İçeriğe Yönlendir

BMW 1.16 - Komputest Motor Yüzdesi

Vahit Yalçınkaya

Recommended Posts

Vahit Yalçınkaya

Arkadaşlar mrb bugün bmw 1.16 alicaktık 1.6.motor 165.00 km de komputestte motor yüzdesi %77 cıktı sizce nasıl?? biz düşünelim haber verelim dedik gönderdik 2 parça boyalı 2005 model 49.000 tl fiyat ı 1.500 tramer kaydı var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 dakika önce, Vahit Yalçınkaya yazdı:

motor yüzdesi %77 cıktı sizce nasıl?

hava filtresi kirli

11 dakika önce, Vahit Yalçınkaya yazdı:

sizce nasıl??

enejktör elektirk tesisatına bakıldı mı? yoksa sadece boyaya bakarak mı alacaksınız? 1 parça veya 3 parça arası ne kadar masraf açar size?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya
21 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

hava filtresi kirli

enejktör elektirk tesisatına bakıldı mı? yoksa sadece boyaya bakarak mı alacaksınız? 1 parça veya 3 parça arası ne kadar masraf açar size?

Boya takıntımız yok hocam ama motor yüzdesi %77 o kafamızı kurcaladi computest yapan usta başka bir sorunu yok dedi durum bu siz karar verin dedi biracik değer düşük dedi 

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Motor ömrü kompresyon testiyle ölçülür 1 gün içinde 3 farklı expere götürün hepsinde birbiriyle alakasız değerler çıkar. 

Şu para tuzağına inanmayın artık.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Biz Kangooyu alalı 1 hafta olmadı. Orjinalde 90 Bg olan araç 107 Bg çıktı. "Nedendir?" dedim. Verilen cevap pek güzeldi; "Bu araçların turbosundan dolayı böyle çıkıyor." Anlayan yorumlasın...

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Anlayan yorumlasın...

valla bu makineden çıkan kağıdı gören müşteri ücreti öderken bişi demiyo, biz de aldık koyduk kağıt felan çıkarıp veriyotuz diyor..

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Test ederken arabanın karşısına vantilatör koymadıysa düşük çıkması normal.

180-200 basıyorlar, araba karşıdan hava alamıyor. Sonra motor yüzdesi düşük çıkıyor.

Experin bir tanesi eski aracımın motor yüzdesini düşük, ama torkunu fabrika verisinden yüksek çıkarmıştı.:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, Tuncay Çataloğlu yazdı:

Experin bir tanesi eski aracımın motor yüzdesini düşük, ama torkunu fabrika verisinden yüksek çıkarmıştı

yavaşlarken frene basmış,

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Benim Giulietta 147 bg gibi bir şey çıkmıştı, normalde 170 bg olması gerekirken. Neden diye sormadım bile. Araç 23 bin km’de sıfır ayarındaydı. Bu cihazlara güvenmeyin. Kalibrasyonları yok, pervane de olda yeterli hava girişi sağlanamıyor. Ayrıca bakımı yeni yapılmış araçla bakım vakti gelmiş araç aynı beygiri vermez. Buji ve ateşleme sistemi hava durumu, nem, sıcaklık hepsi bir etmen. Aracı beğendiyseniz iyi bir motorcuya götürün. Tertemiz arabayı kaçırmayın derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

aracım 132hp 160nm
bilgisatara soktuk önünde kocaman fan falan taktılar.
Benzine aldı ölçtü.
110hp 159nm çıktı Max tepe değer
40 binde araba bakıma az kalmış.
işkillendim adama sordum. abi 6 vites bunlar genelde 6 vitesli araçları böyle ölçer dedi.
sonra düşündüm araç Max torku vermiş yani gücü vermiş beygirde bir anlamsızlık var. aklıma yattı aldım. maşallah sorun yok.
expertize göre motor durumu 40 binde arabanın yüzde 80.
gelde inan

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
5 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Ekspertiz merkezi yazan yerlerin kapısının önünden geçmem.

Öyle deme makineyle çok iyi boyaölçüyorlar 😬

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
33 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

işkillendim adama sordum. abi 6 vites bunlar genelde 6 vitesli araçları böyle ölçer dedi.

dyno da 1:1 çıkışı veren en yakın viteste ölçüm yapılır mesela 6 vites ise 6 da ölçülmez...

Yorum bağlantısı
dyno da 1:1 çıkışı veren en yakın viteste ölçüm yapılır mesela 6 vites ise 6 da ölçülmez...
Ona razıyım.
adam atmosferik motoru programda turbo diye işaretleyip ölçüm yapmış. te sonra kağıdı incelerken gördüm.
sonuca etkisi olur mu anlamam ama adam akıllı bu işi yapan daha okumadım yani
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yarın bir gün arabayı satmaya kalksam, alıcılar benim arabayı buralara mi götürmek ister, hiç araba satmadım meraktan soruyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba.

Ben oto expercilerin dyno verilerine inanmiyorum. En saglikli ölçüm kompresyon testi.

Keyfi arabami dynoya soktum. 57 beygir cikti. Şimdi benim motorun 10 beygir eksiği var görünüyor. 

Simdi benim motor %75 mi oluyor.. :)

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yarın bir gün arabayı satmaya kalksam, alıcılar benim arabayı buralara mi götürmek ister, hiç araba satmadım meraktan soruyorum.

Evet %99 ekspertize götürecek. Tanıdığınızın olmadığı bir yerden araç alacağınız zaman computeste gitmek zorundasınız. Her yerde yetkili serviste yok. Yada yetkili servis varsa bile bazen epeyce para talep ediyorlar. Tabii her serviste işten anlayan usta bulmakta cabası. Beni düşünün Ordu küçük yer. Aldığım araçların 1'i hariç hepsini il dışından aldım. Sattıklarımın hepsini de computeste sokarak sattım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
10 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Olmaz desen almazlar zaman

Yani ne diyelim. sen olsan ne yaparsın? Evet "Dediğin doğrudur." deyip alır mısın?

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Kurumsal expertizler var, onlar diğerlerine nazaran daha iyi. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
10 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Cogu goturmek istiyor, ama aracimi satarken adamla iyice netlesmeden dynoya falan sokturmam, her arabaya bakmaya gelene dynoya soksak o hooo...

-Abi naptin valla bi bastim bi bastim zorladim, anasini agladim..

-kac cikti: %115 😊 

Kurumsal firmalarda daha kaliteli olcumler yaptiklarini dusunuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
10 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Olmaz desen almazlar zaman

Geçen sana sattığım hacı murat'ımı adam expertise soktuu, beygir testi yaptırttı hocam sen ne diyon :D :D :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...