İçeriğe Yönlendir

Kaliteli Tahin Helvası Sorunsalı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Konuya bak hele 1 saatte hot topic oldu.

Mangal yalan herkes helvacıymış :)

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
16 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

ÖDEMİŞ GÜVEN HELVA. on numara ürün üretiyorlar. hararetle tavsiye ederim.

Ona on dersen olay bitti. Hiç helva yememişsin.. Ben ödemişliyim.

koskadan iyi ama koska o kadar kötü ki. yani normal sayılarla değil üstel sayılarla fark.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Kaliteli bir yiyeceği yemek gerçekten bir şans ve tadı damağınızda kalıyor. Örneğin antepte yediğim antep fıstıklı kadayıf ve antep fıstığı ezmesi yazın sıcağına rağmen bir kere olsun susuzluk hissetmedim. Simavın helvası 1 kilo yense bile dahası istenir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

arkadaşlar bu iş enteresan. isterseniz bir ara helva günü yapalım herkes elindekini kapsın gelsin.

Taze ekmek, helva ve çay...

Test..

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
bekletince yağı çıkıyor mu? bıçakla keserken yerken hafif çıtırtı yapıyor mu? 
Bizde beklemez zaten onu bilmem de çıtırti var [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Ona on dersen olay bitti. Hiç helva yememişsin.. Ben ödemişliyim.
koskadan iyi ama koska o kadar kötü ki. yani normal sayılarla değil üstel sayılarla fark.
Bahsedilen helvadan yememiş olsam da, Koska ile yapılan orantıyı da düşününce, buradan anladığım beklenti epey yüksek. İyi bir helva bulunca bize haber ver bari hocam.

Ev yapımı ekmek konusu vardı.
Yakında evde helva yapımı konusu gelirse şaşırmayacağım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

burdan bi deneyelim bakalım:

https://urun.n11.com/helva-tahin-pekmez/okyay-teneke-tahin-helvasi-850-gr-sec-al-P266862263?Çeşit=Fıstıklı&gclid=Cj0KCQiApILhBRD1ARIsAOXWTzuadeq95WWFd13uN2dyT7CKq_Xo4qb1qVcwgKCZmYAz5lvhXfwruFwaAp3sEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

39 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Bahsedilen helvadan yememiş olsam da, Koska ile yapılan orantıyı da düşününce, buradan anladığım beklenti epey yüksek. İyi bir helva bulunca bize haber ver bari hocam.

Ev yapımı ekmek konusu vardı.
Yakında evde helva yapımı konusu gelirse şaşırmayacağım.

koska ile orantı cümlem düşük olmuş. koska ile orantı normal. Yani Güven Koskadan iyi. Ancak Karcoğlu ile Güven arası 100 kat fark var.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bunların fıstıklı lokumları filan da efsane.

Ben fıstıklı cezeryesine hastayım. Adana’ya gittiğimde 10-15 kilo alır gelirim sipariş veren çok oluyor buralardan. Maraş sucuğu da öyle. Malatya Elazığ tarafı orcik diye bilir cevizli sucuk da derler gerçi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bittim tükendim. Eski helvaların malesef yeni yetme" plaza bebeleri" tarafından idare edilen meşhur şirketlerde bile emulgatör ve glikoz kullanımından mı artık ne ise düzgün helva bulamaz oldum.

Bıçakla keserken hışır hışır yapacak, tahin ve susam kokusu bulunacak. Bunlar yok olmuş. Sanki patates püsesini şekerle karıştırmışlar bize 6.95 e satınca başları göğe eriyor plaza bebelerinin.

İStoç'ta bir üretici vardı yıllar önce kapandı. Teneke kutuda helva yapıyordu. Halihazırda bir tek kaliteli helvayı SOMA da KARCOĞLU helvacısında buluyorum.

Ne koska ne hacı bekir..seyidoğlu.. hiç biri helva yapamaz olmuş..

İstanbul'da düzgün helva nerden alabiliriz? Yahut kargo ile anadoludan? BAhsettiğim kriterlerde olacak ama.

karcoğlu misal:

http://www.somaolay.com.tr/meshur-soma-helvasi-ve-helvaci-sagir-ahmet.html

Ancak bunların da plaza bebesi olması muhtemel çocukları önümüzdeki yıllarda kaliteyi geliştirecek, öhöm, bozacaklar..

Acil yardım.

Belgeseli: 

Manavgat' ta glikoz ve emulgatör kullanmayan yerel üretici var.İstersen alıp örnek gönderebilirim.yazanoğlu adlı üretici.keçiboynuzlu helvasını mutlaka deneyin

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Göndermek isteyenlere çok teşekkürler. Etkinlik günü belirlesin King ondan sonra plan yapar toplu test yaparız anket doldururuz.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

@Servet Aydın sevgili king hade. tüm helvacılara  haber sal. Oto klup tadım yapacak deye. Liptona da söyle  çayla helva iyi gider. Sponsor olmaz iseler  ......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Ankara'da Abdurrahman Tatlıcı markası var. Oldukça lezzetlidir. 
[emoji107]
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
7 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Ankara'da Abdurrahman Tatlıcı markası var. Oldukça lezzetlidir. 

Malesef o da vasat.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Önceden biz de alırdık, tenekede. Şimdi o tat kalmadı ama ona yakın bir tat var bildiğim. Kayseri'de Çarşıbaşı diye bir yer. Bahsettiğim helva özel yapım ve vitrinde durmaz, istersin, tezgahtan verirler. Öyle markette satılan helvalara da benzemez. Hocam isterseniz gönderebilirim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

arkadaşlar bu iş enteresan. isterseniz bir ara helva günü yapalım herkes elindekini kapsın gelsin.

Taze ekmek, helva ve çay...

Test..

52 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Göndermek isteyenlere çok teşekkürler. Etkinlik günü belirlesin King ondan sonra plan yapar toplu test yaparız anket doldururuz.

45 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

@Servet Aydın sevgili king hade. tüm helvacılara  haber sal. Oto klup tadım yapacak deye. Liptona da söyle  çayla helva iyi gider. Sponsor olmaz iseler  ......

Sağlam helva getirene tam 2 yıllık fermante safkan çay demler servis ederim. Tükkanın yanında ağaçlık yerde mangal sonrası.. O günü tarih boyunca unutmaz kimse 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...