İçeriğe Yönlendir

Güler misin Ağlar mısın

Erdem Çağla

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Sistem yok. yabancı nasıl yapıyor işi ucuza? Yazılımı gönderene kullandırıyor. Dağıtım seçimii makineye yaptırıyor. 

15 liraya ankaraya zarf mı gider ya? Noluyo...10 dakika da kayıt yapmaya çalışıyor.

Pul diye birşey var bazı ülkelerde :)

Yaz ve kutuya at...

güvenirsin... gider.. o güven devletedir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaz ve kutuya at...
güvenirsin... gider.. o güven devletedir...

Eskiden giderdi.
Asker mektubu, teyzemin mektubu taahhütlü mü gelirdi sanki. Ama hepsi gelirdi.

Ptt'nin kargo kısmı özel olması lazım. Değiştimi bilgim yok. Uğradığımda sorarım arkadaşa.

Ben kargosunu kullanmıyorum. Benim sorunum posta ile Uğur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

+1

Posta bir devletin varlığını temsil eder. Postayı götüremiyorsan devlet yoktur. Kar amacı ile yapılmaz, ordunun sınırları koruma hizmeti gibi vatandaşlara verilen bir hizmettir. Ülke olduğunu anlarsın.

Bu sebeple aşağıdaki filmi çok sevmişimdir. 

Ayrıca 1. dünya savaşında ve öncesinde osmanlının elinden toprakları alırken posta hizmetlerinde yapılan dalavereleri ve tahripleri hatırlamak lazımdır. 

macı ile

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ptt de asgari ücret olmaz. Kamu iktisadi teşekkülüdür. 657 ye tabi çalışanlar var bide 399 sayılı khk ya tabi çalışanlar. Maaşları asgari ücretin iki katından az biraz yüksektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

PTT işleyiş uzun zamandır sıkıntılı. 

Daha önce bir memur işini iyi yapmadığı için tartıştım. Çok canımı sıktı tavrı bende gittim Bimer’e yazdım. 

Sonra arayan arayana özürler falan filan. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Hergun ptt calisani geliyor calistigim kuruma
.memur olan dagitimcilarin maaslar yuksek ama tecrübe oldugu icin dağıtımı daha basarili yapiyorlar adres arama dertleri yok tasnifi iyi yapiyorlar.yavas yavas emekli oluyorlar bu bolume alim yok denecek kadar az
. Ptt Kargo calisanlari tamami ile taseron maaslari dusuk is yuku yuksek hizmet hali ile kötü agir kargo tasimaktan memnusuzlar ozellikle tayin doneminde
. Yeni postacilar tecrubesiz ve tasnif kotu yan yana adreslere 2 defa gelmek gibi durumlar oluyor maas az oldugundan isten cikma bolge degistirme olabiliyor hizmet kotulesiyor.
Yasadigim tecrubeler sonucunda iadeli taahhüt disinda ptt ile calismak mantiksiz diğer kargolarda indirimli yollamanin yollarina bakmak lazim ozellikle baro kart ,turmob kart gibi mesleki kartlarin kargolar ile anlasmalari var misal bizim edirneden ankaraya 5 tl yurt ici gonderiniz var .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

PTT yi bankaya çeviren o kötü adam herşeyin başlangıcı.

PTT kar edemez..etmemeli. 

Ordu kar ediyor mu?

Milli eğitim?

Yorum bağlantısı
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

PTT kar edemez..etmemeli. 

Ordu kar ediyor mu?

Milli eğitim?

Gerisini bilmemde ülkemizde eğitim milyarlarca euroluk bir pasta halinde . 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bankaların 10-15 liraya yaptığı işi 1-2 liraya yaptığı için ilk dönüşüm zamanında millet çok memnundu.

Bir de banka olmayan kırsalda para göndermek/almak emekli maaşı çekmek için çok tercih ediliyor. K.pederin isteği üzerine emekli maaşını PTT ye aldım. Yazın yaşadığı Çanakkale Çardak ta koca liman var ama bir tane banka yok. Sadece iş bankası atm var. O da kışın yaşadığı yerde yok. PTTbank kurtarıcısı oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

Gerisini bilmemde ülkemizde eğitim milyarlarca euroluk bir pasta halinde . 

kar etmez. alt yüklenici onlar. o olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ptt de asgari ücret olmaz. Kamu iktisadi teşekkülüdür. 657 ye tabi çalışanlar var bide 399 sayılı khk ya tabi çalışanlar. Maaşları asgari ücretin iki katından az biraz yüksektir.

