İçeriğe Yönlendir

Xerox PE 16 sürücü desteği(ÇÖZÜLDÜ)

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Babamın bilgisayarına windows 10 64 bit yükledik lakin yazıcıyı tanıtamıyorum. Yazıcının windows 10 desteği yokmuş. Xp ve vista destekliyor epey eski bir yazıcı. Bu işe yorumu olan var mıdır acaba? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
1 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Babamın bilgisayarına windows 10 64 bit yükledik lakin yazıcıyı tanıtamıyorum. Yazıcının windows 10 desteği yokmuş. Xp ve vista destekliyor epey eski bir yazıcı. Bu işe yorumu olan var mıdır acaba? 

benim yorumum: yeni yazıcı alacaksın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

benim yorumum: yeni yazıcı alacaksın :) 

Hemen yeni yazıcı, hep tüketim toplumu olduk 🥳

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Sanal makine kur yazıcıyı ona göstermeyi dene. Karışıktır biraz değermi bilemem

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

driver pack eskiden, rus yapımı. tüm sistemi kontrol edip eksik driverleri veritabanında varsa yüklüyordu. eskiden 10gb kadardı, şimdi ne kadardır bilmiyorum. belki işe yarayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
25 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Hemen yeni yazıcı, hep tüketim toplumu olduk 🥳

ben demiştim demek istemiyorum ama alternatif olmuyor bazen ne işin var win 10 ile eskisi ile devam etse idin o zaman :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
1 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

ben demiştim demek istemiyorum ama alternatif olmuyor bazen ne işin var win 10 ile eskisi ile devam etse idin o zaman :) 

Bilgisayar can çekişiyordu,ssd ram ve cpu takviyesi ile ayağa kaldırdı @Sani Gerşon. Eski Windows çok yavaştı. Şimdi hızlandı gayet güzel. Gelgelelim yazıcı sizlere ömür :)

6 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

https://drp.su/tr

deneyin bakalım.

Şimdi o Bilgisayarın yanında değilim, evden deneyeceğim,teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Şimdi, Cem Işık yazdı:

Bilgisayar can çekişiyordu,ssd ram ve cpu takviyesi ile ayağa kaldırdı @Sani Gerşon. Eski Windows çok yavaştı. Şimdi hızlandı gayet güzel. Gelgelelim yazıcı sizlere ömür :)

bak gördün mü tüketim için değil bilgisayarı kurtarmak için  2000 3000 tl den kurtulmak için yazıcıyı feda edeceksin, onuda çöpe at demekdik. eski işletim sistemi kullanan bir öğrenciye hediye et yanında dolu kartuşları ile beraber hemde sevaba girersin. olmadı kermese getir bizden birileri alsın o da köy okuluna yardıma gitsin. :) 

ama sen o yazıcıyı yenileyeceksin. 

6 dakika önce, Cem Işık yazdı:

kendi sayfasında var driver 

https://www.support.xerox.com/support/workcentre-pe16/downloads/trtr.html?operatingSystem=win10&fileLanguage=en

Yorum bağlantısı
Cem Işık
31 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

https://drp.su/tr

deneyin bakalım.

Teamwiever ile bağlandım, o yazıcıya dair herhangi bir driver bulamıyor. Teşekkürler yine de:)

24 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bak gördün mü tüketim için değil bilgisayarı kurtarmak için  2000 3000 tl den kurtulmak için yazıcıyı feda edeceksin, onuda çöpe at demekdik. eski işletim sistemi kullanan bir öğrenciye hediye et yanında dolu kartuşları ile beraber hemde sevaba girersin. olmadı kermese getir bizden birileri alsın o da köy okuluna yardıma gitsin. :) 

ama sen o yazıcıyı yenileyeceksin. 

kendi sayfasında var driver 

https://www.support.xerox.com/support/workcentre-pe16/downloads/trtr.html?operatingSystem=win10&fileLanguage=en

Bize 64 bit driver lazım,bu linkteki 32 bit olan muhtemelen. Hata veriyor.

