İçeriğe Yönlendir

Mondeo Laguna Avensis?

Evren öz

Recommended Posts

Evren öz

selamun aleyküm arkadaşlar 2005-2006 model bu saydığım üç araçtan tercihiniz hangisi olurdu artılarıyla eksikleriyle motor olarak 1.6 veya 2.0 farketmez ama kullanıcı yorumları insanı rahatlatır

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Avensis 1.6 litre en sorunsuz olanı ve nispeten satışı daha kolay olanı diye düşünüyorum. Avensis den sonra Mondeo geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
selamun aleyküm arkadaşlar 2005-2006 model bu saydığım üç araçtan tercihiniz hangisi olurdu artılarıyla eksikleriyle motor olarak 1.6 veya 2.0 farketmez ama kullanıcı yorumları insanı rahatlatır
sorunsuz avensis dizel olsa tatlı olur benzinli de olsa tüp takılır. laguna parça bulunmaz arızaları ile ünlüdür mondeo bilgim yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam bunlardan size sıkıntı çıkarmayacak yada çıkarma ihtimali en az olan araç avensis. ayrıca çok rahat bir araç..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tip olarak en farklı ve güzeli laguna olmakla beraber sağlamlık sorun vs bakımından listeden çıkmalı. yoksa 2.0 laguna çok güzel araba idi.   idi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren öz

Arkadaşlar bu üçününde kasaları güzel avensisin diğerlerine göre eksisi beş ileri olması manuel şanzumanların diğer ikiside altı ileri ve ivmelenmeleri avensisten bir tık iyi avensisi bende eksiye geçiren tek sıkıntı bu yoksa sorunsuzluk ve iç konsol kalitesi açısından avensis cezbediyor 

Bu arada fikirleriniz için teşekkürler sizlere zahmet veriyorum ama aldıktan sonra en az beş altı sene belki daha fazla binme niyetim olduğu için soruyorum güzel fikirlerinizi 

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Avensis kullanıyorum. Konfor, yakıt, sorunsuzluk. Arabamı çok seviyordum taa ki dolu yağana kadar :)

İvmelenme konusunda avensis bence hiç de ağır değil. Belki sizin kullandıklarınız öyledir. Performans gayet iyi.

Temizini bulursanız kaçırmayın. Diğerleri hakkında bilgim yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren öz

Peki arkadaşlar bu üçlüye superb yi de eklersek genel olarak avensis diyenlerde bir değişiklik olur mu? 

Yorum bağlantısı
Evren öz
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

2005-06 laguna. hm olmaz. onda tip de kötü. 

Mondeo...

Eyvallah sağolasın hocam

Yorum bağlantısı
Evren öz
9 saat önce, Serkan Maden yazdı:

Superb olur benim seçimim. 

Bu listeye malesef passatı ekleyemiyorum malum yegane tek sebebi de herkes tarafından bilinmekte:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Bir saat önce, Evren öz yazdı:

Bu listeye malesef passatı ekleyemiyorum malum yegane tek sebebi de herkes tarafından bilinmekte:)

Aynı zevki verir suberb sadece satması biraz yavaş olur gibi. 

Yorum bağlantısı
Evren öz
Bir saat önce, Serkan Maden yazdı:

Aynı zevki verir suberb sadece satması biraz yavaş olur gibi. 

Hiç önemli değil zaten minimum beş altı sene binmeyi düşünüyorum 

11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

2005-06 laguna. hm olmaz. onda tip de kötü. 

Mondeo...

Hocam tip olarak tam tersi laguna çok hoşuma gidiyor ama diğerlerine göre çok dar bagajı ve insanların ağzından düşürmedikleri sorunsallık kafamı kurcalıyor ama doğru mudur bilmiyorum tabi

Yorum bağlantısı
Evren öz
Bir saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Laguna'yı alırsanız muhtemelen pişman olacaksınız.

Peki bunun sebebi nedir sizin deneyimlerinizden faydalanmak isterim hocam

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
1 dakika önce, Evren öz yazdı:

Peki bunun sebebi nedir sizin deneyimlerinizden faydalanmak isterim hocam

Estağfurullah. Mondeo ve Avensis çok satan, piyasada çok bulunan, sorun çıkarma olasılığı düşük ve çıkardığında çözümünü daha kolay bulabileceğiniz otomobiller.

