İçeriğe Yönlendir

S - Max - Birde Benden Dinleyin

Muhammed Lütfullah Bozkurt

Recommended Posts

Servet Aydın
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

focusa kaça takılır webasto

Hesaplama abaküs ile yapılacak. Keşif vs filan var. İki gün lazım 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Ptc akuyu kullanir. Elektrikten isi uretir. Webasto direkt olarak mazot kullanir. Ayri hatti vardir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ptc 1 kw ısıl güç üretir iken yakıt inanılmaz artar. Yaklaşık 90 amperi görür sistemden çekilen akım.  Webasto ise 40 watt ve eser miktarda yakıt harcar. Saatlik yarım litreyi geçmez tepe noktada. Webasto verim olarak ptc den çok ileride bir sistem 

9 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Ptc akuyu kullanir. Elektrikten isi uretir. Webasto direkt olarak mazot kullanir. Ayri hatti vardir

Ptc elektrik tüketiyorsa neden yakıt artıyor, motor çalışırken her türlü şarj etmiyor mu nasılsa?

Fluenceda da ptc mevcut :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

birazda ben katkı yapayım konuya ;

bende yaklaşık 2 yıldır s-max kullanıcısıyım araç şehir içi dur kalklarda 9 yada 9,5 arası geziyor uzun yolda yol bilgisayar ekranına göre çok düz stabil sürüşte 5 litrelerde seyahatlerim oldu en sevmediğim tarafı araç motoru çok gürültülü çalışıyor, içeriye fazla motor sesi  gelmiyor ama dışarıda bildigin transit .kalıbına göre iyi çekişi var denebilir üst ufak torpido gözü sıcakta kavruldu kırıldı bulmak zor bulursan da ucuz sayılmaz vites körüğü çabuk yıpranıyor .koltukları aile otomobiline göre çok dar daha önceki aracım volvo v70 ti accaip rahat

gelelim iyiliklerine ben uzun yol seyahatleri için üretildim diye bağırıyor makina 7 kişiyiz herkes keyfi tıkır yolculuklar yapıyoruz klima yeterli derecede frenlerini seviyorum dozajı iyi sınıfına göre yere asılıyor alet kullanırken minivan değil otomobil kullanır gibi eşya gözleri bakımından iyi ben bagj işini üzerine port baglayarak çözdüm malum 7 kişi olunca yer kalmıyor aracın adını bence sakla-max olarak değiştirebiliriz.genel manada mutlu mesut bir aile aracı bize bu aracı sevdiren gurbetçi kardeşlerimize ayrıca teşekkür ederiz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ptc elektrik tüketiyorsa neden yakıt artıyor, motor çalışırken her türlü şarj etmiyor mu nasılsa?

Fluenceda da ptc mevcut :)

Elektrik tüketen her şey yakıtı arttırır zira dinamoya güç bindiriyor. Dinamo da enerjisini motordan alıyor sonuçta :)

Renault'lar 10 seneden fazladır PTC ile geliyor. Ford daha yeni keşfetti :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
23 dakika önce, Mustafa Ortataş yazdı:

birazda ben katkı yapayım konuya ;

bende yaklaşık 2 yıldır s-max kullanıcısıyım araç şehir içi dur kalklarda 9 yada 9,5 arası geziyor uzun yolda yol bilgisayar ekranına göre çok düz stabil sürüşte 5 litrelerde seyahatlerim oldu en sevmediğim tarafı araç motoru çok gürültülü çalışıyor, içeriye fazla motor sesi  gelmiyor ama dışarıda bildigin transit .kalıbına göre iyi çekişi var denebilir üst ufak torpido gözü sıcakta kavruldu kırıldı bulmak zor bulursan da ucuz sayılmaz vites körüğü çabuk yıpranıyor .koltukları aile otomobiline göre çok dar daha önceki aracım volvo v70 ti accaip rahat

gelelim iyiliklerine ben uzun yol seyahatleri için üretildim diye bağırıyor makina 7 kişiyiz herkes keyfi tıkır yolculuklar yapıyoruz klima yeterli derecede frenlerini seviyorum dozajı iyi sınıfına göre yere asılıyor alet kullanırken minivan değil otomobil kullanır gibi eşya gözleri bakımından iyi ben bagj işini üzerine port baglayarak çözdüm malum 7 kişi olunca yer kalmıyor aracın adını bence sakla-max olarak değiştirebiliriz.genel manada mutlu mesut bir aile aracı bize bu aracı sevdiren gurbetçi kardeşlerimize ayrıca teşekkür ederiz

Ben şok  :D volvo v70 e binmedim ama s max koltuğu darsa piyasadaki araçların %99 u dar gelir.

