İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Kış Mevsimin Derdi Akü Şarj Dinamosu

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce sabah işe giderken arkadaşım ile ortlama 5 km yol yaptıkdan sonra benzinlige girdik ama cıkamadık. Araba çalışmadı biraz ugraş sonucu eşimi arayıp ikinci araba ile takviye yapıp calıştırdık ve yolumuza devam ettik hava bu aylarda soguk ama o gün ortalama 5 7 derece arası idi ve sabah calıştırmada gayet iyi şekilde çalıltı.

Asıl sorunlar ondan sonra başladı belki gören olmuştur far ayarı calışmıyor diye bi konum vardı ne yaptıysak calışmayan far ayarı çalışmaya başladı süper oldu 

Akşam iş yerinden cıktım hic bir sorun yok calışmasında ertesi gün park sensör sorunu vermeye başladı ama garip olan bi geliyo bi gidiyo bi kaç gündür hava güzel soguk 0 larda sabahları calıştırmada hiç bir sıkıntı yok ama gelgelelim soruna ara sıra cakmaklıga takılan voltaj ölcer ile akü takibi yapıyorum degiştirmeye gerek var mı diye şarj 15,4 civarında dolanıyo bi kaç gün olabilir dedim ertesi gün farın biri patladı üstüne mi denk geldi bilmiyorum.Şarj dinamosu gitmiş deyip yenisine bakıyorum ama 14,3 lere de iniyor hıza  göre degişmiyor yani yavaş gidince 14,3 hızlanınca 15,4 degil durumuna göre degişiyor yavaş giderken 15,4 de gösteriyo hızlı giderken 14,3 de gösteriyo konu biraz uzadı ama tecrübeli arkadaşlar için açıklayıcı olmaya calıştım.Ve halla yeni şarş dinamosu bakıyorum ama ne yapacagımı da bilmiyorum.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzinli mi dizel mi ?

Diesel abi

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Aku kutup baslarini kontrol ettiniz mi? Gevsek olabilir. Ben olsam söküp temizlerdim

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kolaydan zora dogru ilerlemekte fayda var.Kutup basi temizligi kontrol edilerek baslamalisiniz.Aku voltajini olctugunuz aletin disinda kaliteli bir cihazla da olcum yapmali,gerekiyorsa aku degisim..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sinan Kaya

cevaplarınız icin teşekkür ederim akü degişimi yapıldı yani kutup bası sıkı ve temiz durumda yeni şarj dinamosu aldım ama ev taşıma işinden dolayı nerde oldugunu bile hatırlamıyorum.Ölçüm yapmış oldugum alet ile başka aracları da ölçtüm 14,3 üzeri görmedim 2,0 diesel de dahil benim arac 1,6 diesel halla evde yerleşme eksik derdi bitedigi icin şuan ne durumda hic haberim yok evden işe isten eve 

ve bu aralar -5 lerde bi sıkıntı yok tek marş da alıyor..Garip bi durum ama işte 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Dizel focus 2 var 14.3 benim hızdan bağımsız, 15 küsur fazla geldi gözüme. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...