Ben ikinci elinin kötü olmasına ve sorun çıkarmasına razı olacaksam farklı bir yönden avantajlı olmasını beklerim bir otomobilin, örneğin ikonik olabilir, çok performanslı olabilir, spor modeli olabilir vs. Laguna'da bunların hiç biri yok bence. Tabi ki alıp keyifle binip satabilirsiniz, kısmet bu işler. Ama bu denklemde mantığım Avensis diyor. Manuel olacağını varsayarak performans istiyorsanız Mondeo da alabilirsiniz (2.0 olduğu için). 5 ileri olması ivmelenmesinin kötü olduğu anlamına gelmez, hatta daha iyi bile olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

avensis 1.6 lpgli olursa ekonomik ve sorunsuz olur. genel olarak sorunlarda ufak tefek çözümlenebilir sorunlardır. laguna da parça bulmak gerçekten problem. ayrıca çıkmacılar karaborsa gibi orjinal parça fiyatı istiyor. mondeolar keyifli araçlar fakat bildiğim ve forumdan takip ettiğim kadarıyla kronik sorunları mevcut. uzun vadede bineceğinizi söylediğinize göre avensis mantıklı geliyor. şayet elegant alırsanız , güvenliği tam donanım geliyor (VSC TRC ) . ben 2009 1.6 comfort kullanıyorum. lpg uygulattım. gayet memnunum. bu arada mondeo ve avensis , focus veya corolla parasına alınabiliyor. bu da bu arabaları mantıklı kılıyor. ayrıca 2.el olarak aralarında en hızlı olanı yine avensis. yolunuz pendiğe düşerse aracımı kullanır test etmiş olursunuz. performansı gayet yeterli geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben olsam herhalde mondeo alırdım bu üçünün içinden. avensis de iyi bir araba özellikle büyük motorlusunu almak isterdim. küçük atmosferik hiç çekilmiyor.

Yorum bağlantısı
Evren öz
2 saat önce, Murat Azalma yazdı:

avensis 1.6 lpgli olursa ekonomik ve sorunsuz olur. genel olarak sorunlarda ufak tefek çözümlenebilir sorunlardır. laguna da parça bulmak gerçekten problem. ayrıca çıkmacılar karaborsa gibi orjinal parça fiyatı istiyor. mondeolar keyifli araçlar fakat bildiğim ve forumdan takip ettiğim kadarıyla kronik sorunları mevcut. uzun vadede bineceğinizi söylediğinize göre avensis mantıklı geliyor. şayet elegant alırsanız , güvenliği tam donanım geliyor (VSC TRC ) . ben 2009 1.6 comfort kullanıyorum. lpg uygulattım. gayet memnunum. bu arada mondeo ve avensis , focus veya corolla parasına alınabiliyor. bu da bu arabaları mantıklı kılıyor. ayrıca 2.el olarak aralarında en hızlı olanı yine avensis. yolunuz pendiğe düşerse aracımı kullanır test etmiş olursunuz. performansı gayet yeterli geliyor. 

Eyvallah kardeşim allah razı olsun bunu söylemen bile yeter ne kadar dostane bir tavır sergilediğin konusunda 

2 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Estağfurullah. Mondeo ve Avensis çok satan, piyasada çok bulunan, sorun çıkarma olasılığı düşük ve çıkardığında çözümünü daha kolay bulabileceğiniz otomobiller.

Ben ikinci elinin kötü olmasına ve sorun çıkarmasına razı olacaksam farklı bir yönden avantajlı olmasını beklerim bir otomobilin, örneğin ikonik olabilir, çok performanslı olabilir, spor modeli olabilir vs. Laguna'da bunların hiç biri yok bence. Tabi ki alıp keyifle binip satabilirsiniz, kısmet bu işler. Ama bu denklemde mantığım Avensis diyor. Manuel olacağını varsayarak performans istiyorsanız Mondeo da alabilirsiniz (2.0 olduğu için). 5 ileri olması ivmelenmesinin kötü olduğu anlamına gelmez, hatta daha iyi bile olabilir.

Altı ileri olması performans açısından değil hocam sadece daha düşük devirde yakıt tasarrufu ve tabiki daha sessiz bir sürüş için demiştim bu arada verdiğin bilgiler için ayrıca teşekkür ederim kalbim her ne kadar laguna ve mondeo dese de uzun vadeli deyince ortak kanı avensise çıkıyor bu arada murat kardeşimin de dediği gibi bu araçlar cidden c sınıf otomobillerle aynı fiyata hatta daha düşük fiyata bile bulunabiliyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
21 dakika önce, Evren öz yazdı:

Eyvallah kardeşim allah razı olsun bunu söylemen bile yeter ne kadar dostane bir tavır sergilediğin konusunda 

Rica ederim sizden de allah razı olsun. bu forumun kültürü bu zaten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...