İçeriğe Yönlendir

Kızıl Şah İmparator ll. Elegance

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Kardeşim kullanırken içini çektim :) makam şoförü lazımmış amad4255b3a2c11da5af5f6baec0859ef89.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kardeşim kullanırken içini çektim :) makam şoförü lazımmış ama

Yetmez ama evet :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
23 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Yönetime şikayet butonu nerde, foto yok merakta kaldık.

Profil fotoğrafı nedir la öyle :D

Yorum bağlantısı

süt oğlanın bile daha fazla resmi vardı

roma imparatoruna bumu layık görülüyor :D

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bir dahaki takasta üstüne bir de iyi fotoğraf çeken telefon alalım sana. :)

Hayırlı olsun, müptela olması kolay, vazgeçmesi zor bir otomobil. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bir dahaki takasta üstüne bir de iyi fotoğraf çeken telefon alalım sana. [emoji4]

Hayırlı olsun, müptela olması kolay, vazgeçmesi zor bir otomobil. :nazar:
Sürüşü biraz 403 gibi tek eksik ventil sesi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Kaç yaşında, kaç km de imparator?
2001 model 350 bin de
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Havalar erken kararıyor sanayi desen erkenden kapatıyor.

Ufak tefek elektrik hatası vardı. Bir ampulü patlak diyordu. ( Ampulü söylemiyor w210 da. W203 w211 de en küçük ampulü bile ismi ile anıyor :) )

Sis farı yanmıyordu ben ona yormuştum.

Neyse ara ara da abs bas ESP devre dışı kalıyordu. Önceki w203 den de onun derdini biliyorum fren pedal müşiri hatası. Sonra dikkat ettim fren lambası yanmıyor. Dedim kesin müşir. Müşiri söktüm test ediyorum vs elimle yok. Dayanamadım nasılsa bozuk. Deli emin gibi bir dağıtatım dedim toplarsak belki çalışır inş. İçinde bir yay var 4 tane pin iki iki pedala basınca yay boşa çıkıp fren lambası yakıyor. Yani o kadar basit ki içinde gram elektronik devre yok. Hatta baktım 88 meredes w124 e bile aynı parça kodunu veriyor. ben de bekliyor ESP bas asr bu kadar sistemi etkileyecek bir devre olacak.

Bu arada yetkili mengerler servisi arayıp sordum parçayı. İşteyken 100 lira dedi. Parçacıyı aradım 110 dedi :). İkisi de sipariş çekmek lazım sistem yılbaşı diye kapalı dedi. Meğer parçacı da serviste aynı yerden çekiyor parçayı. Yetkili servis fiyatı daha ucuz olması güldürdü.

Neyse daldan Dala atladık.

Bir yandan kapıda araçla uğraşıyor bir yandan forumlarda sorunun çözümünü arıyorum.

Birisi yazmış far anahtarı arkasında yedek sigorta kutusu var 2. Nolu sigorta değiş diye. Söktüm sigorta sağlam. Taktım. Yakında diğer sigortaları kontrol ettim hazır açmışken sonra bir daha frene bastım stoplar geldi . Ama bir stop kısık yanıyor. Forumun tekinde benzer şekilde sağ yanıp sol yanmayan biri olmuş. Ampulü söküp bakınca ampül dibinin eridiğini söylemiş. Değişince düzelmiş abs bas asr ESP hatası. Duyu elledim ampulün şiddeti değişiyor. Ampül söküp dibini kontrol ettim ampulü sağlam ama duy tırnakları tam basmıyor gibi . Tekrar ampulü yerine duyu stoba taktım.
Stoplar kendine geldi. Bir kaç turladım hata vermedi. Önceki ampül hatası da gitti. Tüm malfactionlar gitti yani [emoji14]

Bu arada ön sis farının teki de yanmıyordu artık yanıyor. Ne alaka bilmiyorum ama düzelmesi güzel oldu.

Ha bir de kışlık lastik aldım ug8

Üstündeki lastiklerin ikisi Pirelli ikisi matador diye marka [emoji14] diye görmüştüm.

Meğer öyle de değilmiş arka tekerin biri rft Pirelli 3 tanesi matador :)

Araba rot ayarı bozuk gibi geliyordu. Hafif çekmesi vardı. Galiba ondanmış.

Onu da çözdük sayılır.

Vites topuzu sipariş ettim ama elinde yok galiba n11 den haber çıkmadı. Başka yerden tekrar sipariş edecem yarın. Sonrada deri işleri yapılırken orjinali yeniletirim.

Çok uzun oldu beeb4740bc789f267bf63d2b4f6ab553c5c.jpg19ada51a7a1208f5a05014740858890b.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bugün Akif usta ile kulağını çınlattık.
Selam söyleseydin toprağıma. Audiyi sattı dedin mi :)
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
8 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Selam söyleseydin toprağıma. Audiyi sattı dedin mi :)

Dedim. Onu da mı sattı yahu dedi. :) 

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Hayırlı uğurlu olsun aracınız. Güle güle kullanın

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Serhan Kaya yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun aracınız. Güle güle kullanın

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serhan bey tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
9 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Çok uzun oldu bee

Bu haliyle mi biniyormuş eski sahibi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu haliyle mi biniyormuş eski sahibi?
Valla çözemedim. Cihaza da bağladık alırken bir hata yoktu şansa bana denk gelmiş de olabilir
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

O kadar uğraşıyorsun Mustafa. Valla helal olsun 

Şubeye sokup yapıyor galiba sıcak sıcak

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

İyi günlerde kullanın. Evladiyelik arabalar. Hep istemişimdir param olsa ikinci arabam olarak garajda kalsa. 50 yıl sonranın klasik İmpala, Eldorado, Plymouth, Buick’leri bunlar olacak. Ve o zaman torunlar keşke dedemizden bir tane kalsaydı diyecekler. 

Yorum bağlantısı

kadran bitiyormu kadran. kesin test etmişsindir :D 

fahriyle mercedes kovalayan adam bunla ne yapar onlar düşünsün :nargile:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
kadran bitiyormu kadran. kesin test etmişsindir [emoji3] 

fahriyle mercedes kovalayan adam bunla ne yapar onlar düşünsün :nargile:
Daha alışıyorum zorlamadım. 5de 200 ü gördüm bıraktım ağır kasa hızlandıkça hafifliyor sanki. E180 bulup denemek lazım. Motor egsoz sesi güzel geliyor. Ama V6 makina Hakkı. 163 lük makina ( beygirler tabi kaç şuan bilmiyoz) yılların yolların yorgunluğu illa olacak.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...