İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Makinesini Göndermeden Önce

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Motorunu felan sökersiniz pompaları tamam da en kolayı şu ve çok yararlı.

Kapaktan salata tabağı yapılıyor. Bugün iki tane yaptım üniversitede kullanmak için.

Aşağıda..

Sökmesi kolay, bazen torx vida oluyor ama hazırlıklı olunuz.

Arçelik salata tabağı:

IMG_5996.JPG

IMG_5995.JPG

oldukça kaliteli ve kırılmaya nisbeten dayanıklı camdır.

• Beğen 14
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçen bizim evdeki de kilidinden kırılmıştı, ben de söküp yapmıştım. Harbiden salata tabağı ama ağır bayağı :)

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Hocam aklıma getirdin. Bir Bulaşık makinası  tamir hikayem .Hem de yakın zaman da;

Bulaşık makinası tam su boşaltırken, yerler ıslanıyordu. Kaçak var dedim.   Eh, Elimiz anahtar,tornavida tutar ya. hortumlardan ,kelepçelerden vs  kaçırıyordur  deye araştırmaya başladım.

söktüm dağıttım ,  ters çevirdim ,bilumum yerleri kontrol ettim. yok,yok, her şey normal gözüküyor.  hiç sızıntı yok ama yer gene ıslanıyor.  Neredeyse makinayı  Cemi'n arabaya atıp servete götürecem . Servis çağırmayı ,kendime yediremiyorum. (garanti dışında ve bulunmayan parça dışında çağırmam) makinayı mutfağın ortasına alıp çalıştırdım. birde kahve aldım elime , el feneriyle gözlemeye başladım. Normal gidiyor. tam boşaltma  aşamasında  aa kendi giderinden değil ama  ortak kullandığı T giderden lavabonun bağlı olduğu  giderden su geri geliyor.(makina giderine bakmıştım lavaboda da sorun yoktu.)  neyse gidere baktım  gidere takarken bir  conta var sizlere ömür. Basınçla püskürtürken oradan kaçıyor.  söktüm  patlıcan yarısı kadar siyah bişi. Nalbura Gittim. bundan var mı deye  ,nalbur da 50 li yaşlarda  " abi hangi müzeden çaldın,  ben çırak iken bile hayal meyal hatırlıyorum. Bunlar kalmadı".deyip ,sırıtarak ufak bişi verdi bunu tak dedi.  siftah olsun deye de 1 tl adı.😀

Kıssadan Hisse, Her arıza göründüğü gibi olmayabilir. Birde servis çağırsam , kaça patlardı acaba.

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu bizdekiler arçelikle yaptığımız eski projeden kalan sıfır kasalardı. İçi boş. Sadece ön panel vardı

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
14 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Hocam aklıma getirdin. Bir Bulaşık makinası  tamir hikayem .Hem de yakın zaman da;

Bulaşık makinası tam su boşaltırken, yerler ıslanıyordu. Kaçak var dedim.   Eh, Elimiz anahtar,tornavida tutar ya. hortumlardan ,kelepçelerden vs  kaçırıyordur  deye araştırmaya başladım.

söktüm dağıttım ,  ters çevirdim ,bilumum yerleri kontrol ettim. yok,yok, her şey normal gözüküyor.  hiç sızıntı yok ama yer gene ıslanıyor.  Neredeyse makinayı  Cemi'n arabaya atıp servete götürecem . Servis çağırmayı ,kendime yediremiyorum. (garanti dışında ve bulunmayan parça dışında çağırmam) makinayı mutfağın ortasına alıp çalıştırdım. birde kahve aldım elime , el feneriyle gözlemeye başladım. Normal gidiyor. tam boşaltma  aşamasında  aa kendi giderinden değil ama  ortak kullandığı T giderden lavabonun bağlı olduğu  giderden su geri geliyor.(makina giderine bakmıştım lavaboda da sorun yoktu.)  neyse gidere baktım  gidere takarken bir  conta var sizlere ömür. Basınçla püskürtürken oradan kaçıyor.  söktüm  patlıcan yarısı kadar siyah bişi. Nalbura Gittim. bundan var mı deye  ,nalbur da 50 li yaşlarda  " abi hangi müzeden çaldın,  ben çırak iken bile hayal meyal hatırlıyorum. Bunlar kalmadı".deyip ,sırıtarak ufak bişi verdi bunu tak dedi.  siftah olsun deye de 1 tl adı.😀

Kıssadan Hisse, Her arıza göründüğü gibi olmayabilir. Birde servis çağırsam , kaça patlardı acaba.

