İçeriğe Yönlendir

Focus 1 HB den Geniş Araca Geçiş

Kerem Gemeç

Recommended Posts

Kerem Gemeç
(düzenlendi)

Merhaba

Forumu çok zamandır takip etmekteyim.  İlk aracım olan Focus 1 i aldıktan sonra  da zaman zaman forumdan yararlandım. Ailemiz genişledi ve malum bagaj ihtiyacı da arttı. Bu vesileyle yeni araç arayışına girdik.  Mevcut piyasa şartlarına göre kriter koymak için limitleri yukarıda tutmak gerekiyor. Forum konularını çoğunu  okudum.  Herkesin  özel kriterleri olduğu için bizim için de birkaç kriter şunları sayabilirim. 

1- Focus1 hb bagajı bebek arabası ile doluyor.  Bagaj hacmi geniş olmalı ki market alışverişinde ön sağ koltuğu bagaj niyetine işgal etmeyelim.  

2 - Focus1 de 50 lt depo ile ortalama 650-700 km yol yapıyorum.  Yine bu hacimde bir depo ile 900-1000 km yol yapabilsin.  Yakıt benzin veya dizel farketmez. 

3- Güvenlik açısından  5 üzerinden 4 ve üstü  olsun ama 3 olmasın.  

4- Sedan veya sw tercihleri her ikisi de değerlendirilir.  

5- Bütçeye gelirsek Focus 1 i 30000 sayarsak  üstüne de o kadar ekleyip 60000 tl düşünüyoruz.  Tabi güneş yanıkları fiyatı  ne kadar etkiler bilemiyorum. Ama ortalama bu. 

Yorumlarınız  için teşekkürler. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

S. Max kardeşim. Senin isteğine uygun pişman olmasın. Bebek arabası olunca ne Sedan ne sw, Aldım çok memnunum 73e13fd1afa812f6ec858db255ff1e4b.jpg

Gesendet von meinem WAS-LX1 mit Tapatalk

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Daha önce bakmıştım fiyatlar gayet makul, pek piyasada yok ikinci eli iyi değil diye duymuştum. Sıfır fiyatı bayağı yüksek Türkiyede o yüzden az var

Yorum bağlantısı
Efe Özer

S-max'in piyasası durgun oldugu için fiyatları olması gerektiğinden düşük olabilir ama yürütme maliyeti ve parça fiyatları mondeoyla benzerdir.Bunlarıda gözetip hareket etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
14 dakika önce, Koray Demir yazdı:

İhtiyacınız olan araç Citroen C4 Grand Picasso’dur.

💪👍

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

60 bin tl ye düzgün büyük aile otomobili zor bulursunuz. mondeo filan alın bence.

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Benzer bir durum nedeniyle Focus 1 Sedan'dan Citroen C5 Dizel otomatiğe geçiş yaptım. Yaklaşık 1,5 yıldan bu yana keyifle kullanıyorum. Yukarıda sıraladığınız beklentilerinizin tamamını karşılayabilecek fiyat/performans aracıdır. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
9 saat önce, Mehmet Atlıhan yazdı:

Merhaba Mehmet Bey, tapatalk imzanizla  ilgili daha önce birkaç defa  farklı zaman ve farklı kişilerce de(Hatta biri de Almanca olmak üzere) hatırlatma yapıldığı halde sanırım  hiçbirini  dikkate almadınız. Forum kuralları gereği lütfen gerekli hassasiyeti  göstererek  tapatalk imzasını kapatınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hacim kısmını çözmek kolay da... 50 litre yakıt ile 1000 km gidecek arabayı bulmak zor.. :)

Bütçeye de bakınca Dizel manuel focus öneriyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Gemeç
14 saat önce, Mustafa Erkan yazdı:

60.000 TL para ile seçeneğiniz oldukça fazla. Ford kullanmaya devam edeyim derseniz 1.6 TDCİ motorlu  CMAX veya Volkswagen isterseniz JETTA hatta PASSAT VARİANT bile alabilirsiniz. 

CMAX güvenlik konusunda yeterli midir acaba? 

14 saat önce, Koray Demir yazdı:

İhtiyacınız olan araç Citroen C4 Grand Picasso’dur.

