İçeriğe Yönlendir

Grip Aşısı; Öneriler, Memnuniyet Durumu...

Tahir Ak

Recommended Posts

Kış geldi çattı. Bu yıl grip mi desem üst solunum yolları enfeksiyonu mu desem hastalık geçmek bilmedi. Çocuklara da bulaştı ciddi kötü durumlar oluşuyor.

Grip aşısı kısa araştırma ile bu işi rahatça çözdüğü koruduğu söyleniyor.

Hiç yaptırmadım ama kış yeni başlıyor en kısa sürede yaptırmak istiyorum. Bilgisi olan, aşı marka önerisi veya uygulama önerisi vb vermek isteyen arkadaşlar bu konuda genel bir bilgilendirme yaparsa hep beraber aydınlanırız diye düşünüyorum.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

özellikle dezavantajlı kişilere öneriliyor. şöyle bir durumdan bahsetti doktorumuz. bu aşı geçmiş grip türevlerine karşı yapılacak  bir aşı. grip her sene evirilerek kendini gösteriyor ama bu aşı bu sene yeni ortaya çıkacak grip türevlerini etkileyemez demişti. bu sebepten rutin ömürlük hastalığı olan ve bu hastalıkları sebebiyle vücut dirençleri düşük olan bireylere öneriliyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

grip aşısının zamanı geçti , faydalı olmasını istiyorsanız eylül ekim aylarında olmak lazım, grip aşısının faydalarına gelirsek tüm yıl koruma sağlıyor , özellikle 3 yıl üst üstte olduğunuz çok iyi korur.Özellikle yaşlılar daha önce bronşit ve zatürre olmuş kişiler.

zararları dersek bazen her zaman değil ama aşıyı olduktan 3 gün içerisinde kısa bir süre 2 3 gün gibi grip oluyorsunuz o kadar.

tüm avrupa ülkelerinde bu aşıyı devlet yapıyor , yani nerdeyse mecburi. Olmanız her zaman iyidir, 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben hekim olarak her yıl mecburen yaptırıyorum. ( Gerçi benim aşı branş itibariyle KUS GRİBİ için oluyor ama :) ) 

Şaka bir yana ben düzenli olarak yapılacaksa kesinlikle tavsiye ederim. İlk yapıldığında açının kendisi grip tablosu yapar ki bu çok normaldir. Sonuçta aşı diye verilen de zayıflatılmış grip virüsü. Tabi aşının zamanı önemli kasım sonrasında yaptırmak pek de bişey ifade etmiyor. En ideal zaman Eylül ve ekim ayları. Bir önceki yıl ve özellikle uzakdoğuda görülen en yaygın grip suşları ( yani virüsun çeşidi zira 127 çeşidi var ) 3 tenesine karşı aşı hazırlanıyor ve veriliyor. Markanın çok bir önemi yok hangisi olsa olur. 

Aşı oldum grip olmam diye bir beklentiniz olmasın zira grip malesef kaçınılmaz. Fayda nasıl atlattığınız yönünde olacaktır. Grip olursunuz ama yatmadan, ciddi iş güç kaybı yaşamadan atlatırsınız. Bu da bence çok güzel bişey.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Her sene oluyorum. İş yeri isteyenlere aşı hizmeti veriyor. Bütün ev 40 derece ateşle yatıyor gripten ötürü ben ayaktayım çok şükür. Aşı olmuş olmama bağlıyorum bunu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Teşekkürler arkadaşlar. ekseri görüş geç kaldığım yönünde. o zaman seneye Eylül ekim aylarında başlayıp her yıl aynı ayda vurulmak en iyisi gibi duruyor.
Seneye ölmezsek konuyu hortlatıp görüşlerimi yazarım Allah izin verirse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Bir saat önce, Tahir Ak yazdı:

Teşekkürler arkadaşlar. ekseri görüş geç kaldığım yönünde. o zaman seneye Eylül ekim aylarında başlayıp her yıl aynı ayda vurulmak en iyisi gibi duruyor.
Seneye ölmezsek konuyu hortlatıp görüşlerimi yazarım Allah izin verirse.

Evde dinlenebileceğiz ve hasta olmadığınız bir dönemde vurulun grip aşısını. Bünyeye göre değişiyordur ama iğne olduktan sonra 1 2 gün sağlam sarsılan arkadaşlarım oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...