2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Elektrik tüketen her şey yakıtı arttırır zira dinamoya güç bindiriyor. Dinamo da enerjisini motordan alıyor sonuçta :)

Renault'lar 10 seneden fazladır PTC ile geliyor. Ford daha yeni keşfetti :)

2008 s maximde vardı yahu o kadar da değil. Diğer modellerden Tr de kırpmışlardır Otosan sağolsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Köksal Yılmaz yazdı:

2008 s maximde

Sümbül'de olan donanımı smax'e koyan Ford'a selam olsun :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben şok  :D volvo v70 e binmedim ama s max koltuğu darsa piyasadaki araçların %99 u dar gelir.

2008 s maximde vardı yahu o kadar da değil. Diğer modellerden Tr de kırpmışlardır Otosan sağolsun.

S-Max'ın özellikle ön koltuklarının yan destekleri çok kuvvetli. Vücudu saran bir yapısı var. Bu sebeple bazı kullanıcılara dar gelebilir. Ben bu şekilde olan, vücudu saran koltukları daha konforlu buluyorum. Virajlarda ve bozuk yollarda beni yormuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
2 saat önce, Mehmet Atlıhan yazdı:
Koltuklar oldukça rahat. 

Arka perdeler çoğu Smax da yok.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bende de arka perde yoktu ama ihtiyacım da olmadı zira orjinal kararmış camlar zindan gibiydi dışarıdan bakınca(hiçbir aracımda bu koyulukta film olmadı). Full+full böyle bişey demek ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

İlk sahibinden aldım, iki aydır biniyorum. Titanium diye geçiyor ama bayağı bir ektrası var. 27aea4b8e2043ae390e2385ef68b89fc.jpgc6509507b1b51363a01654d6d2f62850.jpg5bc233a1482f48dae9eef29c4ab79711.jpgb16bf975467b3161ee260c70219ef915.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
On 24.12.2018 at 11:24, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mondeo 4 ile aynı olmalı bu... 

On 24.12.2018 at 12:55, Köksal Yılmaz yazdı:

Evet abi aisin af 21 var,

1. Yakıt sarfiyatı muadillerine göre yüksek (Yakıt konusunda gayet ekonomik sürüşüm var)

Şehiriçi 10 lt, dışı 8 lt gibi yakıyordum. Araç full dolu olursa uzun yolda 10 lt yi de görüyor 120 km ile. PTC güzel yakıt harcar. 18 inç 235 taban lastiği de unutmamalı.

2. Araç çok geç ısınıyor ve 90' ı hiç görmüyor (Termostat diyorum fakat ustam bunlar pejolarla aynı hep ısınma sorunu var dedi)

Bende böyle bir sorun hiç olmadı.

Yakma denmiyor bir saatten sonra. İçiyor demek daha doğru olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Konu ile alakası yok forumda acemiyim bu resim ekleme konusunda yardımcı olursanı sevinirim

şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan
Konu ile alakası yok forumda acemiyim bu resim ekleme konusunda yardımcı olursanı sevinirim

şimdiden teşekkürler

Bu şekilde alt sağda çıkan ok işaretine basıp konu açıyorsunuz. Sonra altda foto ekleme bölümüne ekliyorsun. Tapatalk programı bu şekilde eb6a7ad7316b843d7923727ea01d356d.jpge685da84790104c9bfb353bcc9a1a2e3.jpg

Yorum bağlantısı

yahu bizde webasto varmı yokmu

Birde spoiler ve body kit nerden bulacaz. Araba ciplak sanki böyle

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
2 dakika önce, Muhammed Lütfullah Bozkurt yazdı:

yahu bizde webasto varmı yokmu

Birde spoiler ve body kit nerden bulacaz. Araba ciplak sanki böyle

Webasto varsa eğer kaputu açınca önde etiketi göreceksiniz. Ayrıca ön şöför kapısının olduğu direkte de etiketi var. Bizdeki Webasto ön sağ çamurluğun orada. Egzozu da orada. Bir bakın siz de. 

Yorum bağlantısı
11 dakika önce, Ferhat Genç yazdı:

Webasto varsa eğer kaputu açınca önde etiketi göreceksiniz. Ayrıca ön şöför kapısının olduğu direkte de etiketi var. Bizdeki Webasto ön sağ çamurluğun orada. Egzozu da orada. Bir bakın siz de. 

Bakacam. Yarın.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Eğer araç gümrük girişli değilse yoktur. Webasto yu soğuk ülkeler için yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
1 dakika önce, Mehmet Atlıhan yazdı:

Alakası yok 

Türkiye satışlı araçların hiçbirinde Webasto yok. İstanbuldaki Ford servisleri bile bilmiyorlar sistemi. Ancak opsiyon olarak araca ekletilir. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
1 dakika önce, Mehmet Atlıhan yazdı:

Türkiye de hiç olmayabilir. Soğuk ülkelerde oluyor demek yanlış olur. 

Soğuk ülkelerde daha yaygın diyeyim o zaman. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Getiren firma ile alakalı bence, sadece ford değil diğer markalarda da durum böyle, Türkiyede Avrupadan daha soğuk bölgeler var. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...