İçeriğe Yönlendir

Birevim Hakkında Bilgisi Olan...

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Sefa Şerif

BDDK, bankacılık sektöründe faaliyet gösterir. Ekonomiyle ilgilenenlerin sıkça karşılaştığı bu kavram hakkında çok araştırma yaptım ve en sonunda bu yazıdan her şeyi öğrendim: https://borsanasiloynanir.co/bddk/ 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
(düzenlendi)

2014 Kasım ayında eminevim sistemine %25 peşinatla girip 2016 nisan ayında evimi teslim aldım, 5 yıllık ödeme planına göre borcumu geçen sene Kasım ayında bitirdim. Sistemin işleyişi ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım.

Eminevim bu sistemin ilk firmalarından, 90 lı yıllarda faaliyete başladı. Şu aralar isimleri birbirine benzeyen bir sürü şirket türedi. Benim dikkatimi çeken ise 90 dan bu yana bu işi yapan sadece iki firma varken bir anda ne oldu da iki sene içinde mantar gibi türemeye başladılar. 

Sistemi araştıranlar şunu akıldan çıkarmamalı, sonuçta bu bir ticari sözleşme. Karşınızda banka değil tüzel bir yapı var. Yani risk her zaman var. İnsanlar araştırıp maliyet hesabı yaptıktan sonra işlerine gelirse ve mantıklarına yatarsa bu sözleşmenin tarafı olurlar. Sistemi titan saadet zinciri gibi göstermek de haksızlık olur kanımca. Resmi kayıtlara ve usullere uygun bir geçici ticari ortaklık bana göre ve ticareti yapan herkes bu alanda risk almanın elzem olduğunu bilir vesselam.

tarihinde M. Asım Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...