İçeriğe Yönlendir

215-55-R16 / 205-55-R16 Lastik Ebat Kararsızlığı

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Erkan Işık
Focus 3 mca larin 205 kullandığını biliyorum fakat benim aklıma takılan jant ölçülerinde bir farklılığı olup olmadığıydı. Gelen cevaplara bakınca 205 yanak kullanıp sorun yaşayan yok gibi. Zaten kapı etiketinde de 205-55-16 ebati yazdığı icin sıkıntı olmayacağını düşünmeye başladım bende. 

Sorun nerde olur altındaki aracın kilosu 1600-1700 kilo olur

Sorun nerde olur altındaki aracın kilosu 1600-1700 kilo olur yuklu gezersin devamlı takılan lastık cekmez yuku yanakdan ezılıp yatar arac ama arac focus sanırım 1400 kg falandır 205 -55-16 tak keyfıne bak

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Valla ben de sanırım 205 lere karar vereceğim gibi.

Goodyear efficient grip ultra performansın 205-55-16 sı 304 tl, 215-55-16 sı 770 tl.

iki katından fazla fark var.

Zaten 6 ayda bir yazlık kışlık değiştiriyorum, 1.7 lastik değişim oranı veriyor.

Sanırım aman aman bir fark olmayacak.

hızda ve mesafede farklı göstermesin yeter bana.

şimdi lastik marka ve modeline karar vermek kaldı.

goodyear ıslak A, yakıt B ve 68db ses ile kağıt üzerinde çok iyi görünüyor.

Tavsiye edeceğiniz ya da kullanıp memnun kalıp ya da şikayet ettiğiniz marka modelleri yazarsanız konuyu okuyanlara çok faydalı olur.

Araçta şu an kışlık lastikler var, acaba lastikleri şimdi alsam mı uygun olur yoksa Nisan gibi yeni ekonomi, yeni fiyatlar rayına oturunca mı?

siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
3 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Sorun nerde olur altındaki aracın kilosu 1600-1700 kilo olur

Burada ne demek istediğinizi anlamadım. Neden 1600-1700 kilo oluyor?

5 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

Valla ben de sanırım 205 lere karar vereceğim gibi.

Goodyear efficient grip ultra performansın 205-55-16 sı 304 tl, 215-55-16 sı 770 tl.

iki katından fazla fark var.

Zaten 6 ayda bir yazlık kışlık değiştiriyorum, 1.7 lastik değişim oranı veriyor.

Sanırım aman aman bir fark olmayacak.

hızda ve mesafede farklı göstermesin yeter bana.

şimdi lastik marka ve modeline karar vermek kaldı.

goodyear ıslak A, yakıt B ve 68db ses ile kağıt üzerinde çok iyi görünüyor.

Tavsiye edeceğiniz ya da kullanıp memnun kalıp ya da şikayet ettiğiniz marka modelleri yazarsanız konuyu okuyanlara çok faydalı olur.

Araçta şu an kışlık lastikler var, acaba lastikleri şimdi alsam mı uygun olur yoksa Nisan gibi yeni ekonomi, yeni fiyatlar rayına oturunca mı?

siz ne dersiniz?

Hocam siz sanirim yazlık arayışındasınız. Ben daha kışlık mevzusunu halledemeden ben kışlık arıyorum. 

Ebat olarak edindiğim bilgiler neticesinde 205-55-16 da karar kıldım. Şimdi sıra marka model seciminde. Ben ilk etapta kendimi 215 e göre ayarladığı icin bütçe olarak suan 205e geçince fiyat olarak da değişiklik oldu. 215 bakarken Falken üzerinde yoğunlaşmıştım HS01 modeli. Şimdi 205 olunca daha bilindik markalar 215e göre daha ucuz fiyatlara alınabiliyor. Bu sebeple bilindik marka da araştırmaya başladım 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Devrik cumle olmus siz 205-55-16 alın keyfınıze bakın yaz kıs kullanırım dıyorsan ılk cevab yazdıgım 212 lira olan lastıgı al aynı lastık benım passatın altında takılı 3 kış busene yazkıs kullandım

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Lastik ebat değişikliğinde, yeni takılan ebadı araca tanıtmak gerekir. Ben böyle biliyorum.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Bir saat önce, Seçkin Kaçar yazdı:

Lastik ebat değişikliğinde, yeni takılan ebadı araca tanıtmak gerekir. Ben böyle biliyorum.

Böyle bir durum varsa eğer nerden nasıl yapılması gerekiyor. Kaynak var mı?

Yorum bağlantısı
Hamit inan

205 de test sonuçlarında en iyi sonuç continental t860 da fiyat olarakta büyük markalara göre çok iyi.

