İçeriğe Yönlendir

Focus I - Kompresyon Testi

Vahit Yalçınkaya

Recommended Posts

Çağlar Bayur
17 dakika önce, Ali Gök yazdı:

150 ye duster kalmadıydı bi ara ucuzladımı geri 

misal yani 300500300500 gibi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

50 idi 150 oldu daha naapsın

1 senede olmadı bu, 2011'den bahsediyorsun :)

Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bosch Servis'lerde carbon clean'in son fiyatı 180TL+KDV idi, geçen sene bu da. İnanılmaz rakam yükselmişti. Ama kurumsa sorun, şahane sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Ne gibi şahane sonuçlar iyimi kötümü??her ikiside çıkabilir diye düşünüyorum  kurumun doldurduğu  boşluklar açılıp iyice kompresör zayıflarsa sil baştan motor yaptırırız artık😁

Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bosch Servis'lerde carbon clean'in son fiyatı 180TL+KDV idi, geçen sene bu da. İnanılmaz rakam yükselmişti. Ama kurumsa sorun, şahane sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Ne gibi şahane ?😁kurumun doldurduğu boşluklar  temizlenince iyice kompresör kaybı olmasın?sil baştan motor yaptırırız artık neyse ortaya çıksın ak mı kara mı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 dakika önce, Vahit Yalçınkaya yazdı:

Ne gibi şahane ?😁kurumun doldurduğu boşluklar  temizlenince iyice kompresör kaybı olmasın?sil baştan motor yaptırırız artık neyse ortaya çıksın ak mı kara mı 

binlerce devirde çalışan bir metal yüzeyi herhangi bir gezgin / uçan malzeme dolduramaz. eya şöyle diyelim, sızlayan bir dişi fırçalayınca kanarsa, diş macunun kabahati olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

binlerce devirde çalışan bir metal yüzeyi herhangi bir gezgin / uçan malzeme dolduramaz. eya şöyle diyelim, sızlayan bir dişi fırçalayınca kanarsa, diş macunun kabahati olmaz.

Peki cc o zaman neyi ve nereleri temizliyor hocam biraz açabilirmiyiz üstün tecrübenizden konuyu bilgi edinelim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yakıtın geçtiği yerlerde oluşan yanma sonrası kurumları

kurumu merdiven basmağı gibi bir tabaka olarak düşünün, çıkıntı diyelim yani.

Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yakıtın geçtiği yerlerde oluşan yanma sonrası kurumları

kurumu merdiven basmağı gibi bir tabaka olarak düşünün, çıkıntı diyelim yani.

Ankara cc yapan bir kaç yeri aradım  km 258.00 diye yapmıyoruz diyolar segmanlardan dolayı yağ yakmaya başlar diye birşey dediler bir yerde dediki hava emiş in ordan bir yağdanlık dolusu motor yağı bas siboblari yağlasın kurumu söksün atsın dedi anlam veremedim hala düşünüyorum 😁sizce yapılır mi böyle bir şey?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
49 dakika önce, Vahit Yalçınkaya yazdı:

Ankara cc yapan bir kaç yeri aradım  km 258.00 diye yapmıyoruz diyolar segmanlardan dolayı yağ yakmaya başlar diye birşey dediler bir yerde dediki hava emiş in ordan bir yağdanlık dolusu motor yağı bas siboblari yağlasın kurumu söksün atsın dedi anlam veremedim hala düşünüyorum 😁sizce yapılır mi böyle bir şey?

Evet km yüksek ise kurumun kapattığı yerler sıkıntılı ise temizlik sonrası sübabta aşınma varsa ortaya çıkarır. Ama yağ bas dediği şey de aynı mantık :) yani CC de olsa yağda olsa sökülmesi istenen kurum :). Cc ile enjektör de temizleniyor. Tabi LPG varsa enjektör temizliği sürüşü etkilemez o başka

Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya
Bir saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Evet km yüksek ise kurumun kapattığı yerler sıkıntılı ise temizlik sonrası sübabta aşınma varsa ortaya çıkarır. Ama yağ bas dediği şey de aynı mantık :) yani CC de olsa yağda olsa sökülmesi istenen kurum :). Cc ile enjektör de temizleniyor. Tabi LPG varsa enjektör temizliği sürüşü etkilemez o başka

O zaman kendim yapıyım cc ye neden para verelim bostan yere nasıl yapicaz peki bi bilgin varmidir??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Vahit Yalçınkaya yazdı:

Ankara cc yapan bir kaç yeri aradım  km 258.00 diye yapmıyoruz diyolar segmanlardan dolayı yağ yakmaya başlar diye birşey dediler bir yerde dediki hava emiş in ordan bir yağdanlık dolusu motor yağı bas siboblari yağlasın kurumu söksün atsın dedi

manavlar servis açmasa iyi olurdu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...