İçeriğe Yönlendir

Kaliteli Tahin Helvası Sorunsalı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bittim tükendim. Eski helvaların malesef yeni yetme" plaza bebeleri" tarafından idare edilen meşhur şirketlerde bile emulgatör ve glikoz kullanımından mı artık ne ise düzgün helva bulamaz oldum.

Bıçakla keserken hışır hışır yapacak, tahin ve susam kokusu bulunacak. Bunlar yok olmuş. Sanki patates püsesini şekerle karıştırmışlar bize 6.95 e satınca başları göğe eriyor plaza bebelerinin.

İStoç'ta bir üretici vardı yıllar önce kapandı. Teneke kutuda helva yapıyordu. Halihazırda bir tek kaliteli helvayı SOMA da KARCOĞLU helvacısında buluyorum.

Ne koska ne hacı bekir..seyidoğlu.. hiç biri helva yapamaz olmuş..

İstanbul'da düzgün helva nerden alabiliriz? Yahut kargo ile anadoludan? BAhsettiğim kriterlerde olacak ama.

karcoğlu misal:

http://www.somaolay.com.tr/meshur-soma-helvasi-ve-helvaci-sagir-ahmet.html

Ancak bunların da plaza bebesi olması muhtemel çocukları önümüzdeki yıllarda kaliteyi geliştirecek, öhöm, bozacaklar..

Acil yardım.

Belgeseli: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Trabzon beton helva.Kesinlikle bu zamanda bulabileceğiniz en iyi helvalardandır.İnternette yazarsanız siteside var.Ben hemene her yaz memlekete gittiğimde uğrarım.Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çanakkale Kadir Usta... Tahin helvası da var. Beğenerek tüketiyoruz.

Adresi özelden alayım hocam. Bi deneyin. Gerçi yola gelmiyor pek. Yağını bırakıyor. Yine de denemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Eskisehir'deki Taninmis Helvacidan orada oturan bir forumdasimiz size yollayabilirse bir denemenizi tavsiye ederim. Ben gidersem Ocak gibi size alıp yollarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Bursa Balikesir yolu uzerinde Mustafakemalpasa ilcemiz yeraliyor. Burada hergun sicak helva döken Şentürk helvacisi bulunuyor. Yolunuz duserse tavsiye olunur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Hocam; Adana'nın çok bilinen bu helvacısının bir şubesini  yakın bir arkadaşım Kadıköy de açtı.

İsterseniz deneyin .Ben çok beğendim desem de,  çok anlamam. Yolunuz düşerse hazır sıcak  tahin,doğal susamdan hemen makine da yapıp veriyorlar. beğenmezsek basarız mekanı.

İşletmecisi Fahri bey ismimi verirseniz.,Kargoyla  yollar.

6aqZYP.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bittim tükendim. Eski helvaların malesef yeni yetme" plaza bebeleri" tarafından idare edilen meşhur şirketlerde bile emulgatör ve glikoz kullanımından mı artık ne ise düzgün helva bulamaz oldum.
Bıçakla keserken hışır hışır yapacak, tahin ve susam kokusu bulunacak. Bunlar yok olmuş. Sanki patates püsesini şekerle karıştırmışlar bize 6.95 e satınca başları göğe eriyor plaza bebelerinin.

İStoç'ta bir üretici vardı yıllar önce kapandı. Teneke kutuda helva yapıyordu. Halihazırda bir tek kaliteli helvayı SOMA da KARCOĞLU helvacısında buluyorum.

İstanbul'da düzgün helva nerden alabiliriz? Yahut kargo ile anadoludan? BAhsettiğim kriterlerde olacak ama.

karcoğlu misal:

Ancak bunların da plaza bebesi olması muhtemel çocukları önümüzdeki yıllarda kaliteyi geliştirecek, öhöm, bozacaklar..

Acil yardım.

Belgeseli: 

Sen hele Okyay helvayı ye. Hayatında böyle birşey gördün mü diye şüphe edersin

Mersin Tarsus ilçesinin helvası

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Ali Kama, Oktay Usta programlarında bu markayı kullandığını gösterir reklam ederdi. Kendim de bu marka helvayla büyüdüm, ne zaman Nazilli'ye gitsem bolca alırım hem helvasını hem tahinini, diğer markaları asla beğenemiyorum artık. Susamı iri yerli susamlardan kullanıyorlar hemen camekanın arkasında herkesin görebileceği alanda pırıl pırıl.

Nazilli'ye gittiğimde kargolayabilirim Hocam eğer kargoları yoksa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
12 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Hocam; Adana'nın çok bilinen bu helvacısının bir şubesini  yakın bir arkadaşım Kadıköy de açtı.

İsterseniz deneyin .Ben çok beğendim desem de,  çok anlamam. Yolunuz düşerse hazır sıcak  tahin,doğal susamdan hemen makine da yapıp veriyorlar. beğenmezsek basarız mekanı.

İşletmecisi Fahri bey ismimi verirseniz.,Kargoyla  yollar.

6aqZYP.jpg

gidip denerim. çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Okyay gerçekten iyiydi, şu an halen aynı mıdır bilmiyorum.

Aynı aynı. Eşim başka helva yemez. Bildim bileli okyay helva yer. Nerelerden ne aldım tatillerde kesinlikle yemedi. Hiç tadı değişmedi der çocukluğumdaki aynı tad der
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
34 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

karcoğlu misal:

Acil yardım.

Belgeseli: 

Hacı serif denizli.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

Katılıyorum Okyay fıstıklı helva teneke kutu. Bizim burda marketlerde bulunuyor. Ama sizin oralara ulaşıyor mu bilmiyorum hocam.

1-kg-fistikli-he-147-15-B.jpg

tarihinde Fazlı Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Hacı serif denizli.
[emoji106]
İstanbul'da epey şubeleri var, ayrıca internetten sipariş alıyor.
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Trabzon beton helvası çok güzeldir. İsmi beton. Rize'de Üçel helva vardır. Zaman zaman Rize' den İzmir'e dönerken istiyorlar. Getiriyordum.

Üçel Helva'nın, hepsiburada da satışı var. Tavsiye olunur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bekletince yağı çıkıyor mu? bıçakla keserken yerken hafif çıtırtı yapıyor mu? 

Yorum bağlantısı

karcoğlu misal:

Acil yardım.

Belgeseli: 

https://tr.foursquare.com/v/tun%C3%A7-helva-ve-%C5%9Fekerleme--aya%C5%9F/59b597cd6eda027f54cf3e6f

Kargo yaparlar mı bilmiyorum. buradan alırım yıllardır.
eski tadı beklemeyin zira eski tahin mi kaldı susamın yüzde 95i yurt dışından geliyor
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Katılıyorum Okyay fıstıklı helva teneke kutu. Bizim burda marketlerde bulunuyor. Ama sizin oralara ulaşıyor mu bilmiyorum hocam.
1-kg-fistikli-he-147-15-B.jpg
Bu kutudan ben de alıyorum sıcaktan etkilenmiyor ve tadı gerçekten çok güzel.
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Mehmet abi biz sürekli burdan sipariş ediyoruz. İnternet sitesi üzerinden, 2 güne geliyor. Tadı efsane.

http://www.helvacioglu.com.tr/.  Helvacı Hakkı Kütahya.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Tahin helvası demek istedim.

ÖDEMİŞ GÜVEN HELVA. on numara ürün üretiyorlar. hararetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...