İçeriğe Yönlendir

BMW 1.16 - Komputest Motor Yüzdesi

Vahit Yalçınkaya

Recommended Posts

Ahmet Gül

Yetkili servislerin çoğu ekspertiz kabul etmiyor. Bursa Alfa yetkili servisi Mengerler ekspertiz kabul etmediklerini belirtti. Rapor istemiyorum, rutin kontrol olarak alsanız diye ısrar ettim, kesinlikle almıyoruz dediler. Mecburen kurumsal bir ekspertiz merkezine götürdüm. İşlerini doğru yaptılar memnun kaldım. Dyno kısmına inanmadım o başka. Hal bu olunca ya tanıdığınız iyi bir usta olacak ya mecburen expertizcilere mahkumuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ruhsatta yazan motordaki krank milindeki güç değilmi? tekere kadar kayıp olur zaten. eski otomatikler buna en güzel örnek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yok dyno verisi kayıbı da hesaplayıp ruhsatta yazan Dın normunda rakam verir. tekeri ölçüyor sonra kaybı ölçüyor iksini topluyor cihaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

9 binde manuel Jetta 1.4 TSI 122 lik 110 çıktı. Bide diyor fabrika verisi zaten vermezmiş dynoda. :)

canını aldı ölçecek diye bir de

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
1 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

9 binde manuel Jetta 1.4 TSI 122 lik 110 çıktı. Bide diyor fabrika verisi zaten vermezmiş dynoda. :)

canını aldı ölçecek diye bir de

Tsi jetta bendede vardı 122 ps olandan genelde turboları arıza verıyordu, benım aracı 17000 km de garantıden yapdılar fakat yeni yazılımı şart koşdular yeni yazılım attıllar yazılım sonrası araba eskisi gıbı gıtmıyordu kızdım sattım sonra arkadasın aracı cagırdılar guncellemeye ondada aynı sonuc oldu oda kızdı sattı :)) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

pd130 otomatik Bora dynoda 142hp çıkmıştı. (Orijinali 130hp). Araç yazılımlı dediler, yazılımcıya götürdük bu araç orijinal yazılım yok dedi :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İzmit umran. Liberty, mazda land ve kangoo. Hepsi fabrika verisi ile aynı çıktı. Kalibrasyonu her ay veya 500 araçta bir yapılıyor filan diyordu bacanak. 

5 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

pd130 otomatik Bora dynoda 142hp çıkmıştı. (Orijinali 130hp). Araç yazılımlı dediler, yazılımcıya götürdük bu araç orijinal yazılım yok dedi :) 

İdeal olanı 0 100 testi. Düz yol sağlam sürücü kafi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

ordan da sizi kaportaciya gondermediler mi😁 Genelde boyle surer gider 😁

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İdeal olanı 0 100 testi. Düz yol sağlam sürücü kafi 

Aynen gidişi çok iyi zaten. Benim Passat’tan iyi gidiyor.

1 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

ordan da sizi kaportaciya gondermediler mi😁 Genelde boyle surer gider 😁

Yok çok şükür ustalarım iyi özenle seçerim. :)  Ustalar okey verdiği için aldık. Expertiz laf olsun diye yaptırdık.

Exper yapılan yer rastgele sadece :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
48 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

pd130 otomatik Bora dynoda 142hp çıkmıştı.

otomatikte kayıbı fazla okuayabiliyor üste ekleyince sapıtıyor rakam. tork konvtervör var mıydı

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

otomatikte kayıbı fazla okuayabiliyor üste ekleyince sapıtıyor rakam. tork konvtervör var mıydı

Jatco 😍

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
4 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Sattığım golf 1,4 tsi motor yüzdesi %110 çıkmıştı.

Nedeni motoru iyi açmammış.

Tuz ruhu mu döktün abi ne yaptın? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
13 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Yazılımlı pd130 otomatik golf 110 PS çıkardılardı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...