Ptt taşeronda.
Kayın biraderim çalışıyor. Asgari ücret
Hergun ptt calisani geliyor calistigim kuruma
.memur olan dagitimcilarin maaslar yuksek ama tecrübe oldugu icin dağıtımı daha basarili yapiyorlar adres arama dertleri yok tasnifi iyi yapiyorlar.yavas yavas emekli oluyorlar bu bolume alim yok denecek kadar az

Ben de kendi postacılarımdan çok memnunum. Bana gelenlerden hiç şikayetim yok. Sorun gidenlerde.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben kargosunu kullanmıyorum. Benim sorunum posta ile Uğur.

Mehmet abi sorun orda işte eskiden sadece posta vardı ve sadece evrak dağıtırlardı. Birde kargo eklendi onlara. Adamlar kargolaramı öncelik versin yoksa küçük zarflaramı ?
Ptt'nin birde özel kargolar gibi biz oraya gitmiyoruz demiyor. Dağın başındakı köye bile evrak götürmesi gerekiyor.

Posta dedinmi belli aralıklarla gelirdi çalışanlar kendilerine göre dağıtım planı yapardı ve rahatca dağıtırdı. Kargo öyle değil ama hergün yeni birtane geliyor sonu yok yani.

İşin sonu yine az elemanla çok iş beklentisinden kaynaklanıyor.

Yorum bağlantısı

bir tuhaf durumda ben soracam. dün 2 kere isparka koydum arabayı adam yoktu piyasada ödeyemedim akşam dedimki internetten ödenir heralde.

netten baktım 2013 ile 2018 arasında toplam 6 adet parklama diyor toplam 49 lira.

2018 öncesi araç benim değildi zaten.

bu ispark cezası ödenmeyince ne oluyor misal araç satışı oluyormu ?

eski adamın ödemediğini  ben niye ödiyim  internet sitesi topluca ödetiyor parça parça da değil. öyle olunca kendiminkinide ödemedim.

mesele para değilde enayi yerine konmak.   hiç ödemeyince ne oluyor iş yerinde bi arkadaşım dediki sabit isparka bırakıyorum aslada ödemiyorum yaptırımı yok dedi

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Parça parça ödenmemesi saçmalık. Kasıtlı yapıyorlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

2018 öncesi araç benim değildi zaten.

isparka ulaş alış belgesini gönder. Kayıtları düzeltsinler. ondan sonra kendine ait kısmı ödersin.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

Araç alırken ispark borcu var mı diye bakarım. Çünkü satışa mani değil, borç aracın borcu olarak süregidiyor, sen ne zaman satın almışsın bir önemi yok, kullanıcıdan kullanıcıya araba borcu aktarılıyor. İnternetten değil de, elde makine ile fiş veren görevlilere ödeme yapabilirsin, sanırım istediğin miktarı da ödeyebilirsin. Cari hesap gibi, ne verirsen o rakam borçtan düşüyor.(du)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Plaka değişince borçta uçup gider herhalde. 

Kadıköy sahilde hayatımı kurtarmıştı İSPARK. Bi ara park edecek yer bulamayınca Pendik’e geri dönüyordum az kalsın. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen sene yurtdışında ufak tefek şeyler almıştım. Takipli postadan da izliyorum. Ürün dağıtıma çıktı ama uzun süre teslim edilmedi. Sonra birden teslim edildi şekline düştü. Teslim alan da benmişim. Neyse aradım postaneyi oradaki bayan postacı ile görüşeceğim dedi. Ertesi gün postacı geldi. Önce teslim ettim filan dedi sonra kutuyu kaybettim dedi. Bilgisayardan sipariş tutarını gösterdim sonraki gün gelip parayı bırakmıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
13 saat önce, Ali Gök yazdı:

50 tl üstünde emniyete bildiriyorlar ve satışta karşınıza çıkıyor diyor görevliler. Bütün illerde aynımı bilmiyorum.

Eski şirket aracımda enson 300 tl borç vardı ve alt kısımdada emniyete bildirilmiştir yazıyordu.(cama koyulan fişte)

20 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Geçen sene yurtdışında ufak tefek şeyler almıştım. Takipli postadan da izliyorum. Ürün dağıtıma çıktı ama uzun süre teslim edilmedi. Sonra birden teslim edildi şekline düştü. Teslim alan da benmişim. Neyse aradım postaneyi oradaki bayan postacı ile görüşeceğim dedi. Ertesi gün postacı geldi. Önce teslim ettim filan dedi sonra kutuyu kaybettim dedi. Bilgisayardan sipariş tutarını gösterdim sonraki gün gelip parayı bırakmıştı. 

Bütün kargolarda kayıp olayı sıkıntıdır.
Yolda kaybolsa sorun yok(çalışanlar açısından) ama ulaşan özelliklede dağıtıma çıkan paket kaybolursa büyük sıkıntıdır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
13 saat önce, Ali Gök yazdı:

Yasal olarak hiç bir şeye engel değil. Ne diyorsa görevliler inanmayın.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...