Yazıcı öğrencilere feda olsun da, hediye değil dert olur başlarına. 15  senelik asar-ı antika.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
10 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Teamwiever ile bağlandım, o yazıcıya dair herhangi bir driver bulamıyor. Teşekkürler yine de:)

Bize 64 bit driver lazım,bu linkteki 32 bit olan muhtemelen. Hata veriyor.

Yazıcı öğrencilere feda olsun da, hediye değil dert olur başlarına. 15  senelik asar-ı antika.. 

aynı sayfada 64 de var

https://www.support.xerox.com/support/workcentre-pe16/downloads/trtr.html?operatingSystem=win10x64&fileLanguage=en

bunu dene 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bu da denendi , Windows hata veriyor kurmuyor.

I.T'ci bir arkadaşım bağlanıp çalıştırdı, sadece yazıcı fonksiyonunu destekleyen eski bir sürücü bulmuş, şimdilik sorun çözüldü, çok teşekkürler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Cem, baban benim gibi yapsın. Eski aletlere meraklı biri var. ona versin o ona yenisini alır, hemi de yemek ısmarlar.😀

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık
17 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Cem, baban benim gibi yapsın. Eski aletlere meraklı biri var. ona versin o ona yenisini alır, hemi de yemek ısmarlar.😀

Dedemm, bu benim nasıl da aklıma gelmedi, hemen paket yaptırıp hazırlayalım. babam da bir kuzudan aşağısını yemez ,boğazına çok düşkündür :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Rifat Berber yazdı:

driver pack eskiden, rus yapımı. tüm sistemi kontrol edip eksik driverleri veritabanında varsa yüklüyordu. eskiden 10gb kadardı, şimdi ne kadardır bilmiyorum. belki işe yarayabilir.

Online şimdi 

19 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

1 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Dedemm, bu benim nasıl da aklıma gelmedi, hemen paket yaptırıp hazırlayalım. babam da bir kuzudan aşağısını yemez ,boğazına çok düşkündür :)

Sakın boş geçmeyin beni 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Mrb

wista 64 bit sürücülerini indirip

windows 10 üzerinde sürücüleri el ile yüklemeyi denedinizmi

Yorum bağlantısı
Cem Işık
11 dakika önce, Yılmaz Gökçe yazdı:

Mrb

wista 64 bit sürücülerini indirip

windows 10 üzerinde sürücüleri el ile yüklemeyi denedinizmi

denendi, ancak hata verdi. Arkadaşım eski bir sürücü ile sadece yazıcı bölümünü çalışır hale getirdi, teşekkürler.

Xerox Türkiye teknik ekibi,  Vista yahut xp yüklemek zorundasınız,yoksa çalışmaz demişti. Şimdi yazıcıdan çıkan sayfaları alıp kargo ile göndermeyi düşünüyorum, sizin çalışmaz dediğiniz yazıcının marifetleri diyerek.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
18 dakika önce, Cem Işık yazdı:

denendi, ancak hata verdi. Arkadaşım eski bir sürücü ile sadece yazıcı bölümünü çalışır hale getirdi, teşekkürler.

Xerox Türkiye teknik ekibi,  Vista yahut xp yüklemek zorundasınız,yoksa çalışmaz demişti. Şimdi yazıcıdan çıkan sayfaları alıp kargo ile göndermeyi düşünüyorum, sizin çalışmaz dediğiniz yazıcının marifetleri diyerek.

Kargo parasına yazık. Mail denen bişiyi biliyon mu?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
6 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Kargo parasına yazık. Mail denen bişiyi biliyon mu?

Ellerinde fiziki bir evrak olsun istiyorum abi,hayal güçleri doğrultusunda  istedikleri gibi kullanabilsinler. Bizzat götürmek de geldi aklıma gerçi. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Eyi madem,  ama unutma o yazıcı oradaki çalışanlardan daha büyüktür.😀😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...