İçeriğe Yönlendir

Koltuğa Süt Döküldü

Barış Güler

Recommended Posts

Barış Güler

İyi akşamlar, aracımın koltuğunun avuç içi kadar bir bölümüne süt döküldü. Çok sorun olur mu?

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Dökülen yer çok geniş değil, cep tlf nu büyüklüğünde bir yer. Koltuk emmiş biraz sütü. Bir hata yapıp ıslak bezle sildim biraz. Yarın götürüp temizleteyim. Birkaç güne ne olacağı belli olur.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Dökülen yer çok geniş değil, cep tlf nu büyüklüğünde bir yer. Koltuk emmiş biraz sütü. Bir hata yapıp ıslak bezle sildim biraz. Yarın götürüp temizleteyim. Birkaç güne ne olacağı belli olur.
Detaylı temizlik sonrası ozon ile bolca dezenfekte edilmeli. Sadece temizlik yetmez bakterilerin ölmesi lazım.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Süt kokusu araçtan kolay kolay çıkmaz.
Bence herşeyden önce dökülen koltuğu araçtan çıkartma imkanınız varsa sökün koku araca sinmesin. Temizlik konusuna ondan sonra bakarsınız. Temizlemeside en zor şeylerden biridir.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
İyi akşamlar, aracımın koltuğunun avuç içi kadar bir bölümüne süt döküldü. Çok sorun olur mu?
Arabayı satmayı çok düşündüm. İki yıl yapmadığım şey kalmadı. Acil olarak anti bakteriyel temizlik yapılmalı. Kesinlikle su ile temizlik yapmayın. Çünkü bakteriler daha çok ürüyor.

Dr mat benim işime yaradı ama döşeme altına döküldüğü için kokunun geçmesi çok uzun sürdü.

Birini sevmiyorsanız arabasına süt dökün, hayattan soğur.
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Murat Gedik yazdı:

Birini sevmiyorsanız arabasına süt dökün, hayattan soğur.

:rofl:

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
:rofl:
Tabi ki dökmeyin [emoji4] ne kadar kötü olduğunu anlatabilmek için söyledim.
Yorum bağlantısı
Barış Güler

Dr. Mat siparişi vereyim, gelir gelmez uygularım. Çok fazla dökülmedi yarım çay bardağı kadar. Umarım çıkar. 

Yorum bağlantısı

Süt için bakteri öldürenler temizleyiciler vardı aratınca çıkar muhtemelen. onlardan alıp bir an önce temizleyin

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

hocam bence sen hiçbir uygulama yapma direk yıkamacıya o koltuğu komple yıkat. çok bir para tutmaz zaten..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Geçmiş olsun, bunun yüzünden arabasını satan arkadaşım oldu. 

Suyla sabunla geçmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

protein çözücü bir kimyasal ile silinmeli, öncesinde sıradan temizleycii bulaştırmadan

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yazın, köy sütü dökülmüştü bol yağlı filan. deterjanla sildim vs . ertesi gün arabaya bir bindim ki. çöp çöp. 5 kere halı yıkama makinesi ile silmem gerekti.

12 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

hocam bence sen hiçbir uygulama yapma direk yıkamacıya o koltuğu komple yıkat. çok bir para tutmaz zaten..

bence arabayı satsın orada kuruduysa süt. :))

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

zaten süt, peynir suyu, kan , turşu suyu araç için oldukça tehlikeli . Taşınırken azami dikkat edilmeli.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
4 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

yazın, köy sütü dökülmüştü bol yağlı filan. deterjanla sildim vs . ertesi gün arabaya bir bindim ki. çöp çöp. 5 kere halı yıkama makinesi ile silmem gerekti.

bence arabayı satsın orada kuruduysa süt. :))

Hocam başka bir forumda bir arkadaş satmıştı vallahi ama koltuk yıkamacılar hallediyor..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

Hocam başka bir forumda bir arkadaş satmıştı vallahi ama koltuk yıkamacılar hallediyor..

yere dökülünce olmuyor öyle işte. hemde 2 3 litre. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ya taban halısı olsaydı. emoji15.png

o daha kolay sök al yıka tak. koltuktaki sünger emince ne olur bilionmu

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Gecen yil dokuldu. Dosemeciye gidip sokturdum. Hepsini. Nasilsa basladik deyip hepsini sokturup camasir makinasimda yikadim kumaslari. Sungeride dr mat ile guzelce elden gecirip kuruyunca icim rahat etmedi birde arap sabunuyla Allah ne verdiyse iki gun yikadim. O zaman Antalya'da oldugumuz icin kurutmak fazla zaman almadi. Tertemiz takip kilif aldim onuda ustune taktim. Oh mis. Dert yok gam yok. Gecmiste bir arabama dokuldugunde yilamacilarla akraba oldum yinede fayda etmedi sungerleriyle beraber dosemeyi degistirmek zorunda kaldim. Febreze kokuya cozum olmustu ama onuda soyliyeyim. Yeni dokuldugunde ilk yapilacaklar diye bir tavsiye vermisti sanayide biri. Gecen yil dokuldugunde uygulamistim ise yaradi. Koku derdim olmadi. Soyle; limon, portakal, mandalina, turunc herhangi birinin kabugunu guneste kurutun kenarda dursun. Boyle bir durumda hemen aracin icine serpistirin. Sutun dokuldugu yerede kedi kumunu dokun bolca ustunu kapatacak sekilde. En azindan koku araca sinmenis oluyor.

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Hava soğuk ondan mıdır daha koku falan yok. Çok az bir yer koku başlarsa halı yıkama makinesiyle her gün temizlerim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

işte o gün çok geç oluyor. şimdi ıslakken yapmanız lazım halı yıkama makinesi ile.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Buğra Höngül

İşlerimden dolayı çok geç döndüm kusura bakmayın ancak bilgi vereyim süte ıslak mendil, deterjanlı bez, vb ıslak müdahale yapmayın hiç bir zaman ilk işiniz ısıyla kurutmak olsun ıslandığı taktirde virüs gibi yayılır gider, sonrasında ise dr mat uygulayın 1 kerede net sonuç olmuyor 4-5 kez tekrar tekrar yapın aracına 500ml süt dökmüş biri olarak tavsiyem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...