İçeriğe Yönlendir

2015 Tiguan Lounge Mı -2012 XC60 D3 mü?

Kerem Çakır

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Abi sen arabayı sat bende hanımı ikna edem verem tiguanı sana. Ustada hazır nasıl olsa. Şaka bir yana otomatik tiguan tam sana göre abey.

senin tigu otomatik mi?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
senin tigu otomatik mi?

Yok otomatik değil. onun için emmiye otomatik tigu önerdim. Benimki şakaydı. Şimdiki aklım olsa otomatik alırdım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Yok otomatik değil. onun için emmiye otomatik tigu önerdim. Benimki şakaydı. Şimdiki aklım olsa otomatik alırdım.

emmiye başka özel bir araç olsa bence daha uygun olur. Şu an düşünemiyorum ama bulacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
4x4 tiguanlar benzinli yok. dizelde 2.0 vergisi gerek mtv gerekse ötv den yansımalar.

Hocam bundaki 4*4 sizce dağda ne yapabilir. Çakma 4*4 bence. Ha gerçek arazi aracı lazımsa ikiside olmaz.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi sen arabayı sat bende hanımı ikna edem verem tiguanı sana. Ustada hazır nasıl olsa. Şaka bir yana otomatik tiguan tam sana göre abey.

Kaç beygir ?
Ve Hedef saptırıyorsun. [emoji23]

Beğeniyorum bunu.
Ancak bir üst sınır koydum.
En fazla 80-90 bin gibi para bağlamak istiyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaç beygir ?
Ve Hedef saptırıyorsun. emoji23.png
Beğeniyorum bunu.
Ancak bir üst sınır koydum.
En fazla 80-90 bin gibi para bağlamak istiyorum.

150 ve fakat ikinci eli az sayıda ve çok yeni. O nedenle fiyat daha düşmemiş. 80-90 larda eski kasa tiguan var tabi ama 2.0

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Kaç beygir ?
Ve Hedef saptırıyorsun. [emoji23]

Abi şimdi otomatik kullanan kesinlikle Manuel’de sıkıntı yaşıyor. Alışamıyor ondan dedim. Birde manueller 125 bg otomatikler 150 bg.,ha bizimkide 150 bg civarı. Yazılım var.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
7 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Hocam bundaki 4*4 sizce dağda ne yapabilir. Çakma 4*4 bence. Ha gerçek arazi aracı lazımsa ikiside olmaz.

dağın neresinde? Normal kısımlarında sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2,0 tiguan uyar bana.
4x4 olursa iyi olur. Olmasa da olur. Sorun değil.

Ama otomobil istemiyorum. Bu net.
Yüksek araç istiyorum.

Abi şimdi otomatik kullanan kesinlikle Manuel’de sıkıntı yaşıyor. Alışamıyor ondan dedim. Birde manueller 125 bg otomatikler 150 bg.,ha bizimkide 150 bg civarı. Yazılım var.

Çok ciddi bir sebep olmadıkça manuel almam artık heralde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
2,0 tiguan uyar bana.
4x4 olursa iyi olur. Olmasa da olur. Sorun değil.
Ama otomobil istemiyorum. Bu net.
Yüksek araç istiyorum.

Çok ciddi bir sebep olmadıkça manuel almam artık heralde.

Abi biliyorsun genelde 2.0 motorlu araçlar kullanıyorum. Mondeosundan tut Audi a4 den a6 BMW kadar. Arada bir 1.6 araçlarda alıyorum. Dikkat edersen 1.6 motor araçları aldığımda genelde hemen satmaya değiştirmeye çalışıyorum. Nedeni keyif alamama. Bu saatten sonrada seni 2.0 aşağısı kesmez diye düşünüyorum. Ha hız mı yapıyoruz yok. Ama gücün ayağımın altında olduğunu bilmek homurtusunu dinlemek ve yeri geldiği zaman keyif almak için 2.0 motor. Keşke vergi sistemi izin verse 3.0 motora binebilsek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi biliyorsun genelde 2.0 motorlu araçlar kullanıyorum. Mondeosundan tut Audi a4 den a6 BMW kadar. Arada bir 1.6 araçlarda alıyorum. Dikkat edersen 1.6 motor araçları aldığımda genelde hemen satmaya değiştirmeye çalışıyorum. Nedeni keyif alamama. Bu saatten sonrada seni 2.0 aşağısı kesmez diye düşünüyorum. Ha hız mı yapıyoruz yok. Ama gücün ayağımın altında olduğunu bilmek homurtusunu dinlemek ve yeri geldiği zaman keyif almak için 2.0 motor. Keşke vergi sistemi izin verse 3.0 motora binebilsek.

Focus1 2.0, Mondeo2, Mondeo3 tekrar Mondeo3, Qashqai. Hepsi de basınca giden. Keyif veren araçlardı.

Teknoloji gelişti. Basınca gitsin. 1.0 da olur default_smile.png Ama gidecek.

80-90 a 4x4 tiguanlar mevcut.

Bugün bakmıştım onlara. İstanbulda güzel bi siyah görmüştüm default_smile.png

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Basınca gitsin. 1.0 da olur default_smile.png Ama gidecek.

Basınca gidecek birde homurdana homurdana gidecek ki keyif tam olsun. Et yemeği yedikten sonra ardından tatlı iyi gider. Bide çay oldumu peeeeh ;) aynı bu şekilde olmalı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Emmi artık düz vites kullanmaz bana kalırsa, hele ki dsg varken mümkünü yok:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

2.0 TDCI Powershift Kuga’nın verdiği zevki unutamıyorum.
Yokuşları gaz pedalının ucunda çıkmak, 100 ile giderken dipgaz yaptığımda, yolu parçalarcasına gidişi hayranlık uyandırmıştı bende.
Ama yakıyordu.
2013 yılında 100₺ lik mazotla uzun yolda dikkatsiz ve nispeten hızlı kullanımda 250 km gidip geldiğimde kırmızı lamba yanıyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Xtrail ile Qashqai aynı araç.. 

Alt yapı da aynı.. 

Şehir içi kısa mesafe (2-3 km mesafe) 10 litre yakar.. Uzun yolda yakmıyor. 

Hem asfalt hem arazi bence başarılı, ancak asfalt performansı için araç biraz sert düşünülmüş. Tiguan test ettim yüksek hızlar için Qashqai daha iyi. Ama bozuk yollar için tiguan daha konforlu.. 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Xtrail ile Qashqai aynı araç.. 
Alt yapı da aynı.. 
Şehir içi kısa mesafe (2-3 km mesafe) 10 litre yakar.. Uzun yolda yakmıyor. 
Hem asfalt hem arazi bence başarılı, ancak asfalt performansı için araç biraz sert düşünülmüş. Tiguan test ettim yüksek hızlar için Qashqai daha iyi. Ama bozuk yollar için tiguan daha konforlu.. 

Emmi sizin dusundugunuz fiyatlara ben de bakiyorum suv biseyler ,butun sartlar degerlendirildiginde sehirli olacaksa en makul olan tiguan bence ,crv ,xtrail,kuga ,kaskayi ,volvo hepsi degerlendirildiginde yasi daha genc bir tiguana ulasmak en kolayi.d segment olmak zorunda degilse tiguan tek kaliyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
30 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

d segment olmak zorunda degilse tiguan tek kaliyor

D saplantım yok.. Tiguan yeter bana. 

Tiguanda kullanılan 2,0 TDI motor nedir nasıldır..?

Şanzıman muhtemelen 6 ileri DSG (Yağlı olanlardan)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...