İçeriğe Yönlendir

Cep Telefonu Üzerinden İnternet Paylaşımı (Hotspot) Ücretli Oluyor.

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Haberi ilk okuduğumda troll denemesi sandım ama maalesef doğruymuş. Firmalar artık sinekten yağ çıkarma moduna girdiler. Parasını verip satın aldığımı internet paketini bile nasıl kullanacağımıza karar veriyorlar. Ne diyelim. Sözün bittiği yer. Aslında söylenecek çok şey var ama neyse...

https://www.webtekno.com/2019-hotspot-parali-h59719.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elektrikteki Kayıp kaçak bedelinden farkı yok bunun. :)

Yani ben iş için paylaşım açıp, notebookumu telefona bağlasam 9 lira ödeyeceğim.

Nedenmiş.

Açıklamaları neymiş.  ?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

artık normal karşılıyorum, okadar çok abzürt durumlar varki hiçbirşeye şaşıracak durumumuz kalmadı.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
49 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Hotspot kullanımını nasıl tespit edecekler ?

Telefona yüklenecek bir uygulama ile yapılabilir ancak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Murat Gedik yazdı:

Telefona yüklenecek bir uygulama ile yapılabilir ancak.

Trafik analizi ile yapılır

Makinenize şebeke ayarı gelirse yüklemeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Bu haber, internet ve sosyal medyada epey infial yaratmış ama bence yanlış yorumlanıyor. Ben okuduğumda şöyle anlıyorum/anlamak istiyorum. Turkcell kendi paketinizdeki internet kotanızı kendinize ait diğer hatlarla veya başka hatlarla (hotspot yapmadan da) paylaşmanıza olanak sağlıyor. Örneğin iki tane hattınız var. Siz birine 4GB paket aldınız diğer hattınızın internet paketi yok; 9 TL daha verip bu 4GB kotayı diğer hattınızla ortaklaşa kullanabiliyorsunuz.. Bunu ben neden mi böyle anladım. Yıllar önce Turkcell'e başvurmuştum böyle bir paket çıkarın. İstediğimiz kişiyle internet kotamızı paylaşalım diye😉  Sonunda çıkarmışlar. 9 TL ücret almayı da ihmal etmemişler ama. İnşallah doğru anlıyorumdur. 😀

Bugünlerde iyimserliğim mi üstümde nedir😁

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Parasını vererek satın aldığım bir hizmeti yine para vererek kullanmak çok saçma. Birilerinin dava açması lazım .

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

10 lira vereyim de susun diyen babayigit cikacak mi [emoji16]

Karsidan gelen aramalara da aranandan para kesin. Bunu firmaya sunsam bama pay verir mi acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok komik ya.

Hah dur şuradan da alayım diyip alıyorlar.. Ötv gibi :)

Sanırım bir tek kulak arkası kaldı Mehmet bey :) Ne var ne yok üst üste biniyor :( 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Burda teknik olarak bir yanlış anlaşılma var gibi geliyor. Ya da ben öyle olsun istiyorumdur. Sanırım normal tarifenize ek olarak alabileceğimiz sadece diğer cihazlar için kullanılabilecek bir ürün bu. Örnekte geçen ürün 2 GB 9 TL, mesela 50 GB 100 TL gibi. Bu paket alınınca mobil tarifdemdeki GB larımı değil ortak bağlantı paketimdeki örnekteki gibi 2 GB veya 50 GB dan harcayacak sanırım. Diğer türlüsünü düşünmek bile istemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Ben telefonun interneti cogunlukla laptobumda kullaniyorum. 

Her baglandigimda ucret mi odeyecegim yani. 

Gerci vodafonedayim ben ama o da bir aure sonra bunu yapar. 

Turkcell jullananlar derhal hatlarini baska operatore tasimali. 

Digerleri boyle bir uygulamada musteri kaybi oldugunu gormeli bence. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...