Aynı hikaye bende de var. Aynen mutfağın ortasına alıp makinayı çalıştırıp çay içerken izlemeye başladım. Ama sonradan gideri açayım derken komple tıkandı ve lavaboda iptal oldu. Ancak tesisatçı marifetiyle bilahare gideri açabildik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Deterjan artığı temizlenir mi? Sağlıklı olur mu?

Siz dış yüzeyini kullanıyorsunuz zaten, deterjanla sürekli temas eden yeri ise iç yüzeyi yani problem yok. Biraz ağır kalıyor ama kullanılıyor. Salata tabağı da olur, içerisine sabun doldurulup hoş koku versin diye ortama konulabilir vs. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
26 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

Siz dış yüzeyini kullanıyorsunuz zaten, deterjanla sürekli temas eden yeri ise iç yüzeyi yani problem yok. Biraz ağır kalıyor ama kullanılıyor. Salata tabağı da olur, içerisine sabun doldurulup hoş koku versin diye ortama konulabilir vs. 

Çamaşır makinesi kapağı olduğunu bilen yurdum hanımlarının %99 u mutfağına sokmaz bunu :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Çamaşır makinesi kapağı olduğunu bilen yurdum hanımlarının %99 u mutfağına sokmaz bunu :)

Hemen en yakınımdaki kadınları düşündüm, haklısın Köksal :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Cemi'n arabaya atıp servete götürecem

ne zaman buluşuoz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Ayhan Asil yazdı:

deterjan camda kalmaz ki? Temiz işte. yıllarca yıkanmış hem de. 

bulaşık makinesinde deterjan olmuyor mu?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
20 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ne zaman buluşuoz

"Neredeyse" yi alıntılamayı unutmuşsun.

1 tl ye hallettim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
6 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Birde Serveti çağırsam kaç avro alırdı 

💰💰💰💰

4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ne zaman buluşuoz

Bulututlu ampliyi bitirince teste gideriz 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de motorunu sökmüştüm.. 

Duruyor evde :)

Testere yapıyorlar abi motordan :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Testere yapıyorlar abi motordan [emoji4]

Ben rüzgar türbini yapacaktım. [emoji3526]
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ana kartını ayıkladım ben de. O esnada kapak açma mandalı kırıldı bi şekilde. Söktüm dağıttım. Bi salata tabağı da bende var yani 😀

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
17 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

"Neredeyse" yi alıntılamayı unutmuşsun.

1 tl ye hallettim.

Makine değilde abi lavabonun altı akıtıyordu. Tesisatçıyı çağırdım adam malzemelerle geldi. Aynı zamanda benim hasta. Tam değişim yapacakken telefon geldi adama. Hocam dedi, benim acil çıkmam lazım. NASILSA MESLEKTAŞ SAYILIRIZ sen şunu hallediver, ha insan ha inşaat tesisat tesisattır , malzemeler 70 TL işçilik de senden olsun dedi kaçtı gitti. :)   Mal gibi kaldım orda. Biraz uğraştım ama yaptım. 

Aklıma geldi yazayım dedim.

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
35 dakika önce, Cem Dilmen yazdı:

Makine değilde abi lavabonun altı akıtıyordu. Tesisatçıyı çağırdım adam malzemelerle geldi. Aynı zamanda benim hasta. Tam değişim yapacakken telefon geldi adama. Hocam dedi, benim acil çıkmam lazım. NASILSA MESLEKTAŞ SAYILIRIZ sen şunu hallediver, ha insan ha inşaat tesisat tesisattır , malzemeler 70 TL işçilik de senden olsun dedi kaçtı gitti. :)   Mal gibi kaldım orda. Biraz uğraştım ama yaptım.  

Aklıma geldi yazayım dedim.

Tamircinin öyküsü geldi aklıma abi. Doktora "aynı işi yapıyoruz sen insan tamir ediyorsun ben araba" demiş, doktor da cevap olarak "ben motoru stop etmiyorum ama" demiş ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
On 19.12.2018 at 10:32, Köksal Yılmaz yazdı:

Tamircinin öyküsü geldi aklıma abi. Doktora "aynı işi yapıyoruz sen insan tamir ediyorsun ben araba" demiş, doktor da cevap olarak "ben motoru stop etmiyorum ama" demiş ;)

Köksal bey bir bayan hastayı ameiyat edecektim ameliyatı anlatıyorum eşi ve kendisine. Anlattım adam ağız yüz eğiyor falan. Sonra dedi ki hocam çok anlatmana gerek yok dedi meslektaş sayılırız. Ne iş dedim. KASABIM dedi. :)  Yalnız biz çıkardığımızı geri dikiyoruz dondurucuya koymuyoruz dedim. 😁

• Beğen 4
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...