Kronik  sorunları olabilir mi ? 

12 saat önce, Barış Göktürk yazdı:

Benzer bir durum nedeniyle Focus 1 Sedan'dan Citroen C5 Dizel otomatiğe geçiş yaptım. Yaklaşık 1,5 yıldan bu yana keyifle kullanıyorum. Yukarıda sıraladığınız beklentilerinizin tamamını karşılayabilecek fiyat/performans aracıdır. Tavsiye ederim.

Ne kadar yol yapıyor? Kronik sorunları  var mı? 

6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hacim kısmını çözmek kolay da... 50 litre yakıt ile 1000 km gidecek arabayı bulmak zor.. :)

Bütçeye de bakınca Dizel manuel focus öneriyorum.. 

Focus 2 mi 3 mü? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 saat önce, Kerem Gemeç yazdı:

Focus1 de 50 lt depo ile ortalama 650-700 km yol yapıyorum.  Yine bu hacimde bir depo ile 900-1000 km yol yapabilsin.  Yakıt benzin veya dizel farketmez. 

fluence ten başka araba alamassınz. forumda satılık ta var şansa. ALın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Fluance lazım size . Sefaköy şhelden doldurup tarsusta faha lamba yanmadığını bilirim 60 civarına ideal araç

yeni trigeri değişmiş bakımlı satılık var forumda değerlendirin derim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focus 2 mi 3 mü? 

60 a 3 varmı ki.
Ama arkadaşlar haklı. Hazır satılık fluance var. Alın

Bagajını Çağlar bizzat test etti. Yakıtı hepimiz biliyoruz. Az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Kerem Gemeç
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

fluence ten başka araba alamassınz. forumda satılık ta var şansa. ALın

Satılık ilanlarında baktım ama ilan linki çalışmadı. 

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
9 saat önce, Kerem Gemeç yazdı:

Ne kadar yol yapıyor? Kronik sorunları  var mı? 

Sakin kullanımla 1000 km'yi çok rahat görüyorsunuz. Henüz bir sorunla karşılaşmış değilim. Bu bakımdan kronik diyebileceğim bir sorunu yok aracın.

Ancak aracın vites geçişlerindeki hisli duruma dair memnuniyetsizlik "kronik" olarak adlandırılabilir=)

Benim açımdan bu; bir sorun oluşturmadı otomatik Focus 1'den sonra. Tıpkı sizin dediğiniz gibi; Focus 1'imi sattığım fiyatın üstüne bir o kadar daha koyup 60Bin TL bandında alabileceğim en konforlu ve de lüks aracı alabilmekten mutluyum. 

Yukarıda kimi arkadaşların tavsiye ettiği Fluence de bence güzel bir seçenek olabilir. Otomatik şanzımanlı 1.5 dci; neredeyse çift kabin bir PickUp kadarlık bagajıyla çok tatmin eder. Yine sakin kullanımla aracın yol tutuşuna dair o çekinceleri de elimine etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı

Ankara otoyolunda 150 160 la dönemediğim viraj yoktu fluance varken. 

Frenide gayet oturaklı bastınmı anımda tepki veriyor araç 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Fluence derde derman olacaktır ben de katılıyorum. Fluence için kısa bir kaç tecrübem oldu, araç sanki havada gidiyor gibi, sentetik bir sürüş hissi verdi bana. Belki 1 hafta kullansam atardım üzerimden bu hissi ama dediğim gibi yola oturuyorum gibi bir his alamadım ben kısa kullanımım sonucunda. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
5 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Fluence derde derman olacaktır ben de katılıyorum. Fluence için kısa bir kaç tecrübem oldu, araç sanki havada gidiyor gibi, sentetik bir sürüş hissi verdi bana. Belki 1 hafta kullansam atardım üzerimden bu hissi ama dediğim gibi yola oturuyorum gibi bir his alamadım ben kısa kullanımım sonucunda. 

Ülkemize özel yükseltilmiş bir araç bunun da etkisi vardır

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Fluence ciniz ayağınıza geldi :)

2016 mıydı. Daha yepis yeniymiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...