1 dakika önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Böyle bir durum varsa eğer nerden nasıl yapılması gerekiyor. Kaynak var mı?

Aracın üstünde ne yazıyorsa onu takabilirsiniz. Onun haricinde müdehale edilebilecek bir nokta yok. Benim araçta 205 ve 225 diyor. 205 ucuz olduğu için onu seçtim. Aradaki fark sanırsam virajlarda yol tutuşu biraz daha düşüyor.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
1 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

205 de test sonuçlarında en iyi sonuç continental t860 da fiyat olarakta büyük markalara göre çok iyi.

215 ebat bakıyorken Continental bayisine fiyat sorduğumda(4 Al 3 Öde Kampanyası başlamıştı) tanesine 900 küsür TL fiyat çekmişlerdi. Hatta durumu Continental'e de mail attım fakat tatmin edici bir mail gelmedi o ayrı bir konu. Fiyatı duyunca dolayısıyla arkama bakmadan çıkmıştım bayiden.

İnsani enayi yerine koymaya çalışıyorlar. şöyle ki kampanya başlamadan 1 ay önce aynı bayiye aynı ebatın fiyatını sorduğumda tanesine 600 küsür TL fiyat vermişlerdi.

Aslında önceki aracıma da sıfır Continental almıştım çok da memnundum. Böyle bir olay yaşayınca markadan soğumadım değil. Fakat fiyat olarak güzel bir rakama bulursam yine alabilirim.

8 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Aracın üstünde ne yazıyorsa onu takabilirsiniz. Onun haricinde müdehale edilebilecek bir nokta yok. Benim araçta 205 ve 225 diyor. 205 ucuz olduğu için onu seçtim. Aradaki fark sanırsam virajlarda yol tutuşu biraz daha düşüyor.

Bu ekonomik şartlarda mecburen ucuz olana yöneliyoruz bende bu sebeple 205'e yöneldim. 

Araçta bebek olduğu için zaten kış şartlarında aracı limitlerde kullanma gibi bir durumum olmadığı için sorun değil viraj kabiliyeti

Yorum bağlantısı
Hamit inan
3 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

215 ebat bakıyorken Continental bayisine fiyat sorduğumda(4 Al 3 Öde Kampanyası başlamıştı) tanesine 900 küsür TL fiyat çekmişlerdi. Hatta durumu Continental'e de mail attım fakat tatmin edici bir mail gelmedi o ayrı bir konu. Fiyatı duyunca dolayısıyla arkama bakmadan çıkmıştım bayiden.

İnsani enayi yerine koymaya çalışıyorlar. şöyle ki kampanya başlamadan 1 ay önce aynı bayiye aynı ebatın fiyatını sorduğumda tanesine 600 küsür TL fiyat vermişlerdi.

Aslında önceki aracıma da sıfır Continental almıştım çok da memnundum. Böyle bir olay yaşayınca markadan soğumadım değil. Fakat fiyat olarak güzel bir rakama bulursam yine alabilirim.

Çok bilindik bir internet sitesi. Siteyi buradan veremiyorum. Bir haftadan fazla araştırdıktan sonra sipariş verecektim benim araca başka işler oldu kaldı. Bitmeden alın bence.
Continental 205/55R16 91T TS860 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018)  379,90 TL

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
3 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Çok bilindik bir internet sitesi. Siteyi buradan veremiyorum. Bir haftadan fazla araştırdıktan sonra sipariş verecektim benim araca başka işler oldu kaldı. Bitmeden alın bence.
Continental 205/55R16 91T TS860 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018)  379,90 TL

Sakıncası yoksa özelden paylaşabilir misiniz?

Edit : Sanırım buldum siteyi :good1:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Seçkin Kaçar yazdı:

Tanıtılırsa gösterge sapması düzelir. 

İyi olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tanıtılırsa gösterge sapması düzelir. 

İyi olur. 

Tanıtma işlemi nasıl oluyor peki Mehmet Abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tanıtma işlemi nasıl oluyor peki Mehmet Abi.

Ecuda lastik ölçüsü tanımlı
Oradan yeni ölçüler seçilip kaydedilecek.

Ha yapılmasa ne olur.
Sadece gösterge sapar. Bu ölçüde 1,5 km daha fazla gösterecek
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ecuda lastik ölçüsü tanımlı
Oradan yeni ölçüler seçilip kaydedilecek.

Ha yapılmasa ne olur.
Sadece gösterge sapar. Bu ölçüde 1,5 km daha fazla gösterecek

İbrede ben onun farkına bile varmam. 

Yazlik lastikler zaten 215/55-16

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...