markalar satar.

Haber kaynağı kasıtlı veya asparagas..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
3 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Arkadaşlar Üretimde kullanılan 6700Test  aracı olmaz. Ayrıca bayii ağına verilen araçlar bayii envanterine kayıtlıdır ve sınırlı bir periyot sonrası avantajlı fiyatla satışa sunulur. Bu araçları sadece 

Volkswagen değil !

bütün markalar satar.

Haber kaynağı kasıtlı veya asparagas..

türkçe habere tercüme eden hatalı da o yüzden dürüm kaırşık. bayilere giden test aracı değil bunlar. seri üretime geçmeden önce ön üretimle üretilenler, prosedür olarak seri üretim sertifikasına sahip olmayanlar. bayinin yaptığı bir hata yok.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...