İçeriğe Yönlendir

Focus III - Kışın Stop Ediyor

Ramazan İlkay

Recommended Posts

Ramazan İlkay

İyi günler benim focus 3 titanyum dizel aracım var. Kışın eksileri görünce arabayı çalıştırıyorum 2 veya 3 saniye sonra stop ediyor. 2. Defa yine deniyorum yine araç stop ediyor. Ama şöyle yapınca çalışıyor tam stop edecekken gaza basınca araba kendini toplayıp stop etmiyor. 0 ile 5 derecelerde ise arabayı calistirinca rölenti sanki stop edecekmiş gibi dalgalanıyor. Bunun için yaptığım işlemler mazot filtresinin değiştirmek ve enjektör temizleyici atmak oldu. Ama durum değişmedi. Sizlerden yardım istiyorum. Kilometresi 65.000 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir kez çalışırsa kızdırma bujisinin önemi kalmıyor. kaldı ki hiç çalışmayan kızdırma bjileri ile bile 9 10 denemede buz gibi havada çalışır.

Sorun başka bir şey olmalı. belki fazladan hava alıyordur ısınana kadar. MAF yada MAP sensöründen sonra bir emma manifoldunda bir yerlerde çatlak olabilir. ısınınca çatlak kapanıyordur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
15 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

bir kez çalışırsa kızdırma bujisinin önemi kalmıyor

Yeni nesil tüm araçlarda bujiler sürekli devreye girip çıkıyor.

Ben de oyumu bujilerden yana kullanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Tam stop edecekken gaza basıyorum araç stop etmiyor. Sanki bana arkadaşın dediği gibi bir yerden hava alıyor yada mazot geriye kaçıyor gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
51 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yeni nesil tüm araçlarda bujiler sürekli devreye girip çıkıyor.

Ben de oyumu bujilerden yana kullanıyorum.

neden öyle, yada öylemi gerçekten bir fikrim yok da araç çalıştıktan sonra stop etmesine neden olmaz. komple bozuk  kızdırma buji modüllü grand cherokee ile deneyimim bu yönde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Ramazan İlkay yazdı:

Onda sıkıntı yok dediler

hangi yöntemle test edildi kızdırma bujileri?

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Servise götürmüştüm onlar elektrik verdiler. Kıvılcım çıktı arıza yok dediler kızdırma da

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

bujiler olabilir , bir de neden rolanti düşüyor acaba onu sorgulamak gerekir , peki gaza yüklenip yol gittiğinizde yani motor ısındığında ayağınızı pedaldan çekince yine stop ediyor mu ?

ediyorsa rolantide sorun var demektir , öyle ise rolanti müşürü nü kontrol ettirin 

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Gaza basınca her şey düzeliyor. 

Calıştırınca gaza 2 sn basıp çekince herşey düzeliyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Her çalıştırmada bunu yapıyor mu yoksa uzun beklemeden sonra mı yapıyor?

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

15 saatte bir çalışıp işe gidiyorum havalar soğuk olduğunda hep yapıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kızdırma bujisinden olmadığını düşünüyorum. yine de buji o şekilde test edilmez. çünkü bazı bujiler 4.4 volt ile bazıları 7 volt ile çalışyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Ramazan İlkay yazdı:

Servise götürmüştüm onlar elektrik verdiler. Kıvılcım çıktı arıza yok dediler kızdırma da

tessiat kontrolü yapmışlar? buji kontrolü değil ki? söküldü mü?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Güler

Araç 1.5 dizel mi? Benim araç ta aynı sorunu yapmaya başladı. Bu gün servise götürdüm aracı bırakın bakalım dediler. Bırakmadım çünkü haftada bir yapıyor. Sizinki aracınız gibi daha sıklaşırsa götürmeyi düşünüyorum. servisteki usta yakıttan olabileceğini söyledi.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Servisteki ustaların hiç işlerinin ehli kişiler olduğunu düşünmüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

1.6 dizel benim araç. Shell kullandım yakıttan olur diye po ya geçtim hala devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
8 saat önce, Ramazan İlkay yazdı:

1.6 dizel benim araç. Shell kullandım yakıttan olur diye po ya geçtim hala devam ediyor. 

Shell'den PO'ya geçme nedeniniz neydi. Ben Shell'in yakıtının(mazot) ince olduğunu yanıcılığının  fazla olduğunu okudum internette. Bu zamana kadar sürekli opetten alıyordum değişiklik olsun diye en son Shell'den fulledim depoyu.

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Acaba mazottan mi diye düşündüm. Ondan değiştirdim. Ama sorun hala devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bence yakıt sisteminde bir problem var motor ilk calıstıktan sonra çok önemi kalmıyor kızdırmaların ısıtmaya devam etsede motor ilk hareketi yapıyor pıstonların yanma odasının sıcaklıgı anında değişiyor. yakıt hattı pompası vs vs..

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay
12 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:
5 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

bence yakıt sisteminde bir problem var motor ilk calıstıktan sonra çok önemi kalmıyor kızdırmaların ısıtmaya devam etsede motor ilk hareketi yapıyor pıstonların yanma odasının sıcaklıgı anında değişiyor. yakıt hattı pompası vs vs..

Ben biraz araştırdım. En çok uyan bana ya mazot filtresi bağlantı noktasından hava alması yada mazot geri dönüş hortumundan sıkıntı olması.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Merhaba arabam şimdi hiç çalışmıyor. Mazot pompalandi sprey sıkıldı buna rağmen yine çalışmadı. Bilgisayara bağlanıyor ama hatayı göstermiyor. Usta büyük ihtimalle krank sensörü sıkıntılı bunu değiştirip bakacağız dedi.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

İlk mesajınızı okurken aklıma Ford Ka'nın rölanti valfi arızası geldi. 

Krank devir sensörü sıkıntılı olunca araba sürekli tekliyor, yanlış ateşleme zamanından dolayı da çok geç çalışıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...