İçeriğe Yönlendir

Kaliteli Tahin Helvası Sorunsalı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

:exc1:İnşallah kar yağarda kar üstünde mangal yakar üstüne helva yeriz

12 si cumartesi olmaz ise 13 olabilir dükkanın uygunluğunu göre 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Nasip diyelim. Yağmur olmasın kafi. Dışarıda mangal içeride demli çay. Ama çaylar paralı olacak. Geliri tespit edilen okula gidecek 

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Nasip diyelim. Yağmur olmasın kafi. Dışarıda mangal içeride demli çay. Ama çaylar paralı olacak. Geliri tespit edilen okula gidecek 

Çok güzel düşünce 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
47 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Üniversitede de yapabiliriz. Kapalı mekan var mangal var. sigara içecek balkon var. çay ocağı var. Cumartesi bize ait. projeksiyon var. otopark vs var.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
55 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sağlam helva getirene tam 2 yıllık fermante safkan çay demler servis ederim. Tükkanın yanında ağaçlık yerde mangal sonrası.. O günü tarih boyunca unutmaz kimse 

depositphotos_154376616-stock-photo-raha

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Manavgat' ta glikoz ve emulgatör kullanmayan yerel üretici var.İstersen alıp örnek gönderebilirim.yazanoğlu adlı üretici.keçiboynuzlu helvasını mutlaka deneyin

Hanimin tayiniyle kemere gittigimizde ogrenmis bulundum. Konuda bahsi gecen helvalardan yemedigim iki tane cikti. Geri kalan hepsi + daha nicelerini denedim. Hicbiri yazanoglundan yedigimin yerini tutmadi. Oralardayken surekli bir bahaneyle yolumuzu dusurup almak adetimiz olmustu. Bu konuda danak tadina onem verene samimiyetle tavsiye ederim. Oralardayken ogrendigim diger konu; en guzel susam manavgatta uretilir. En guzel tahin manavgat susamindan konyada uretilir. Helva henuz tadina baktiklarim icinde yazanoglunu tek gecerim. Ikinci sirada bursa yenisehir ilcesinde bir dukkanda yapilan helva var nazarimda. Birde oralarda yaz helvasi (kar helvasida denir) vardir. Meraki olana onuda tavsiye ederim. Gonderim yok maalesef. Gunluk siparise donmusler yillardir. Bursaya yolum dustugunde takriben 50 km yolu sirf bu yuzden giderim. 3 yil kaldigimiz antalyada manavgattan bir es dost niye edinmedik diye ic gecirdim simdi. Bu saatte boyle baslikta benim gibi bogaz duskunu adamin ne isi var yahu? Biri beni kovsun lutfen...
Sağlam helva getirene tam 2 yıllık fermante safkan çay demler servis ederim. Tükkanın yanında ağaçlık yerde mangal sonrası.. O günü tarih boyunca unutmaz kimse 

Abi biletleri nerden aliyoruz?
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Helva en hassas olduğum şeydir. Tarsus Okyay Helva'nın üzerine başka helvadan keyif almam. Kokusu, tadı, keserkenki çıtırtısı unutulmaz.

Konuyu dün akşam okusaydım, şuan uçakta olan babanneme aldırırdım. 

http://www.okyaygida.com.tr/okyay-helva-1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hocam aradığın ilaç burada. Sinop' a memlekete giderken muhakkak Safranbolu' ya uğrar bu helvadan 3-5 paket alırım.

Helvanın yağını üzerinde görebilirsiniz. Kapağını açtığınızdaki kokusu, hele ki ağzınıza attığınızda eriyip gidişi, muhteşemm...

http://www.safrantat.com.tr/web/anasayfa.html

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hocam bu konuyu açan sensin. Herkesin canını çektirdin. Her üründen bir kutu alıp forum buluşması yapmak sana düşer.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Mehmet Öztürk hocamın vermiş olduğu linkteki bilgileri okudum.Soma doğumlu olmam münasebetiyle dahada ilgimi çekti.Ancak herkes kendi alıp beğendiği yada memleketinin helvasını tavsiye ediyor.Ben inanıyorum ki %80 i yapay tatlandırıcı yada katkı maddesi içeriyor.Mesele linkteki gibi maksimum doğallığı koruyan helvayı bulabilmekte...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

depositphotos_154376616-stock-photo-raha

Oldu mu şimdi bu 

9 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Üniversitede de yapabiliriz. Kapalı mekan var mangal var. sigara içecek balkon var. çay ocağı var. Cumartesi bize ait. projeksiyon var. otopark vs var.

Mis 

8 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Abi biletleri nerden aliyoruz?

Portifix.comdan alabilirsin bileti 💰

Bir saat önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

@Mehmet Göktürk hocam özelden adres atarsanız size bi numune göndereyim, halis bozkır tahini ile yapılan helvalardan 🙂

Hep hocalara hizmet edin zaten 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ne zaman yapıyoz?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende bir öneride bulunayım. Çorum İskilip fabrikasında Ganik Helva. Keserken çıtır çıtır oluyor yağlanma var mı emin değilim. Helva çok yemem ben ama eve alıyorum çocuklar hanım yiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şimdi ben bi ilan etkinlik yazacagım gruba. Helvaları göndermeye başlayacaksınız. Toplayacagım. Üniversitede etkinlik düzenleyeceğiz. Seminer de olabilir ayrıca sizi yakalamışken bitcoin anlatırız olmadı faizsiz bankacılık olmadı raspberry pi.

Dinlemeyene sopa.

elektrikli otonom aracı da tanıtırız.

58 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bende bir öneride bulunayım. Çorum İskilip fabrikasında Ganik Helva. Keserken çıtır çıtır oluyor yağlanma var mı emin değilim. Helva çok yemem ben ama eve alıyorum çocuklar hanım yiyor.

Yağlanma olması gerekiyor. Olmayınca emulgatör var.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

13 Ocak benim için uygundur. Helvayı unutmuşken konuyu okudukça müptelası olacak gibiyim :)

Helva firmalarına mail atıp numune istesek kasayla yollamazlar mı :D dilim başı parayla yiyip paralar okula...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Ne zaman yapıyoz?

Top Göktürk hocada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Oldu mu şimdi bu 

Mis 

Portifix.comdan alabilirsin bileti 💰

Hep hocalara hizmet edin zaten 

Servet abi benim yer uzak ben göndereyim siz beraberce afiyetle bir araya gelip yiyin diye öyle dedim, Mehmet hocam organizasyon filan diyince 😂

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

@Servet Aydın abi senin dükkana kargo yapalım biz o zaman. Uygun mudur?

Yemekteyiz programı gibi gömmeyin de :) Puanlamanızı yapın, biz de bundan sonra kendimiz için oradan temin etmeye çalışalım.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Küçük şehirlerdeki imalathaneler güzel yapıyor taze taze az alıp tazeyken tüketmek lazım...

Salihli Ünalan helvaları güzeldir...

Yorum bağlantısı
Cem Işık
23 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

@Servet Aydın abi senin dükkana kargo yapalım biz o zaman. Uygun mudur?

Yemekteyiz programı gibi gömmeyin de :) Puanlamanızı yapın, biz de bundan sonra kendimiz için oradan temin etmeye çalışalım.

Elinizi korkak alıştırmayın, ne verirsen elinle, o gelir seninle düsturuyla; bolbol helva gönderin servet abiye😋

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Elinizi korkak alıştırmayın, ne verirsen elinle, o gelir seninle düsturuyla; bolbol helva gönderin servet abiye😋

Tabi tabi Servet abiye gönüllerinden ne koparsa göndersinler, bizimle konunun bir ilgisi yok :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...